Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуруликат разни птички...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Чуруликат разни птички...

    Не знам на вас какво ви пречат, но в панелката в Стара Загора спя на отворен прозорец, във фугите са се настанили едни "селски" лястовици, които ме будят сутрин, а на мен ми е драго. На терасата ни живеят двойка гълъби, гледам да не се появявам, та да им преча, но в общи линии ми е приятно, че диво животно е толкова близо до мен и ми е оказало доверие да споделим ареалът си.
    Лястовиците вдигат много врява, но в крайна сметка се свиква .
    Пред офисът ни в Гълъбово пък живеят посевни врани /гарги/, те също вдигат невъобразим шум, но в тази обстановка могат да оцелеят само най-приспособимите.
    Бат' Димо е прав, те са тук преди нас, нищо че ние сме променили средата, те успяват да се "наместят" и в нея... просто си променете светогледът, радвайте им се, не се дразнете.
    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

    Коментар


    • #17
      До: Чуруликат разни птички...

      Абе, ние хората, сме интересни животни. Пречели ни птиците... Сигурно и ние на тях им пречим, ама те не се опитват да ни прогонят, нито да ни разрушат жилищата.

      Сега се сещам, като бях на гости на един швед, се загледах, че по дърветата в двора му има закачени къщички за птици. Оказа се, че ги слагат за да се грижат за птиците. И когато ме попита: " А при вас как се грижите за птиците?", аз доста сконфузено не намерих какво да отговоря. Мислех си - то в България за хората няма кой да се погрижи, та за птиците - ама не върви на чужденец да го кажа.

      Та моля ви, хора от Бургас, като не слагате къщички за птиците, поне не им отсичайте дърветата, на които живеят.
      Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

      Коментар


      • #18
        До: Чуруликат разни птички...

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Абе хора, Симеон нещо ни поднася.
        Въпреки абсурдността, написах всички напълно искрено. Даже щях да поканя неверниците (АнтоТонто, виждала ли си новата ми пижама??) да се "насладят" на концерта.

        И птиците...изчезнаха!!! Нещо, свързано с времето, атмосферното налягане...международното положение.

        А междувременно съчиних в съавторство следните строфи:

        А что за птицы поют на рассвете?
        Да не могу никак отгадать.
        Что ж они за сукины дети
        Мне под утро не дают спать?...

        Коментар


        • #19
          До: Чуруликат разни птички...

          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
          А что за птицы поют на рассвете?
          Да не могу никак отгадать.
          Что ж они за сукины дети
          Мне под утро не дают спать?...
          Брей, че поспалив човек.

          Коментар


          • #20
            До: Чуруликат разни птички...

            Въртеше се някаква идея за пижамено парти на Въча... Ако го направим, непременно ще те поканя, щом такава реклама и хвърляш на тая пижама.
            Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

            Коментар


            • #21
              До: Чуруликат разни птички...

              абе гледам има доста желаещи за птичка,да дойде некой да ме отърве от един подъл кълвач,имам едно дърво под прозореца и сутрин точно в 4.45 фъркатия е на върха и до 8 е вече долу,нема такъв шум-клопа ,щрака,кряка,абе ...по лошото обаче,че котака -убиец не му обръща никакво внимание,...не ми се ще да го острелям,защото е полезен..а се не маха,тоя звер....

              Коментар


              • #22
                До: Чуруликат разни птички...

                А что за птицы поют на рассвете?
                Да не могу никак отгадать.
                Что ж они за сукины дети
                Мне под утро не дают спать?...[/QUOTE]

                Что за птицы поют на рассвете? Не могу никак угадать. Что ж они, эти божии дети, Мне под утро мешают спать. Бат Симеоне,извинявай ама така не е ли малко по-добре?
                Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

                Коментар


                • #23
                  До: Чуруликат разни птички...

                  А пък при мен ето каква птица каца.
                  Прилича ми на мишелов, но не съм сигурен.

                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Чуруликат разни птички...

                    Първоначално публикуван от Константин Преглед на мнение
                    А что за птицы поют на рассвете?
                    Да не могу никак отгадать.
                    Что ж они за сукины дети
                    Мне под утро не дают спать?...
                    Что за птицы поют на рассвете? Не могу никак угадать. Что ж они, эти божии дети, Мне под утро мешают спать. Бат Симеоне,извинявай ама така не е ли малко по-добре?[/QUOTE]

                    А, не съм го съчинил аз! Чух го по телевизията, после Нет-а ми го показа и оттам тръгна оплакването ми от "моите"
                    птички...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Чуруликат разни птички...

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                      А пък при мен ето каква птица каца.
                      Прилича ми на мишелов, но не съм сигурен.

                      Керкенез.Не го гони
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #26
                        До: Чуруликат разни птички...

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        Керкенез.Не го гони
                        Нямам намерение да го гоня.
                        Аз съм на последен етаж и имам съмнения, че живее някъде по таваните над мен.
                        В София съм виждал само гълъби и врабчета и бях много изненадан, когато го видях. Но, като разбрах с какво се храни, не се учудвам, че е в града.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Чуруликат разни птички...

                          И аз имах подобен проблем., но дървото беше под балкона.

                          Една кофа вода в 0430, когато почваха да църкат, ги успокояваше за няколко часа.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Чуруликат разни птички...

                            Виж какво са измислили австрийците:
                            http://www.meyer-shop.com/item/11608...butterfly.html

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X