Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мухарския Прът

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мухарския Прът

    Някой опитвал ли е айсфишинг на муха? Аз пробвах, но без успех. При последните ми два излета намерих в стомаха на пастървата живи caddis и пробвах с най-близката муха която имах(завързах я на нормална корда за зимен риболов). Май не мога да докарам подходящо движение на мухата при движение само по вертикала.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #17
      Re: Мухарския Прът

      Някой опитвал ли е айсфишинг на муха? Аз пробвах, но без успех.
      Ако много настояваш съм сигурен, че ще хванеш риба, но не смятам, че е нужно да се мъчиш.
      Май не мога да докарам подходящо движение на мухата при движение само по вертикала.
      Това е една от важните техники при риболова на муха - прав си.

      Коментар


      • #18
        От: Мухарския Прът

        [QUOTE=vento5;2122979]Някой опитвал ли е айсфишинг на муха? Аз пробвах, но без успех.

        Интересно,уж що-годе съм видял доста видове риболов.....ама ако някой не ме светне какво е "айсфишинг на муха" сам няма да се сетя

        Коментар


        • #19
          От: Мухарския Прът

          Хм, може и да не съм използвал правилното име. Общо взето се опитах да хвана пастърва по традиционния метод на айсфишинг( 15 см диаметър дупка в 30 см дебел лед), но вместо естествена стръв опитах с нимфа("муха" е неточно, но май е най-близко). Освен нимфата нищо друго не е свързано с флай фишинга.
          Основният ми проблем е, че мога да движа примамката само вертикално и е трудно да наподобя естественото движение.

          То май по-основния проблем е, че се затопля и леда се топи. Ще стягам мухарката
          Последно редактирано от vento5; 20-03-13, 06:59. Причина: правопис
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • #20
            Re: Мухарския Прът

            Разбрах те правилно, опитал си вместо примамка за айс фишинг да закачиш нимфи, техниката ти би трябвало да сработи но ефекта може би ще е по малък, защото с нимфата провокираш рибата да се храни а тя е малко мързелива зимата, докато повечето примамки за айс фишинг се оптват да раздразнят рибата и тя да защити територията си. Възможното да не си хванал точно поради тази пречина + че не движиш нимфата естествено.

            Коментар


            • #21
              От: Мухарския Прът

              Почти същото пробвах преди години /когато един родопски язовир даваше добре сьомга/,само че на дупка 3-4м. х 0,4м. при горе-долу същата дебелина на леда.И на суха и на удавена муха резултата беше точно никакъв.......а със стръв на дъно си даваше.Така че вързвайте мухи да има за лятото,ето аз си вързах ...една http://prikachi.com/images/152/6036152c.jpg

              Коментар


              • #22
                От: Re: Мухарския Прът

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Бамбука е бавна, мързелива, прецизна въдица
                Абсолютно вярно!От обяд я държа в ръцете си.......и не мога да и се нарадвам http://prikachi.com/images.php?images/188/6141188M.jpg http://prikachi.com/images.php?images/232/6141232E.jpg

                Коментар


                • #23
                  От: Мухарския Прът

                  Аз вече записах една пъстърва на мухарката преди 2 седмици . Днеска само се опекох и нищо, но да не забравяме, че сезона е пред нас.
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #24
                    Re: От: Re: Мухарския Прът

                    Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
                    Абсолютно вярно!От обяд я държа в ръцете си.......и не мога да и се нарадвам http://prikachi.com/images.php?images/188/6141188M.jpg http://prikachi.com/images.php?images/232/6141232E.jpg
                    Мишо честита бамбучка да лови много рибки и да те радва

                    Как е положението по канада, рибите започнаха ли да събират мухи на повърхността ? тук водата още е студена, но приятелчета ми казаха, че рибите вече играят.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мухарския Прът

                      Преди две седмици езерата по по-високото (1300 н.в.) имаха още лед по повърхността. Ще се чака да мине търновър-а(да се избистрят от пролетното обръщане) и ще се атакува на chironomids.
                      От 10 дена е жега( +25 +30С) и сняг/лед по високото се топи, та потоците са мътни. По това време за риболов май остават само езерата в ниското(те и не замръзват).
                      Преди седмица температурата на водата на повърхността беше 11-14С. Две седмици по-рано на съседно езеро беше 4-5С. Утре ще видим как ще е.
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Мухарския Прът

                        Аз не бях ходил много отдавна, по миналата година веднъж, миналата по рядко и сега някак си отидах да се отчета - слаб риболов, студена вода, малко мътна, сутринта беше 4 ри градуса на обяд стана 23 - за няколко часа 5 пъстърви, 3 от които маломерни. Рано е още за суха муха, рибата си е по дупките, та се наложи да ползвам нимфи.

                        Статистиката е че трябва още време да се изчака, трябва да се оттекат реките - както и да е, разходката беше много приятна, на обяд рибите съвесм изчезнаха и си тръгнахме

                        п.п. Всички рибки пуснах обратно.

                        Ползвах късата си мухарка 8 фута, не бях добре подготвен, трябваше да взема по дългата, съответно се налагаше да се приближавам много до рибите, което естествено ми намаляваше шансовете за по едри рибоци, тактиката ми беше много тъпа - понеже не обичам да ловя на нимфи се мъчих да вдигна нещо на суха муха, лошото е, че знаех предварително, че няма да успея да вдигна нищо, по случая изпуснах най-активното време на рибите. Както и да е, ако случайно пак успея да отида, ще е след 1 ви юни - реката ще е слегнала, водата ще е по топла, ще са се оформили местенцата където рибките се хранят. Късата малак въдичка 3 ти клса, малки зелени парашути и си мисля, че ще имам много по добри резултати.
                        Последно редактирано от Daniel; 13-05-13, 07:20.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мухарския Прът

                          Аз записах две на блесна. Другия уикенд ще се кача да видя езерата по високото и да опитам мухарките.
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Мухарския Прът

                            Не знам как е при вас, но при нас високите езера са в сняг и лед и още не стават за нищо. Подготвил съм едни мали кавяви парашути с жълти крилца на кука 18 и 20 - при нас дават много добри резултати по езерата.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X