Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуруликат разни птички...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чуруликат разни птички...

    От дете съм свикнал да заспивам и се събуждам с пеене на птички, петли, лай на кучета, жабешко крякане. Това е напълно природосъобразно.

    Обаче пред стаята, в която спя в самия отворен прозорец се навират клоните на голямо дърво. В него гнездят три различни вида кресливи птици. Гостуват им гларуси и врабци. Те се събуждат към 4 часа и започват своя шумен "концерт".

    Ще се стигне до отсичане на дървото, защото пречи на още 4 семейства. Това не са природни шумове а чалга концерт!

  • #2
    До: Чуруликат разни птички...

    От моя прозорец се чува само тътена на Цариградско шосе и никакви птичи крясъци. Иначе и аз си имам голям кестен пред прозореца. Да имаше начин да ги преселиш на мойто дърво!?
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #3
      До: Чуруликат разни птички...

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      От дете съм свикнал да заспивам и се събуждам с пеене на птички, петли, лай на кучета, жабешко крякане. Това е напълно природосъобразно.

      Обаче пред стаята, в която спя в самия отворен прозорец се навират клоните на голямо дърво. В него гнездят три различни вида кресливи птици. Гостуват им гларуси и врабци. Те се събуждат към 4 часа и започват своя шумен "концерт".

      Ще се стигне до отсичане на дървото, защото пречи на още 4 семейства. Това не са природни шумове а чалга концерт!
      Преди година и половина се преместих в покрайнините на града, тук има птички, катерички... всичко - пеенето ми харесва и не ме товари. Но мога да ти дам съвет как и дървото цяло и вие спокойни!!!
      Поради Особено високите сметки за ГАЗ (тук при мен си е хладно близо 700м надморска височина), смених стъклопакета с троен, с три РАЗЛИЧНИ дебелини на стъклата (нещо като 10-6-8 но не съм сигурен за точните размери), плюс К стъкло (за топлото), Ефекта е поразителен!!! За жалост вече не чувам птичките, ако не си отворя прозореца! Толкова е тихо!

      Коментар


      • #4
        До: Чуруликат разни птички...

        Нахални са. И мен ме будят сутрин ако не си затворя прозореца, но понякога ми става топло нощем и го отварям . Ако пък легна вечер на отворен прозорец, сутрин съм се одървил от студ .
        Май единственото спасение срещу птичките е котка, но срещу щурците спасение няма.
        Под прозореца имам лястовички, но са доста тихи и спят до късно. Големи са мързели, но съжителстваме добре.
        Последен вариант до който бих прибягнал е да си сложа климатик .
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #5
          До: Чуруликат разни птички...

          Никой ли не си спомня ученическите бригади.
          Лежиш си с бригадирката в сенцето.
          Птички пеят в небето.
          Мравки те лазят по дупето.
          Пък нищо не ни пречеше.Остаряхме ли, изнежихме ли се, знам ли..
          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
          -----------------------------------------------
          Питието определя съзнанието....
          -----------------------------------------------
          0887770735

          Коментар


          • #6
            До: Чуруликат разни птички...

            Да не съм чул за отсичане на дрвото.

            Коментар


            • #7
              До: Чуруликат разни птички...

              Темата е на правилно място, там се крие и отговора...

              Коментар


              • #8
                До: Чуруликат разни птички...

                Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                От моя прозорец се чува само тътена на Цариградско шосе и никакви птичи крясъци. Иначе и аз си имам голям кестен пред прозореца. Да имаше начин да ги преселиш на мойто дърво!?
                Поне да си ги поделим. Като затворя прозореца - ясно. Но ми е хубаво клоните да шибат стъклото. Осем месеца зеленина.

                На дърво и птички приятели няма

                Коментар


                • #9
                  До: Чуруликат разни птички...

                  Е аз тъй като живея в провинцията съм свикнал.. А и спя като пън
                  OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чуруликат разни птички...

                    Ъъъъ, "отсичане" като "Отсичане на пречещите клони" ли да се чете или като "Отсичане на дървото" ?

                    Понеже ако е второто - решението е малко в стила на някои от предложенията в раздел "политика"

                    Моето скромно мнение е че предвид че живееш именно в този ужасен модерен и шумен свят, не би следвало да имаш проблем за мизерни пари да измислиш някаква система със светлини и прочие безшумни електронни плашила, която да ги държи настрана до...ъъъ... ами можеш да си я програмираш като будилник дори

                    Сигурен съм че старците от тнтм-то ще се радват да си почешат езиците по въпроса. И другите и те.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чуруликат разни птички...

                      Симеоне, дървото ти спира праха и шума от улицата, прави сянка, абе при всички случаи едно дърво носи повече ползи, отколкото вреди.
                      Да не стане като в "Умно село"
                      Алекс е прав - и аз така се справих с шумовете отвън. А като пуснеш и щорите та спреш и светлината, може да се гушкаш със съпругата и до обяд...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Чуруликат разни птички...

                        Като отсечете това дърво птичките ще се преместят на друго, после на трето... А като отсечете всички дървета какво ще спира шума от улицата и слънцето?
                        Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Чуруликат разни птички...

                          Ex, защо и пред моя прозорец нямаше баш такъв чалга концерт. Тука все се случват истински.

                          Аз като ида на тякова място, вярно спя като пън, а сутрин се събуждам отпочинал, макар и по-рано.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Чуруликат разни птички...

                            Абе хора, Симеон нещо ни поднася.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Чуруликат разни птички...

                              Абе, не ви поднася. В Бургас, особено по централните улици това е един вид "проблем". В този период на годината се събират много чавки, които вдигат врява, поне така я разбират хората. И постоянно има запитвания при мен какво да се направи в случая.
                              Хората не искат и да приемат възможността да съжителстват заедно с птиците, което би учудило примерно англичаните живеещи в градска среда - състоянието на една популация на птици там е критерий за качеството на живот, та дори се отразява положително на цената на недвижимите имоти.
                              Има различни методи, които могат да свършат работа и да накарат птиците да се преместат на друго дърво, като почти винаги те са комплексни - звуци, стрес и т.н.
                              Често хората избират и особено непопулярни методи - отсичане на дървото, после и на другото дърво и като няма дървета няма птици. те обаче не са толкова глупави и се накачулват по сградите. Е, тогава разрушаваме сградите и ако това не помогне избиваме всички птици в околността. Както е казал чичко Сталин - "няма птица, няма проблем!".
                              Съответно след като избием птиците ще имаме други проблеми - насекоми, скакалци, кофти реколти и т.н., но за това ще му мислим по-късно.
                              Това в кръга на шегата, но могат да се направят опити за прогонване на птиците.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X