Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

    Срам не срам - една година стана, а още не съм пуснал снимките

    А имаше интересни неща. Включително и мотори...



    Та както и да е. Следващото състезание в Бъдс Крийк е след десетина дена, затова май е крайно време да споделя снимките от миналогодишното. Да даде Оня Горе поне толкова добри фотосюжети колкото миналата година



    Състезанието по стар обичай бе спечелено от тандема Буба Стюарт / Райън Вилопото, но не бе в никакъв случай скучно.

    Ако някой се нуждае от снимки в голям размер - да свирка. Ще редя снимките една по една, ще отнеме време.

    Също - опитах се да подредя снимките по маншове, но е възможно да има разминавания. Сори за което.


    Придружител ми беше колегата Dido DR, чиято ухилена фотогенична физиономия споделям с вас. Още веднъж му благодаря за проявеното търпение, и за споделянето на фото-задълженията. За разлика от мен мисля че Дидо всъщност успя да види поне част ит състезанието и на живо, а не само през фотоапарата като мен Затова за подробности конкретно по състезанието питайте него.




    Откриването на състезанието бе странна какафония от речи, благодарности и национален химн. След което за поздрав над пистата в бръснещ полет прелетяха два изтребителя, проглушиха ни ушите и заминаха в неизвестна посока. Естествено не можах да ги снимам. Изненадата беше пълна. Безсрамници.

    Първи манш, 250см3:




    Американските състезатели са много невъзпитани. Никой от тях не си направи труда да ме предупреди че тръгват, докато се кумех 20 минути да си намеря място. Аз за наказание реших да не им снимам старта като хората. Нека им. Друг път ще знаят.










    Оптическа гатанка: На следващата снимка има състезатели. Първият който ги намери печели още такива снимки




    Американските състезатели освен че са невъзпитани са и глупави. Слаби са с тригонометрията, затова не винаги летят направо







    А американските специалисти по окачванията са бездарни. За секунда се обърнеш, и като погледнеш пак - окачването вече клекнало...










    Ей на, тоя също. Гледаш я гадта - във въздуха разпъната, а кацне ли - пфффттт...







    За печелившите от конкурса "намери състезателите" от горните снимки:

























    Американските състезатели освен всичкото останало са и неориентирани. До сега всички караха от дясно на ляво, тоя пък тръгнал в насрещното...




    Освен това са и като овце - един да тръгне наопаки - и всички по него
















    Излишно е да споменавам че въпросният господин с рижава муцуна и червен номер 1 финишира първи след като се разправи с тези които бяха успели да го изпреварят на старта.
    Последно редактирано от Goblin; 05-08-09, 18:42.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    До: 2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

    Първи манш, 450см3:

    Тук снимките са малко хаотични - едно че се разсейвах в стремежа си да намеря да снимам дебела американка (клишетата трябва да се спазват, зер - ако приема че и те са хора като всички други - значи съм станал американец ), друго че с Дидо обхождахме терена търсейки по-интересен ъгъл.

    Достъпа за публиката между другото беше читав. Имаше места и за наблюдение, и поляна за почивка. Поляната беше и относително сенчеста, което си беше чист бонус. Повече по въпроса - по-късно.





    А това е най-сензационната снимка от цялото състезание: Буба Стюарт в пакет с всички останали. Има трик - става въпрос за подгряващата обиколка:




    В средата на първата обиколка картинката е следната:




    За уточнение на картинката - между Стюарт и пакета състезатели зад него има още една празна права. Там където са рекламите на Thor:




















    Няколко часа по-късно, първият след него мина на същото място Е, почти.




















































































































































































































































































    И накрая сладко сладко минаха типовете с маркуча.

    Последно редактирано от Goblin; 05-08-09, 19:37.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: 2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

      Втори манш, 250см3:


      През втория манш вече бях намерил сянката, и се отдадох на мързеливи мечти. Междувременно хората се гонеха по трасето и почна да се вдига пушилка. Успоредно продължих с търсенето на дебела американка за потвърждаване на пъклените международни теории.




