Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Големите наклони - снимки и цифри

    А къде без нас ендуристите А..

    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Големите наклони - снимки и цифри

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      ...П.П. Тук има едно филмче от тестовата могила на Зарко (Kaishin), на която се пробва Вальо (Drukman)
      Това ми се види по-сериозно. Сигурно ще ме е шубе изобщо да го пробвам, особено като гледам как му олеква предницата на върха.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Големите наклони - снимки и цифри

        Ето и още нещичко:



        Сякаш пак не личи действителния наклон...

        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #34
          До: Големите наклони - снимки и цифри

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          А къде без нас ендуристите А..
          Иване, ендурото е в друга класация... След първия си излет с джипка, Ива ми се оплака, че със зор минавала там, 'дето с ендурото си прелитала...
          Като знам къде се катерите, то пеша не може се качи там човек...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #35
            До: Големите наклони - снимки и цифри

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ...Ама в един момент 99 кончета и 1 LSD не стигат за да преодолеят гравитацията при недоброто сцепление (тънка снежна покривка, а под нея трева и лека калчица, размекната от обедното слънце на южния склон) и "младият дихател" е в положение ни напред, ни назад ...

            Това с тръгването от място не само не става, ами и при опитите да се направи, колата при буксуването започва да се мести в посока опасен страничен наклон...
            Според скромния ми опит от подобни ситуации, особено коварен е "комбинираният" наклон. Имаш баир, да речем 30-ина градуса, и хитро решаваш да го катериш на серпентина. После тъпо загряваш, че упражнението съдържа странични наклони, каквито въобще не ти трябват, и "Добре дошли, Силни усещания!"...

            А подобни баирчета с възможности са толкова много и повсеместни, че едва ли биха се поддали дори на частично картотекиране.

            Поздрави!
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #36
              До: Големите наклони - снимки и цифри

              Прекрасни снимки ! Браво колеги !
              Много добре върви темата - няма само Американците да се хвалят с техните наклони . И ние си имаме свои , и то по-хубави .
              Разбирам , че наклоните са МНООООГО на брой . Тогава да ги ограничим според градусите и дължината . Примерно :
              1. Да не е по-малък от 25 градуса
              2. Да не е по-къс от 10 или 15 метра .
              Естествено и другите ще си пускат снимки с емоциите и измерванията .... но в "100те големи " ще включим само над еди колко си градуса и по-дългите от еди колко си метра.
              Какво ще кажете ?

              Коментар


              • #37
                До: Големите наклони - снимки и цифри

                Един скромен опит и от мен

                http://www.vbox7.com/play:e4c9dd8b

                Комбинацията от мокра трева и обикновени летни гуми си казва думата,джипа го качи от чак третия път

                И за добиете представа,ей така слизахме надолу
                Прикачени файлове
                SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                0878299791

                Коментар


                • #38
                  До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Има един наклон, над село Тъжа по пътя за хижа Тъжа вън от границите на Национален Парк Централен Балкан, тоест преди да се влезе в парка.
                  Снимките са от миналата година. Посока на пътя: слизане от хижа Тъжа - към село Тъжа. ? Мое ляво - Твое дясно !


                  Уникална плоска скала, с дължина 100 - 150 метра.


                  Отдавна ми текат лигите, за този Rock Crawling, но си трябва организация и обезопасителни мерки.
                  И да е сухо и слънчево време !!!
                  Ето и номер едно - за посещение . След измерването - ще се равняваме по нея ( скалата ).
                  Колко градуса ще се окаже ? Според мен е около 30-34 градуса .
                  Има ли някой на близо - да я измери ?
                  Ако нещо организирате за тази скала - казвайте ......
                  На колко км е от Пловдив и от София - май е подходяща за комбиниране ?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Ето и още нещичко:
                    Сякаш пак не личи действителния наклон...
                    Къде се намира скала номер 2 в темата ? До Бургас ли е някъде ?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Източни Родопи.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от zloto69 Преглед на мнение
                        Един скромен опит и от мен

                        http://www.vbox7.com/play:e4c9dd8b
                        ...хич не е скромен опит... само така, браво!
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • #42
                          До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Нещо не вдявам. Наклони има по много навсякъде. Преодоляването на определен наклон е много различно за всяка машина и зависи основно от две неща. Масата на машината и сцеплението и с грунда. Ако машината може да спре на наклона и след това да тръгне то това не е наклон. На мен се е случвало на наклон машината да върти и четирите гуми на място, да драска камъните и да кърти грайфер от гумите само заради масата си. В един такъв случай няма тръгване. Мисля че наклона от снимката на Ник е не повече от 25 градуса.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Нещо не вдявам. Наклони има по много навсякъде. Преодоляването на определен наклон е много различно за всяка машина и зависи основно от две неща. Масата на машината и сцеплението и с грунда. Ако машината може да спре на наклона и след това да тръгне то това не е наклон. На мен се е случвало на наклон машината да върти и четирите гуми на място, да драска камъните и да кърти грайфер от гумите само заради масата си. В един такъв случай няма тръгване. Мисля че наклона от снимката на Ник е не повече от 25 градуса.
                            Нали за това е темата - да научим много наклони . Да ги систематизираме и отсеем 100 от тях . После ще ги посещаваме организирано с различни машини и ще се кефим .
                            Ще натрупаме база за сравнение м/у отделните марки и ...... водачи.
                            И всичко това за удоволствие ........ според мен е КЕФ !
                            Даже се заразих и отивам да пробвам уреда - дали мери наклона !
                            На тепето на Марково ( до Пловдив ) - да го видя колко градуса е ?
                            Чао !

                            Коментар


                            • #44
                              До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Обади се на Вальо (Drukman), да те заведе на могилката от филмчето, по-горе (пост 2. Тя е на 100 метра след с. Труд, в дясно от пътя на около 200 м. Там, от различните страни на могилата, има различни наклони...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                Обади се на Вальо (Drukman), да те заведе на могилката от филмчето, по-горе (пост 2. Тя е на 100 метра след с. Труд, в дясно от пътя на около 200 м. Там, от различните страни на могилата, има различни наклони...
                                Ако Вальо (Drukman) се окаже свободен и със желание - готов по всяко време . Ако не - ей го къде е Труд - утре съм го пробвал .
                                Днес ходих на тепето на Марково ( до Пловдив ) - оказа се 24-25 градуса наклона . Дори няма смисъл да свалям клипчето ......
                                За проба си завъртях и един кръг по наклона - безпроблемно и .... с лека тръпка . Слаба работа .
                                За това - мисля , че е добре наклони под 30 градуса въобще да не се включват в класацията. За да се отсеят по-лесно бройките .
                                Както и кратките ( къси ) наклони които се вземат със засилка на бързи скорости - няма смисъл да се включват в класацията . Тях ще ги вземеш и без 4х4 със засилка .
                                Все пак - много хубави примери са на всичките колеги . Браво !
                                Имам усещането , че ще се намерят доста "перфектни " наклони - и като градуси ( около 40 ) и като дължина ( над 20-30 м). А дълги около 100 м и нагоре е просто мечта .
                                Давайте - споделяйте още такива емоции !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X