Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

    Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
    как да се разбере дали е.
    Какво пише на лоста на раздатката?

    Виж тази тема
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Какво пише на лоста на раздатката?
      Питам попринцип .

      Явно, както разбирам, не всички са със суперселект.
      Значи като гледам по обявите да питам какво пише на лоста за да съм сигурен.

      Поздрави !
      LZ5ZI qth HASKOVO
      Pajero II GLS 3000 V6

      Коментар


      • #33
        До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

        Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
        Явно, както разбирам, не всички са със суперселект.
        Не мога да твърдя такова нещо, защото не съм сигурен. По принцип Паджеро 2 трябва да е със Супер Селект, ама кой ги знае дали нямат някои междинни модификации.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

          не всички втора серия са със супер селект.

          Коментар


          • #35
            До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

            Освен по лоста на раздатката, може да се познаят с един поглед от разстояние към предните колела
            Тези със "супер-селект" отпред нямат хъбове и изглеждат така

            когато нямат декоративна капачка

            и ето така с капачка


            А тези с обикновен парт-тайм раздатка имат автоматични или ръчни хъбове. На автоматичните пише Auto free hub:


            А ръчните са много типове, защото се монтират допълнително, а и се познават лесно

            Коментар


            • #36
              До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

              Много полезни снимки !
              Сто пъти да чуеш един път да видиш дето викат.

              А гледам че повече автоматични скорости се предлагат.
              За тях какво ще кажете, проблемни ли са ?
              Досега автоматик не съм карал и все си мисля, че ръчни по ми са на сърцето.
              LZ5ZI qth HASKOVO
              Pajero II GLS 3000 V6

              Коментар


              • #37
                До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                А гледам че повече автоматични скорости се предлагат.
                За тях какво ще кажете, проблемни ли са ?
                Проблематични са не автоматите, а годините и предишните собственици! Ресурсът им е достатъчен, ако не са съсипани от кофти експлоатация. Ако човек попадне на добър екземпляр винаги си заслужава удоволствието!

                Коментар


                • #38
                  До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                  Има ли начин да се разбере състоянието на автомата ?
                  Да се диагностицира с подръчни средства или в сервиз за да се разберат евентуални проблеми.
                  Какво значи достатъчен ресурс ?
                  Х - години или У хиледи километри при правилно използване.
                  Само навременната смяна на масла ли определя ресурса или начина на използване на ръчката ?

                  Само на късмета си тряба да разчита човек като си взима кола автоматик ?

                  ЧНГ на Всички !
                  LZ5ZI qth HASKOVO
                  Pajero II GLS 3000 V6

                  Коментар


                  • #39
                    До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                    абе тия капачки са много лабави, за 1 месец съм изгубил три (:
                    двете предни и днеска в сняг до вратата и поече е паднала и едната задна! хич не държат на оффроуд

                    отъде мога да намеря такива капачки(поне задни). предните може и да не ми трябват, сложих ръчни хъбове и те без пластмаси си стоят добре


                    много здраве и щастие желая на всички, за още много луни напред!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                      Привет на всички!

                      Хайде и аз да се изложа.

                      От доста време чета този форум и смея да твърдя, че научих доста интересни неща, за което съм Ви много благодарен!
                      След дълго чудене и размишление най-накарая се сдобих с Pejero 2.8 97г, дълга база. За сега ще го карам в града и до вилата, а пък после ще видим
                      До колкото прочетох по-горе при "супер-селект" отпред няма хъбове. При режим 2H всичко отпред ли е постоянно зацепено и вредно ли е това за предния мост? Препоръчително ли е да се поставят допълнително хъбове? Когато включа 2Н предния мост на таблото започва да ми мига - нормално ли е това? И понеже ми куца руския и не можах да се ориентирам точно в препратките към руските сайтове за "супер-селект" да попитам, превключването между режими 2Н, 4Н и 4HLc в движение става при отпуснат или при натиснат съединител?

                      Благодаря предварително

                      Коментар


                      • #41
                        До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                        отпред нищо не се върти когата караш на задно.
                        всичко си е в дифа.хъбовете са си така заводски.
                        мига си на таблото.ръчкаш си както искаш с или без съединител.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                          Относно автоматичната скоростна кутия:

                          На практика се проверява при движение.Избира се права достатъчно дълга отсечка дава се на "D" и се потегля с пълна газ и се ослушваш за превключването на скоростите.При преминаване от скорост на следваща не трябва да се усеща приплъзване т.е. оборотите на двигателя да се повишават равномерно.В зависимост от наклона последната четвърта скорост се включва м/у 75 и 80 км/ч.Проверява се също и "kick down" - при висока скорост над 100 отпускаш педала на газта и го натискаш рязко до край,трябва да усетиш преминаване
                          на по ниска скорост - 3 при такава скорост и увеличаване на оборотите.

                          На практика това е метода за проверка на автоматичната скоростна кутия.

                          Иначе казано ако теста е добър не се чуди просто нямам думи за удобството ппи каране с авт. скорости.Е не зная как се кара в тежък
                          офроуд с такова чудо, но да влезеш в пясък с закачена лодка отзад е
                          перфектна.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                            Дтносно режимите ясно, блокажа е на сридния диф... Обаче в има няколко обяви за в които пише: "блокаж, преден заден мост, ниво регулация амортисйори" ? Това за блокажа на предния и заден диф. някаква екстра ли е, или измислица на търговците?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                              на предния диф няма блокаж или по не на мене не ми е известно за такова паджеро

                              Коментар


                              • #45
                                До: Mitsubishi Pajero - въпроси за 4х4 режими, блокаж

                                Има блокаж на централен диф (Super select) и на заден диф с отделно копче.

                                Няма регулиране на нивото на амортисьорите, а регулиране на твърдостта им на три степени.

                                Има регулируемо по височина ОКАЧВАНЕ на мали серии и то произведени за японския пазар Паджеро 2-серия чред допълнителна хидравлична помпа и цилиндри на торсионите отпред и на пружините отзад. Много рядка работа...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X