Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

    Казуза е следния:

    Състезател Х стартира, минава 5 км от състезателното трасе, но не преминава през нито една контролна точка от трасето и се връща обратно и финишира. Времеизмерването съответно му дава време за финал.

    Как трябва да се зачете етапа на състезателя Х - като прекъснат или като непреминат?

    Какви наказания в случая трябва да получи състезателя Х?


    Ето и частта от правилника:

    12.4. Контроли
    12.4.1. Контроли за преминаване – транзитни контроли (ТК). Съдиите, отговарящи за тези контролни пунктове само заверяват контролния карнет без да нанасят часа на преминаване и отбелязват в протокола на контролата преминаването на екипажа.
    12.4.2. Часови контроли (ЧК) – Съдиите отговарящи за тези контролни пунктове заверяват контролния карнет, нанасят часа на преминаване и отбелязват в протокола на контролата преминаването на екипажа. Старта и Финала на всеки етап е Часова контрола (ЧК)


    12.8. Наказания
    ...

    12.8.2. Непреминаване през контролна точка от трасето или идването от грешна посока, означава 2 (два) часа наказание за всяка контролна точка. Контролна точка може да има само на точки от пътната книга.

    ...

    12.8.6. Етапът се счита като прекъснат, когато екипажа се откаже или не пресече финала в рамките на определеното му максимално време за преминаване на етапа. В този случай времето му за преминаване е 2 (два) часа плюс измереното време на най-бавния редовно финиширал екипаж на същия етап плюс времето от наложените наказания. Към това време се добавят и наказанията на екипажа.

    12.8.7. Етапът се счита за непреминат, когато екипажът не стартира или стартира и не премине през нито една контролна точка (СР). В този случай времето му за преминаване е 4 (четири) часа плюс измереното време на най-бавния редовно финиширал екипаж на същия етап плюс времето от наложените наказания. Към това време се добавят и наказанията на екипажа. При непредаване на контролния карнет на финала или в случай на финиширане след затварянето на етапа и непредаване на контролния карнет в организационния офис, етапът се счита за непреминат. Освен това може да бъде търсена финансова отговорност от съответния екипаж, предизвикал разходи от ненужни акции за издирване.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    [url]www.4x4varna.com[/url]

  • #2
    До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

    Първоначално публикуван от Градев Преглед на мнение
    Казуза е следния:

    Състезател Х стартира, минава 5 км от състезателното трасе, но не преминава през нито една контролна точка от трасето и се връща обратно и финишира. Времеизмерването съответно му дава време за финал.

    Как трябва да се зачете етапа на състезателя Х - като прекъснат или като непреминат? ...
    Въпросът риторичен ли е?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Въпросът риторичен ли е?
      Не, не е. Искам да чуя мнението на състезателите по въпроса, защото имам чувството, че някой се опитва да тълкува правилника не така както трябва.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      [url]www.4x4varna.com[/url]

      Коментар


      • #4
        До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

        Първоначално публикуван от Градев Преглед на мнение
        Не, не е. Искам да чуя мнението на състезателите по въпроса, защото имам чувството, че някой се опитва да тълкува правилника не така както трябва.
        За тълкуването по-скоро трябва потърсиш мнението на юрист.


        Без да съм такъв, според мен този случай:

        Състезател Х стартира, минава 5 км от състезателното трасе, но не преминава през нито една контролна точка от трасето и се връща обратно и финишира.
        попада под този текст:

        12.8.7. Етапът се счита за непреминат, когато екипажът не стартира или стартира и не премине през нито една контролна точка (СР).
        Т.е. етапът е "непреминат", тъй като за да е "прекъснат" според т. 12.8.6 трябва екипажът да се е отказал или да няма финал в контролното време.

        И една добавка извън твоя въпрос:
        ===========================

        Взех обаче да се чудя какво би станало, ако стартирам, не финиширам в рамките на контролното време, но и не съм преминал през нито една контрола???

        На пръв поглед (заради повдигнатия в синьо текст) това попада в

        12.8.6. Етапът се счита като прекъснат, когато екипажа се откаже или не пресече финала в рамките на определеното му максимално време за преминаване на етапа. ...
        и би следвало да се накаже с 2 ч + всичко останало.

        Обаче, струва ми се, че някой може да претендира и за това, че наказанието трябва да е 4 часа + ... , тъй като попада и под описания в т. 12.8.7 случай - "стартира и не премине през нито една контролна точка".

