Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бял пушек от Jeep Grand cherokee Limited/3.1TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с бял пушек от Jeep Grand cherokee Limited/3.1TD

    От известно време забелязах че в спряло положени от ауспуха започва да излиза доста бял пушек. В движение проблема изчезва. Лампата за антифриза също светна. Моля кажете какъв мислите че може да е проблема и дали можете да ме посъветвате къде има сервиз на който може да се рачита. Аз съм от Стара Загора но пътувам често към София. Благодаря предварително на всички.

    mail: nkrustev@yahoo.com
    tel: 0888236751
    icq: 66871569

  • #2
    Лошо. Задели си повече пари, защото прилича на спукана цилиндрова глава (глави).

    Коментар


    • #3
      Даааааааааааа Неприятно! Май влиза антифриз в цилиндрите. Може да е гарнитура, но се съмнявам. Ной-вероятно е спукана глава! Редовния проблем на тая бангия дето са я сложили вместо двигател

      Коментар


      • #4
        Споделям горните мнения! Но все пак долейте антифриз и вижте дали намалява и разбира се не тече отнякъде навън...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          И аз точно от това се притеснявам. А сервиз можете ли да ми препоръчате.

          Коментар


          • #6
            Пробваи да я залепиш с плюнка.
            Не се смейте пробвано е.

            Коментар


            • #7
              И още нещо. Ако е пукната глава нужно ли е да се сменят всички глави или само пукнатата?

              Коментар


              • #8
                Само пукнатата.
                Не бързаи да даваш 2000лв
                Щом водата влиза в аспуха а не обратното има голяма вероятност да стане с Холтс. 70лв не пречи да пробваш.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от kinex
                  Само пукнатата.
                  Не бързаи да даваш 2000лв
                  Щом водата влиза в аспуха а не обратното има голяма вероятност да стане с Холтс. 70лв не пречи да пробваш.
                  То така ако ставаше........

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от disem
                    Първоначално публикуван от kinex
                    Само пукнатата.
                    Не бързаи да даваш 2000лв
                    Щом водата влиза в аспуха а не обратното има голяма вероятност да стане с Холтс. 70лв не пречи да пробваш.
                    То така ако ставаше........

                    С триона изрязваш само пукнатата и след това лепиш .
                    B+

                    Коментар


                    • #11
                      Нали казах да не се смеете бе
                      И аз се смеех ама стана. и вече 30 000км няма проблем
                      А беше спукан блока на по лошо място. Към цилиндъра.

                      Коментар


                      • #12
                        Е, то освен епоксидния компаунд има и аргоново заваряване. Ама ако е на достъпно място. Рентген имаше срещу КАТ в София, не знам дали още го има.
                        Направи това дето ти каза Венци и започни да търсиш рентген. Нямаш кой знае какъв избор.

                        Коментар


                        • #13
                          Тези цилиндрови глави се пукат обикновено между бренера и изпускателния клапан. За такова лепене за първи път чувам.

                          Коментар


                          • #14
                            Ненова и стандартна ремонтна възстановителна технология.
                            Когато в епоксидната смола се вкара определен процент подходящ пълнител това вече се казва компаунд и в много случаи има практически същите свойства като изходния материал. Някога се използваше широко в авторемонтните заводи.
                            Не е кухненска технология. В железарията продават дявол знае какво. "Епоксидна смола" значи нещо като "метал", "ракия", "кола" - нищо демек. Има разни марки, в това число високотемпературни и какво ли не още. Стружките които се добавят също трябва да са маркови и дозирани. Ама пък вече се продават готови забъркани такива неща. Обикновенно вървят под името течен метал.

                            Коментар


                            • #15
                              Щом има такава стандартна възстановителна технология посочете на човека сервиз или АРП, където да си поправи възникналата неизправност. Нали това питаше по-горе.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X