Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

    Благодарности на Димо, но днес се справих с проблема. мога да споделя мъките си, ако може да е от полза за някой.

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

      Първоначално публикуван от Waspa Преглед на мнение
      Благодарности на Димо, но днес се справих с проблема. мога да споделя мъките си, ако може да е от полза за някой.
      Ами казвай де.Все на някой ще му потрябва това инфо.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
      0877стоидевет215–Радослав

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

        Ще започна оттам че ми бяха казали че таблото се сваля заедно с алум. конзола за волана и волана. Намерих начин да не ги свалям. Свалих цялото парно заради клапата външен-вътрешен въздух, което се оказа излишно. Събрах го и се оказа че има втора счупена клапа и всичко започна отначало. в крайна сметка го победих и сега ми е топло Ако някой сваля табло и има въпроси къде какво звънете да помагаме 0888374909 Ники

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

          Първоначално публикуван от Waspa Преглед на мнение
          Ще започна оттам че ми бяха казали че таблото се сваля заедно с алум. конзола за волана и волана. Намерих начин да не ги свалям. Свалих цялото парно заради клапата външен-вътрешен въздух, което се оказа излишно. Събрах го и се оказа че има втора счупена клапа и всичко започна отначало. в крайна сметка го победих и сега ми е топло Ако някой сваля табло и има въпроси къде какво звънете да помагаме 0888374909 Ники
          Ами честито тогава, ама поне кажи кои от клапите ти бяха потрошени и как реши проблема. Доколкото знам счупена клапа особенно за топлия/студения въздух се сваля доста драматично, съпроводено с източване на фреона и разглабяхе на цялата въздуховодна състема.
          Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
          http://save-gery.org/bg

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

            До Диморб: Тествах клима модула на моят WJ лимитед, и грешки = 0, но като карам повече от 1/2ч от дясната стрна започва да духа все по-хладен въздух. На Hi духа горещо-значи клапата работи, но нещо я лъже, че е топло.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              До Диморб: Тествах клима модула на моят WJ лимитед, и грешки = 0, но като карам повече от 1/2ч от дясната стрна започва да духа все по-хладен въздух. На Hi духа горещо-значи клапата работи, но нещо я лъже, че е топло.
              Според мен това е нормалното поведение на климатроника. В началото духа възможно най-топло, при достигане на желаната температура започва да си намаля топлото за да се задържи постоянна температурата. Когато е на Hi го принуждаваш да не се съобразява с температурата в купето а да духа максимално топло. Ако ти се струва, че 29 е студено, тогава може да се е прецакал инфрачервения датчик който стои пред топката на скоростния лост. Него може да го провериш с параметрите на AZC-то. Не си спомням как точно се правеше, но по това което чета те интересува 74 параметър:
              74|Right side temp (in degrees F)|-40 to 140
              т.е. като влезнеш в диагностичен режим и ти изпише 0, въртиш лявата врътка докато стигне 74 и натискаш един от двата бутона AC или Recirc. След това ако си доближиш ръката до датчика трябва да се повиши и обратно.

              Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
              http://save-gery.org/bg

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                Първоначално публикуван от dimonrb Преглед на мнение
                Според мен това е нормалното поведение на климатроника. В началото духа възможно най-топло, при достигане на желаната температура започва да си намаля топлото за да се задържи постоянна температурата. Когато е на Hi го принуждаваш да не се съобразява с температурата в купето а да духа максимално топло. Ако ти се струва, че 29 е студено, тогава може да се е прецакал инфрачервения датчик който стои пред топката на скоростния лост. Него може да го провериш с параметрите на AZC-то. Не си спомням как точно се правеше, но по това което чета те интересува 74 параметър:
                74|Right side temp (in degrees F)|-40 to 140
                т.е. като влезнеш в диагностичен режим и ти изпише 0, въртиш лявата врътка докато стигне 74 и натискаш един от двата бутона AC или Recirc. След това ако си доближиш ръката до датчика трябва да се повиши и обратно.