        А сега де!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

          Първоначално публикуван от Градев Преглед на мнение
          Не, не е. Искам да чуя мнението на състезателите по въпроса, защото имам чувството, че някой се опитва да тълкува правилника не така както трябва.
          Венко в т.12. 4.2 изрично пише, че старта и финала са ЧК.
          Следователно ако някой стартира и финишира без да има нито едно ЧК, няма значение къде е карал, не може да го водиш нестартирал, ако правилно съм те разбрал, защото има старт и едно ЧК(финал). Можеш да го накажеш за много други неща като идване от грешна посока, не минаване през ленти, не преминаване през ЧК, съкращаване на трасето, ограничение на скоростта и т.н. Още повече той е финиширал и си има време за финал.
          Все пак има разлика между този дето е стартирал и се е постарал да стигне до финала и този дето не се е постарал.
          А и понеже се досещам за кой случай говориш само ще кажа, че ако се беше счупил там първия ден щеше да има една контрола при преминаването на асвалта, защото първия ден там имаше контрола, а втория ден имаше само човек да обезопасява и втория ден контролите бяха доста по назад по трасето.
          Нека не търсим под вола теле. А просто да прилагаме правилника.
          Последно редактирано от IvanMarinov; 08-08-09, 22:46.

          Коментар


          • #6
            До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Т.е. етапът е "непреминат", тъй като за да е "прекъснат" според т. 12.8.6 трябва екипажът да се е отказал или да няма финал в контролното време.

            И една добавка извън твоя въпрос:
            ===========================

            Взех обаче да се чудя какво би станало, ако стартирам, не финиширам в рамките на контролното време, но и не съм преминал през нито една контрола???

            На пръв поглед (заради повдигнатия в синьо текст) това попада в

            и би следвало да се накаже с 2 ч + всичко останало.

            Обаче, струва ми се, че някой може да претендира и за това, че наказанието трябва да е 4 часа + ... , тъй като попада и под описания в т. 12.8.7 случай - "стартира и не премине през нито една контролна точка".

            А сега де!
            Чавдаре чети всичко виж т. 12.4.2
            А за твоя въпрос е второто наказание.

            Коментар


            • #7
              До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

              Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
              Чавдаре чети всичко виж т. 12.4.2
              А за твоя въпрос е второто наказание.
              И какво да видя в 12.4.2? Да разбирам ли, че след като стартът и финалът са часови контроли, това означава че няма начин да не си преминал "през нито една контролна точка" при положение, че имаш старт и финал?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                И какво да видя в 12.4.2? Да разбирам ли, че след като стартът и финалът са часови контроли, това означава че няма начин да не си преминал "през нито една контролна точка" при положение, че имаш старт и финал?
                Да щом си минал през старта и финала имаш етап и време за преминаване. Ако обаче си стартирал без да преминеш през финала е друго вече, тогава се гледа дали си минал през поне една КТ и ако не си те водят за нестартирал.

                Коментар


                • #9
                  До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

                  Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                  Да щом си минал през старта и финала имаш етап и време за преминаване. Ако обаче си стартирал без да преминеш през финала е друго вече, тогава се гледа дали си минал през поне една КТ и ако не си те водят за нестартирал.
                  Пример за това за да го разберат хората е старта и финала на Долфи теглен с колан на "Баха България 2008"
                  Тогава му се зачете етапа, Близнаците не стартираха, той взе точки и стана Шампион на България

                  Коментар


                  • #10
                    До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

                    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                    Пример за това за да го разберат хората е старта и финала на Долфи теглен с колан на "Баха България 2008"
                    Тогава му се зачете етапа, Близнаците не стартираха, той взе точки и стана Шампион на България
                    Е един етап дърпан от друг състезател е едно, а ти ако си спомняш изкара последното Ком-Емине 2006 върху пътната помощ.
                    А що се отнася до отборна и клубна тактика, това на теб ти е чуждо, ти си над всички.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

                      Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                      Е един етап дърпан от друг състезател е едно, а ти ако си спомняш изкара последното Ком-Емине 2006 върху пътната помощ.
                      Вярно е, но не взех точки от състезанието и не станах Шампион по безмоторно дърпане (возене в моя случай)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

                        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                        Вярно е, но не взех точки от състезанието и не станах Шампион по безмоторно дърпане (возене в моя случай)
                        Ти пък къде си тръгнал, да не искаш да кажеш, че се опитваш да се сравниш с Долфи. Недей, че ще разсмееш и незрящите.
                        Ако си забравил в Офф-роуда все още има хора които си загърбват класирането за да помогнат на друг в беда. Но ти не си от тези хора и надали ще ги разбереш някога.
                        Съжалявам, че заради теб разводняваме темата. Достатъчно внимание ти отделихме, стига сме си губили времето с теб.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

