Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с имената на картите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с имената на картите

    Моето нуви е 250 W. Наясно съм как се слага карта, но вече съм използвал за вътрешната памет на устройството имената gmapsupp, gmapprom и gmapprom1. С какви имена да работя, защото постоянно си слагам нови отделни карти.

    Благодаря предварително!
    GARMIN nuvi 2350 LT
    GARMIN nuvi 250W - broken display

  • #2
    До: МОЛЯ ВИ, ПРОБЛЕМ!

    Здравейте,
    За съжаление устройството потдържа само ограничен брой имена на файлове с карти. Броят им зависи от модела на устройството, но като цяло е 4 - 5. Аз имах същият проблем преди време и питах тук, а колегите бяха така добри да ми обяснят за какво става думе. После почетох и малко техническа документация, която ме докара до същото място.
    Може да прочетеш, какво ми обясниха ето тук.
    [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

    Коментар


    • #3
      До: МОЛЯ ВИ, ПРОБЛЕМ!

      Новите карти можеш да си ги слагаш на СД, или обедини наколко карти в една, така ще ти останат свободни имена да използваш.

      Коментар


      • #4
        До: МОЛЯ ВИ, ПРОБЛЕМ!

        За обединяването на картите видях, milstan беше написал как става, но не сванах добре. Този момент, където с Notepada, не разбрах.

        С Notepad правите текстов файл с разширение .bat , като името на файла е произволно и в него поставяте следните редове:

        gmaptool -jo GMAPSUPP.IMG *.img -m ProbaMod
        pause


        Ако може да си така добър, да ми дадеш инфо, за да разбера процедурата. Ще съм ти много благодарен.
        GARMIN nuvi 2350 LT
        GARMIN nuvi 250W - broken display

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с имената на картите

          Според мен, от опита, който имам досега най-добре е:
          1. В паметта на уреда само базовата карта и картата на България;
          2. В СД - карти, картите на страните, който може да посещавате. Добре е да са самостоятелни, или обединени по направления. Същото се отнася и за картата на Европа;
          3. Отключващите кодове ги правете с номерата на СД картите, а не с номера на апарата защото, ако се наложи неговата смяна - информацията трябва да се преработва. Това ми се случи при гаранционната подмяна на моя навигатора;
          4. POI данните , които са Ви необходими за дадената страна също качвате на СД картата.
          Така винаги ще имате свободна памет в апарата, а така също ако се наложи неговата подмяна, информацията Ви се запазва.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с имената на картите

            Точка 2 нещо не разбирам. Защо да не използваш вътрешната памет, след като я имаш?
            Гармин щяха да ги продават с SD карти , ако имаше проблем , а нямаше да слагат по 2 GB (примерно) вътрешна памет.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с имената на картите

              Цитат:
              "Сега с новите версии на gmaptool (например 03.., не е необходимо непременно да се правят тези бат файлове и да се пишат съответните команди вътре. Така също не е необходимо файловете , които ще обединяваме да са в директорията на програмата. Просто си отваряте програмката" gmaptool03..

              1. с бутона на програмата "Add Filess" - избираме една след друга картите за обединяване

              2. натискаме бутона "Join"

              3. в полето "output files" задаваме директорията в която ще се запише обидиненият файл. Задължително в края на директорията пишем името на новия файл с разширение .img
              - пример D:\A\gmapsupp.img
              D (диск D на компютъра) \A (името на папката която съм си направил за обединената карта -предварително) \ gmapsupp.img (името на обединения файл с разширението)

              4. в полето "Mapset Name" - пишем името с което ще се вижда картата, например "vangoran"

              5. Натискаме бутона "Join" - изчакваме нещата да се поджуркат и сме готови

              Отиваме в папка А в диск Д виждаме фидовете на картите, правим им ключ, като слагаме един до друг 25 буквенните кодове, без празно място между тях и сме готови.

              П.П. БЛАГОДАРЯ, на колегите от този форум, за-по горе цитираните публикации!!!
              Последно редактирано от egeniv; 11-08-09, 16:40.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с имената на картите

                Благодаря ти за вниманието! Утре ще опитам, защото моят лаптоп е на виста, а доколкото разбрах програмата gmaptool не работи под виста, така че утре ще пробвам на другия си компютър, който е на XP.

                GARMIN nuvi 2350 LT
                GARMIN nuvi 250W - broken display

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с имената на картите

                  Колега , аз съм с виста 64 бита и програмата си работи перфектно

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с имената на картите

                    Работи ли!? Сигурно, защото е нова версия. Иначе старата не работи под Vista.
                    GARMIN nuvi 2350 LT
                    GARMIN nuvi 250W - broken display

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с имената на картите

                      Ако се затрудниш дай скайп адрес.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с имената на картите

                        Добре. За всеки случай skype: veselincheto1
                        GARMIN nuvi 2350 LT
                        GARMIN nuvi 250W - broken display

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с имената на картите

                          Първо трябва да си взема SD карта. Не искам моята на фотоапарата да я разсипвам, защото тя е 8 GB, пък и устройството няма да я разпознае.

                          Четох, че не всички Garmin устройства поддържат 4 GB. Дали ще стане на моето nuvi 250W?
                          GARMIN nuvi 2350 LT
                          GARMIN nuvi 250W - broken display

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с имената на картите

                            Със сигурност, но аз бих си взел 2х2гБ, ако ням да качвам на тях мр3-ки защото гармина не поддържа по-големи фаилова от 2гБ.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с имената на картите

                              Първоначално публикуван от vangoran Преглед на мнение
                              Четох, че не всички Garmin устройства поддържат 4 GB. Дали ще стане на моето nuvi 250W?

                              Моето 250W разпознава и работи с 4 GB.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X