Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ресори и пружини на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ресори и пружини на Фероза

    Първоначално публикуван от kiro.b Преглед на мнение
    Здравейте,наистина са от волга.На местата където минават скобите съм ги препилил с 2-3 милиметра/и от двете страни/,иначе оригиналните скобички които държат пакета /на волговите ресори/ си ги ползвам.
    Ясно, това ми беше въпроса.
    Поздрави,
    Иван
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #17
      До: Ресори и пружини на Фероза

      Карам Фероза отскоро. Ресорите й са почти хоризонтални. Това нормално ли е? Не виси, има разстояние между гума и калник, а и ме успокоява долния лист, който е с обратна дъга.

      Коментар


      • #18
        До: Ресори и пружини на Фероза

        Здравей,

        дай някакви по-точни данни:
        растоянието между гумата и калника
        размери на гумите

        Иначе и при мен се бяха хоризонтирали, но при натоварване чукаше в тампоните.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #19
          До: Ресори и пружини на Фероза

          Здравейте , днес гледах едни ресори /комплект /от Фронтера , на ширина са като мойте , но на дължина не ги мерих .Мисля , да не ги разкомплектовам , а да ги прережа където са тампоните и да ги поставя под моя най горен , който е с тампоните , но единствено ме претиснява , това , че на Фронтерата са под дъга , а мойте не . Дали няма да се счупи най горния /моя / лист ?

          Коментар


          • #20
            До: Ресори и пружини на Фероза

            Какво значи, че са под дъга? Те по принцип трябва да са под дъга, само натоватени да се изправят. Това че нашите са стари и все си седат прави е друга тема
            По едно време и аз се бях загледал в ресори от Фронтера, но нямах под ръка ролетка за да ги измеря. Премери ги точно, може да станат без някакви титанични промени директно.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #21
              До: Ресори и пружини на Фероза

              Мисли и решавай. Погледни в темата за групова поръчка на ресори. В Петък ще поръчвам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Ресори и пружини на Фероза

                Миналата седмица сложих пружини на Ферозата. Рзултата е задоволителен - 8 см височина и по-меко возене
                време : 2 часа
                Материали : 2 задни пружини от голф 3 + прилежащите им чашки от горна страна, както и чашките от амортицьора, на които ляга пружината (амртисьорите са изтървали и стари).
                Отрязах 1,5 витки от пружината, махнах буферните тампони. Заварих на същото място чашките от макферсъна.
                Не мога да споделя снимки. Смятам,че варианта е доста приятен като резултат


                Поздрави

                Коментар


                • #23
                  От: Ресори и пружини на Фероза

                  В клуба на италианските ферозаджии (Feroza Club Italia), в който членувам, са полудяли по това решение.
                  Правят го масово.
                  Вероятно с поуморени ресори ще има някакъв положителен ефект откъм возия, ако са по-меки пружините, ама с моите хеви дюти...
                  Интересното е да се намери компромис с дължината, твърдостта и броя на витките, така че при сгънато положение, да не се ограничава хода нагоре.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ресори и пружини на Фероза

                    В моя случай ресорите бяха прави (може би с едва забележима обратна дъга).
                    Направихме опит и с предни пружини от BMW ,но бяха рязани и идваха с една витка по-къси от необходимото. Вероятно резултата с пружини с по-малък брой навивки резултатът щеше да е още по-добър, но за момента и това е задоволително

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ресори и пружини на Фероза

                      Нямам Фероза-поне за сега но да ви споделя една малка тайна,че да спестя на доста колеги труд пари и нерви с тея задни ресьори.От Жук ресьорът става на Фероза като стой та гледай.Надявам се аудиторията е достатъчно възрастна за да знае що е Жук.
                      Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ресори и пружини на Фероза

                        ...стига да намериш.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ресори и пружини на Фероза

                          Лично търсих от Жук половин година, обърнах каквито магазини намерих, няколко пункта за вторични суровини, нищо.
                          От това, което мерих - на бордовия Жук и на фургона ресорите са различни.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ресори и пружини на Фероза

                            Аудиторията е достатъчно възрастна за да знае що е Жук, но повечето продавачи в магазините са чували само името.Мога да ти дам малък жокер ако решиш да си търсиш нещо за Жук като в магазина ползваш думичките: Варшава-от полската марка аутотрактори или в краен случай Победа-огледалния руски образ на предното.Незная кой е правил copy-paste но крайния резултат е 3in1 на двигател и ходова част
                            >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                            Защото така ми харесва...
                            Телефон: НЯМАМ
                            Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Ресори и пружини на Фероза

                              Може ли, по някакъв начин да се видят снимките? Че и на мен ми предстои такава интервенция и бих искал да почерпя малко имжинерни умения в интеграцията на пружини с ресори за безсмъртните машини.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X