                          Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                          Ако си забравил в Офф-роуда все още има хора които си загърбват класирането за да помогнат на друг в беда. Но ти не си от тези хора и надали ще ги разбереш някога.
                          Съжалявам, че заради теб разводняваме темата. Достатъчно внимание ти отделихме, стига сме си губили времето с теб.
                          Ако си спомняш г-н П.Маринов, май на Долфи и твоята неблагодарна личност най-много съм помагал
                          То не бяха части в трасето, то не бяха печати за контроли, то не бяха писма до БФАС, за да отсвириш Зъбара, за да станете Шампиони...
                          Ама паметта ти е къса и плитка, щото така те устройва...
                          Вече спрях да се учудвам на наглоста, безочието и дебелокожието ти
                          И още нещо, не усещаш ли, че на стари лаври вече не е интересно...ти си история за хората от оффроуда...и то печална !
                          Занапред искам да те помоля културно ( не като Янчо със стола по главата, въпреки, че подхода му имаше ефект) да не се занимаваш с мен,
                          а да си гледаш БФАС-а и трибунала и да си живуркаш живота !
                          Смятай горното за официална покана към теб за водене на пълноценен и здравословен начин на живот !


                          Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                          Ти пък къде си тръгнал, да не искаш да кажеш, че се опитваш да се сравниш с Долфи.
                          Разбира се, че не мога да се сравнявам...нямал съм такъв подлец за навигатор, а и не съм бил Шампион с комбинации и дърпане

                          Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                          Ако си забравил в Офф-роуда все още има хора които си загърбват класирането за да помогнат на друг в беда.
                          Сигурно визираш случая от "Адвенчър България 2008", когато заради 1 точка "помогна" на Маджо...и той е от твоя (бивш) клуб и ти игра отборно, а той се отказа от оффроуда...
                          Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 13-08-09, 23:27.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            Ако си спомняш г-н П.Маринов, май на Долфи и твоята неблагодарна личност най-много съм помагал
                            То не бяха части в трасето, то не бяха печати за контроли, то не бяха писма до БФАС, за да отсвириш Зъбара, за да станете Шампиони...
                            Ама паметта ти е къса и плитка, щото така те устройва...
                            Вече спрях да се учудвам на наглоста, безочието и дебелокожието ти
                            И още нещо, не усещаш ли, че на стари лаври вече не е интересно...ти си история за хората от оффроуда...и то печална !
                            Занапред искам да те помоля културно ( не като Янчо със стола по главата, въпреки, че подхода му имаше ефект) да не се занимаваш с мен,
                            а да си гледаш БФАС-а и трибунала и да си живуркаш живота !
                            Смятай горното за официална покана към теб за водене на пълноценен и здравословен начин на живот !
                            Да не си се объркал нещо с някой друг, щото това с печатите не си го спомням, освен на етапа до Ботевград където минахме преди да си поставиш ЧК-то и имаше само един полицай. Добре, че той беше там та иначе не знам какво наказание щеше да ни измислиш.
                            Аз за разлика от теб съм добър в това което правя и още известно време ще се занимавам с навигацията.
                            Инцидента със стола както си забелязал не е променило много нещата и не съм се уплашил много, ама да не би и ти да си решил със сила да се разправяш с мен. В този случай много внимавай да не стъпиш накриво, че и без това трудно ходиш. Съжалявам вече, че не послушах Янчо навремето когато те бяха наритали с Доктора и Сашо, а ти подадох ръка.
                            А що се отнася до трибунала си върша съвестно работата и хората явно са оценили знанията ми.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Коментари на специален правилник за провеждане на състезания по офроуд

                              Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                              Да не си се объркал нещо с някой друг, щото това с печатите не си го спомням...
                              Ако си напънеш малкото мозък в голямата си глава, най-вероятно ще се сетиш как на "Адвенчър България 2008" Цветан Петров (трасе-координатор и организатор) Ви даде комутатора от джипа си за да финиширате етапа до Плевен, а аз Ви търсех в трасето, за да ви заверя контролата на Ник Бочев, защото времето за етапа бе изтекло...
                              В същото време, спортние комисари с бюлетин удължават с два часа заради Вас времето и "висят" в сервизна зона, за да си вземете печатите и от там...
                              Г-н П.Маринов, тази тема бе предизвикана от един казус свързан с Правилника за 2009 !
                              Не мога да разбера "що се пениш", когато казвам, че с този правилник, търсейки вратичките, ти стана Шампион за 2008 година
                              Спирам да пиша в тая тема, нали по-умния винаги отстъпвал
                              А ти можеш да продължаваш да словоблудстваш, и децата вече знаят кой си и как си станал "шампион"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X