Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Големите наклони - снимки и цифри

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Най малкото ще се разделиш с едни 400-500-стотин лв. и на буксир до сервиз.
    Има колеги и без да спират се разделят с големи суми за буксир и ремонт след тръпката .
    Нали все пак говорим за някакъв опит ( теорията е лесна - както писаха ). Та този опит заедно със собственият ти страх те пазят от грешки .
    Ако не можеш да спреш - може да се измери по друг начин - примерно пеша ...... забравихте ли да ходите по наклони ?
    Освен това е ясно , че ще има много на брой наклони .
    Ясно е , че България е безкрйна с наклоните си .
    Ясно е , че темата ще е дълга и трудна за сортиране .
    Но - като сме колектив и се отнесем сериозно към темата - може да се постигне нещо подобно на " 100те национални туристически обекта "
    Ако смятате , че идеята няма смисъл - заключвайте я и толкова ....
    И освен това говоря за терени интересни за посещение от следващи колеги . От организиране на маршрути и разходки включвайки тези наклони . Не някое дере - дето само с лебедка се излиза .
    Говоря за организиране на приятни разходки с преодолими ( макар и не от всички ) наклони.
    Дори вече подхвърлих предложение на колеги от Пловдив .
    Аз ще отида на моите " големи ", ще ги снимам , измеря и посоча координати . Ако се окаже , че не влизат в класацията "големи " - значи съм много страхлив ......
    Голяма работа - ще си го призная ....
    Няма по голяма свобода от истината и реалността !

    Коментар


    • #17
      До: Големите наклони - снимки и цифри

      Според мен показването на Опасните Наклони трябва да става ЛИЧНО, Ти да отидеш с човека и то само ако си сигурен в неговите възможности, да му дадеш акъл, да помогнеш, ако трябва!
      Слагането на координати тук във форума може да доведе до Неочаквани обрати, хора който четат и искат да пробват и отидат сами....
      Може и да греша, но съм се нагледал на странни решения
      А интересни байри има НАВСЯКЪДЕ, включително и в рамките на града (София), но пак казвам мен са ме водили, показвали, умирах от страх и чак по-късно се престраших - адреналина е Голяма работа да минеш от тук



      или от тук



      например

      П.С. и двете места са в София и са част от едно състезание през 2004-а, първото се качваше
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: Големите наклони - снимки и цифри

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        примерно пеша ...... забравихте ли да ходите по наклони ?
        Aко по наклона можеш да минеш пеша на 2, а не на 4 крака, смятам, че наклонът няма да е интересен за джип.

        Ето и един пример за съвсем плавен наклон, по който със сигурност няма да можеш да минеш пеш, освен, ако не са те подсигурили с колан:
        http://www.youtube.com/watch?v=XVYOihZ4YL0
        Последно редактирано от vladoniki; 29-07-09, 11:28.
        Светът на Владо

        Коментар


        • #19
          До: Големите наклони - снимки и цифри

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          Според мен показването на Опасните Наклони трябва да става ЛИЧНО, Ти да отидеш с човека и то само ако си сигурен в неговите възможности, да му дадеш акъл, да помогнеш, ако трябва!
          Слагането на координати тук във форума може да доведе до Неочаквани обрати, хора който четат и искат да пробват и отидат сами ...
          Абсолютно съгласен!


          Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
          Aко по наклона можеш да минеш пеша на 2, а не на 4 крака, смятам, че наклонът няма да е интересен за джип ...
          Има нещо такова ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            До: Големите наклони - снимки и цифри

            Алекс Марков е дал снимки на трасе , по което редовно яздя уазката
            няколко пъти съм се опитвал да го взема и нагоре този наклон, но не съм успявал, а съм виждал джип да го качва


            ако някой има желание мога да покажа и още интересни места в околностите

            Коментар


            • #21
              До: Големите наклони - снимки и цифри

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Има колеги и без да спират се разделят с големи суми за буксир и ремонт след тръпката ...
              Едно е да преминеш екстремно трасе и машината да понесе щети, а друго да запалиш съединетела като спреш насред 35-40-десетте градуса. Има и по лошо, Чавдар ти го обясни.
              Мене по опитни хора са ми казали, че машината трябва да се пази от излишен тормоз и карането офроуд е преминаване от точка А до точка Б, с най малко щети, па ти като искаш спри с Нивата насред стръмното и дай да видим как ще трънеш.