                Изпълних указанията при студено купе: показваше 32-34 и при доближаване на ръката ми достигна 42.
                Значи работи, но проблема е че при продължително движение от дясно духа все по- хладно и увеличавам малко по малко дясната темп, докато достигна Hi. И духва горещо, а на 29 е хладен въздуха, от ляво на 24 духа горещо докато направи зададената темп. и после леко намалява.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Изпълних указанията при студено купе: показваше 32-34 и при доближаване на ръката ми достигна 42.
                  Значи работи, но проблема е че при продължително движение от дясно духа все по- хладно и увеличавам малко по малко дясната темп, докато достигна Hi. И духва горещо, а на 29 е хладен въздуха, от ляво на 24 духа горещо докато направи зададената темп. и после леко намалява.
                  Сравни параметъра от ляво и дясно трябва да са почти еднакви и да реагират по еднакъв начин. За отляво е 73-ти параметър. Ако има разлика кофти - сменя се цялата кутия за управлението на климатроника, щото само датчик няма. Ако е ок за сега не се сещам друго и ще трябва да търсиш някой по на ти с климатрониците.
                  Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                  http://save-gery.org/bg

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                    Първоначално публикуван от dimonrb Преглед на мнение
                    Сравни параметъра от ляво и дясно трябва да са почти еднакви и да реагират по еднакъв начин. За отляво е 73-ти параметър. Ако има разлика кофти - сменя се цялата кутия за управлението на климатроника, щото само датчик няма. Ако е ок за сега не се сещам друго и ще трябва да търсиш някой по на ти с климатрониците.
                    Сетих се и пробвах още тогава. Долу-горе са еднакви и по еднакъв начин се променят. Лявата 73 секция показваше малко по-високи стойности. Но това може да е само заради това, че съм седнал от ляво.
                    А като работи автомобила по-дълго и е затоплен не съм пробвал. Именно тогава прави чалъми и както вече писах дясната секция духа значително по- студено.

                    Може ли да постнете тук цялата табличка на параметри и грешки.
                    Някъде имаше подобна тема, но нещо не я намирам.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                      Колега, погледни в този сайт. Има всичко за Chrysler Diagnostic Trouble Codes. Успех!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                        Първоначално публикуван от dimonrb Преглед на мнение
                        Ами честито тогава, ама поне кажи кои от клапите ти бяха потрошени и как реши проблема. Доколкото знам счупена клапа особенно за топлия/студения въздух се сваля доста драматично, съпроводено с източване на фреона и разглабяхе на цялата въздуховодна състема.
                        За съжаление си много прав драмата е голяма. Наистина за клапите студен-топъл въздух се налага източване. Само клапата вътрешен-външен може да се мине метър. Другото, което може да се спести при свалянето на таблото е алум.конзола с волана, което пак не е малко. Трудно е първия път после се "свиква". Счупени бяха при жабката вътрешен-външен и студен-топъл за лявата зона. залепих ги храбро и качих всичко обратно. сега всичко работи, но продължава да изписва грешки 52 и 54. Никой от посочените от вас методи за изчистване не помогна, но поне ми е топло.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          Колега, погледни в този сайт. Има всичко за Chrysler Diagnostic Trouble Codes. Успех!
                          Погледнах го, но доколкото разбрах става дума за ОБД кодове, за клима контрол не видях нищо.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                            На мен при WJ 1999г. ми изписва грешка 56 = Дясната температурна клапа се движи твърде дълго,пробвах да изчистя грешката но уви.... изписва си я всеки път.Теста с датчика при загрято купе от 72 градуса при приближаване стигнс до 89.В балкан стар миналата седмица не можаха да ми влезат в компа да изчистят грешките.
                            Car audio & Off road club TETEVEN
                            Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                            GAZ 69 0ff Road '76

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                              В ръководството пише, че кодовете за грешки се изчистват самички при отстраняване на причината за появата им. Самата таблица за грешките я има в сервизното ръководство публикувано от Сашо в раздела за систематизираната информация или този линк и по точно в 24 глава (ако не бъркам, че пиша по спомен).
                              Тъпото е, че преди три дена просто проверих да видя какви кодове за грешки ще ми изкара AZC-то (а след последната интервенция изкарваше 0) и изплю 49, 51, 53, 55 а всичко при мен си работи без никакви забележки . Вече съм малко объркан...
                              ПП: Установих, че кодовете се трият и като разкачиш кабелите на AZC-то, което го принуждава да се самокалибрира на ново (прави го на всеки 20 паления)
                              Последно редактирано от dimonrb; 21-02-10, 11:00. Причина: ПП
                              Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                              http://save-gery.org/bg

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                                Здравейте, имам същия проблем с едно 2.7CRD само дето при мен грешката е 56 и не духа топло от дясната страна - демек пред пасажера. Проблема е още от зимата но досега нямах възможност да я разглябам. Исках да пусна ЛС на колегата dimonrb ама се оказа, че неможе защото току що съм се регнал - та колега ако може да ме ориентираш къде се намира моторчето за дясната клапа ? Ако искаш драсни ми на мейла за да не правим чат тук, че нали не ми работят ЛС-тата (pimpi@abv.bg) - Благодаря предварително !!! Пък като го направя ще ви щракна няколко снимки с описание да го има като How to тема.
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-08-10, 09:20. Причина: Уточнение от автора

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X