      За голямо мое разочарование и униние най-дебелото което пистата ми предложи беше това. Споделям го с вас. Чувствам се виновен че не оправдах ничии надежди:









      През това време Вилопото мина около две шепи народ, и докато стигне до нас вече беше начело.




      За пръв път от 11 месеца насам споделям следващата снимка с когото и да било. Последният пък когато я показах някому, бях информиран че някъде на снимката има супер гъзарски чорапи Monster. До ден днешен не мога да ги видя. Продължавам да се взирам ежедневно обаче. Не губя кураж. Ще ги намеря !!!




























      Това е втората снимка в която злите езици твърдят че се виждат чорапи Monster. Отново - убягват ми:




      Чувал съм че по цял свят мотористите се обръщат след грозните дебели жени. Оказа се че и в САЩ не правят изключение.

































      Междувременно дебеланата се премести. За огромното разочарование на ей тоя пич, който спря точно там където до преди малко седеше тя. Огледа се унило, пое си дъх, ритна безрадостно манивелата няколко пъти и зачака...












      По някое време явно му писна (или просто знаеше че задавеният му мотор вече има шансове да запали, след като всички останали му налепиха половин обиколка), ритна, запали и оттърча нанякъде.











      Повече не го видях, явно се прибра в бокса.












      Междувременно друга дебелана застана на мястото на първата. Огледа се, видя че по Вилопото не се обръща по нея, и си замина.





















































































































































      А ние с Дидо междувременно казахме мислено "довиждане" на дебеланата и се затътрихме към подиума...

      Последно редактирано от Goblin; 05-08-09, 23:09.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: 2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

        Награждаване, 250см3:


        След втория манш 250см3 дойде време и за награждаване. Разни потни муцуни махнаха каските след финала и се запътиха към боксовете.









        На подиума беше весело, като се изключат килограмите бездарен грим. В интерес на истината, като смъкнеха дежурните усмивки от лицата си клакьорките изглеждаха съвсем човешки.

































        Слабо известен факт е че на Запад поне от двайсетина години гримът не е особено на мода в делничния живот. Това естествено има пагубни отражения върху уменията на местната женска фауна да се гримира, изразяващо се в потресаващи гледки когато аджеба се налага да се ползва грим. Отчайващото е че в конкретния случай очите са доста интересни. Жалко че се давят в концентрични кръгове сажди.










        \







        Дидо реши кардинално проблема със снимането на лицето на тази дама. Благодаря му за което

        Последно редактирано от Goblin; 10-08-09, 18:19.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: 2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

          Втори манш, 450см3:

          Ей сегичка
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: 2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

            Еи много ти завиждам, те тия трябва да се видят. Гледам им изпълненията и немога да повярвам тия как може така да карат. няма такива изроди. Тоя супер крос си е яката работа поне в USA!
            Ето едно клипче на двамата 'изроди" Кармайкъл и Буба! а в youtube има още много техни изпълнения.
            Ники завиждам ти!

            Коментар


            • #7
              До: 2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
              Еи много ти завиждам, те тия трябва да се видят. Гледам им изпълненията и немога да повярвам тия как може така да карат. няма такива изроди. Тоя супер крос си е яката работа поне в USA!
              Ето едно клипче на двамата 'изроди" Кармайкъл и Буба! а в youtube има още много техни изпълнения.
              Ники завиждам ти!
              Буба е просто нечовек!А за този клип нямам думи
              http://freecaster.tv/fmx/1008405/jam...florida?page=6
              sigpic

              Коментар


              • #8
                До: 2008 AMA Toyota Motocross Championship: Budds Creek

                Е тея верно са нечовеци С кеф да ги гледа човек

                П.П. Сега гледам клипчета
                http://www.youtube.com/watch?v=75Q0e2xlpOQ - тука направиха голямо шоу
                http://www.youtube.com/watch?v=BWVMYVA8SHY
                Последно редактирано от Goblin; 06-08-09, 06:04.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X