Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ресори и пружини на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ресори и пружини на Фероза

    В крайна сметка докато намеря решение за ресорите взех една временна, надяваме се не постоянна мярка - ресори + пружини.

    Донор за пружините - Жигула. Една пружина срязана на две става идеално. Дължината на добавените пружини е съобразена с хода на ресорите и стандартните амортисьори. Не води до повече повдигане спрямо нови ресори, но върши работа за даване на още малко живот на старото окачване.

    Чашки - 20 сантиметра тръба Ф 139,7мм от Тшев-Галвинг - 4 лева с кроенето. Даже остана малко Горни чашки - по 30 мм, долни - по 40 мм. Тампона остава в горната чашка.

    Резултатите се виждат на снимките.
    Мерено с ролетка:
    от върха на гумата до подкалника - 12см;
    от асфалта до прага - 34 см отпред;
    от асфалта до прага - 38 см отзад;

    Като возия - не усетих някаква сериозна промяна. Тепърва ще видим.

    Мероприятието отне 7-8 часа работа - разглобяване, рязане, заваряване. Най-тежко беше разглобяването на ресорното окачване. Всичко беше прилично запекло. Така и не успях да избия болтовете на обеците от ушите на ресорите. Наложи се да разглябям отпред. По-гадно е, но стана. Снимки от монтажа няма, бях сам и достатъчно мръсен за да пипам фотоапарата.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Иван Горчев; 09-08-09, 13:17.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Ресори и пружини на Фероза

    Бравос бе
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      До: Ресори и пружини на Фероза

      Ето и първия опит да се вкарам в беля


      Ход, ход, колко да има ход...





      Е окантари се накрая!







      Като возия - подрусва...малко повече...
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: Ресори и пружини на Фероза

        Евала ти правим Ванка

        Коментар


        • #5
          До: Ресори и пружини на Фероза

          Проведох си импровизирано мерене на ходовете на окачването. Поради липсата на рампа - с крик.

          Резултатите - вдигам предно ляво колело. На около 25 сантиметра започва да се отделя от асфалта и предно дясно. Задните си седяха стабилно, проверено с картонче.

          Не са велики постижения, но пак е по-добре
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Ресори и пружини на Фероза

            Браво, Ванка.
            Снимай пружините да се види как са монтирани!
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #7
              До: Ресори и пружини на Фероза

              iiiopo можеш ли да ми кажеш, как разглоби при теб обиците на ресорите? При мен са ръждясали болтовете и се станали неразглобяемо съединение с втулките на тампоните.

              В събота ще ходя на канал да проверя да не се е разхлабило нещо. Ще снимам подробно. Сега им търся подложки от тези с канала за да не се въртят.

              Мисля че са това:
              Последно редактирано от Иван Горчев; 10-08-09, 07:49.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                До: Ресори и пружини на Фероза

                Практически наблюдения за един месец - друса...много друса. Съдържанието на багажника на 2-3 пъти се разходи из целия джип. Не е добре работата. За момента остава така, но търсенето на ресори за възстановяване на заводското окачване продължава.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Ресори и пружини на Фероза

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  ...

                  Не е добре работата...
                  Видях го някъде, преди време, но не му обърнах особенно внимание - пакета намален до минимум, колкото да държи моста здраво в двете равнини и пружина. Имаше много добри ходове. Я да помислим по тая комбинация.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ресори и пружини на Фероза

                    Тази комбинация я мисля от самото начало. Да разкарам всички листове, без основния. Така си обезпечавам захвата на моста в двата края. След това - колкото дълги пружини побере. Незнам обаче дали един лист ще издържи и дали няма да са нужни някакви подложки където ляга моста.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ресори и пружини на Фероза

                      Пробвал съм го тоя вариант на Рокито. По-добре не се занимавай. Ако оставиш само основния лист ще се отслаби много на странични усуквания и има голяма вероятност да го счупиш по-бързо. Най-добре си купи нови качествени ресори.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ресори и пружини на Фероза

                        Някой , пробвал ли е да смени японските ресьори с руски /без да сменя най горния / и ако го е правил , може ли да каже как е возията ? От пред как може да се повдигне ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ресори и пружини на Фероза

                          Първоначално публикуван от dido dobrilov Преглед на мнение
                          Някой , пробвал ли е да смени японските ресьори с руски /без да сменя най горния / и ако го е правил , може ли да каже как е возията ? От пред как може да се повдигне ?
                          Да.Мойте са от Волга,оставил съм най-горния и най-долния а между тях колкото ти позволят скобите.Повдигна се няколко сантиметра и возията за мен е по добра.Отпред се натягат торсионите според височината отзад.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ресори и пружини на Фероза

                            От Волга са с 5мм по-широки. Има има доста писано по въпроса:
                            Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                            Ако наистина са сложени волгови, моля опиши как.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ресори и пружини на Фероза

                              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                              От Волга са с 5мм по-широки. Има има доста писано по въпроса:
                              Oт какво стават ресьори на FEROZA?

                              Ако наистина са сложени волгови, моля опиши как.
                              Здравейте,наистина са от волга.На местата където минават скобите съм ги препилил с 2-3 милиметра/и от двете страни/,иначе оригиналните скобички които държат пакета /на волговите ресори/ си ги ползвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X