              Коментар


              • #22
                До: Големите наклони - снимки и цифри

                Сещам се за едно интересно място. Не съм го пробвал, защото бях сам, а страха ... голЕм.

                1- Мотокрос пистата, зад Камбаните (София). Тамън 2-3 подхода към сериозни изкачвания, поне според мен. Нямам снимки но скоро може да сложа.

                Коментар


                • #23
                  До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Има един наклон, над село Тъжа по пътя за хижа Тъжа вън от границите на Национален Парк Централен Балкан, тоест преди да се влезе в парка.
                  Снимките са от миналата година. Посока на пътя: слизане от хижа Тъжа - към село Тъжа. ? Мое ляво - Твое дясно !


                  Уникална плоска скала, с дължина 100 - 150 метра.


                  Отдавна ми текат лигите, за този Rock Crawling, но си трябва организация и обезопасителни мерки.
                  И да е сухо и слънчево време !!!
                  Последно редактирано от Nik Nikolov; 29-07-09, 12:17.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Едно е да преминеш екстремно трасе и машината да понесе щети, а друго да запалиш съединетела като спреш насред 35-40-десетте градуса. Има и по лошо, Чавдар ти го обясни ...
                    Мога и да го онагледя

                    Баирче над Бухово. Колко градуса е - един Господ знае. Които има необходите теоретични познания - да смята по снимките.








                    В същия участък преди върха - новоизпечен офроудър на 5 разходки и половина със семейния детевоз с едни кални гуми ...




                    Ама в един момент 99 кончета и 1 LSD не стигат за да преодолеят гравитацията при недоброто сцепление (тънка снежна покривка, а под нея трева и лека калчица, размекната от обедното слънце на южния склон) и "младият дихател" е в положение ни напред, ни назад ...

                    Това с тръгването от място не само не става, ами и при опитите да се направи, колата при буксуването започва да се мести в посока опасен страничен наклон. При този наклон ръчната спирачка не може да удържи джипа на едно място. Джипът няма лебедка, а и да имаше, горе има само едно храстче, което няма как да удържи 2 тона.

                    Пита се в задачката какво става, ако новобранецът беше сам и на върха вече нямаше друг джип с лебедка???

                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-08-17, 15:41.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                      Пита се в задачката какво става, ако новобранецът беше сам и на върха вече нямаше друг джип с лебедка???
                      Задна бавна и молитва.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Ми не ми се вижда повече от 15 градуса. Евентуално 20, ама не вярвам. Ама като няма сцепление се превръща в ГОЛЯМ проблем. На сухо сигурно няма да се усети.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
                          Задна бавна и молитва.
                          Това за задната ясно, ама баш там, където е УАЗ-ката, пътчето правеше една змейка за да заобиколи кофти камъни. При обратното спускане по нормалния начин (на първа бавна) точно при завойчето на разлигавената почва задницата тръгна напред и единственото спасение беше "Газ!" и молитва да мога спра преди да нацепя някой от спрелите по-долу джипове.
                          Не знам как бих го направил този номер на задна ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Спарки, обикновено на снимките не личи истинския наклон... Наклоните на снимка, винаги изглеждат малки и лесни за преодоляване.

                            П.П. Тук има едно филмче от тестовата могила на Зарко (Kaishin), на която се пробва Вальо (Drukman)
                            Последно редактирано от giorgio; 29-07-09, 12:43.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Спарки, обикновено на снимките не личи истинския наклон... Наклоните на снимка, винаги изглеждат малки и лесни за преодоляване.
                              Да, наистина често не си личи, а и често ня място нещата не изглеждат толкова розови като на снимка.

                              Аз съдя конкретно по тази:


                              Може и да не преценявам добре, разбира се.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-08-17, 15:42.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Винаги има голяма разлика във възприятието от снимката и това което е на място. Наклоните винаги на снимката изглеждат незначителни
                                Светът на Владо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X