Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли авиомоделисти тук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Има ли авиомоделисти тук?

    Здравейте ! Днес успях да боядисам самолетния модел и да мина една ръка безцветен лак,за да се "запечатат" цветовете и да улесня залепването на ваденките с опознавателните знаци.Въоръжението също е качено,остава да добоядисам и лакирам допълнителния резервоар за гориво и да го поставя и него,да поставя ваденките и да мина още 1-2 ръце безцветен лак.


    При кораба,напредъка е по-малък."Навлязох в етапа",когато едновременно ще боядисвам и поставям следващите детайли - повечето са все по-малки детайли.


    "Строителството" продължава...
    А сега,малко от "музея" ми:
    "MH-53 E Sea Dragon" в М 1:72 ф."Kitech"

    "Ил-2"/едноместен вариант/ в М 1:72 и "Ил-10" в М 1:72 от "Intech"&"KP"
    "Пе-2" в М 1:72 от ф."Звезда"
    "F-111 A - Aardvark" в М 1:72 от ф."Италери"
    Последно редактирано от ivelin7133; 21-12-10, 19:48.
    Лада-2107 , 1.5л, 1989г

    Коментар


    • #32
      От: Има ли авиомоделисти тук?

      Здравейте,колеги!Ето докъде стигнах последните дни.Поставих основните ваденки на "МиГ"-а,но тези с техническите надписи се отказах да поставям поради непълна и объркана схема за поставянето им.Така,че си остана със звездите и бордния номер:




      При ледоразбивача,боядисах/този път с четка/ горната половина на корпуса в черно,още въднъж палубите и надстройките в техните цветове.С маркер подчертах вратите и прозорците по надстройките и поставих още няколко детайла:



      Понеже ,повечето от нас моделистите правим по няколко модела едновременно,и аз имам няколко в различен стадий на направа.Един от тях чакаше за добоядисване,монтаж на дребни детайли и поставяне на ваденките.Това е един известен автомобилен герой от поредица филми за ..."Хърби":




      От "музея" - "Як-3" и "Як-9П" в М1:72

      и "P-38 " също в М 1:72

      Следва продължение .....!
      Лада-2107 , 1.5л, 1989г

      Коментар


      • #33
        От: Има ли авиомоделисти тук?

        Мания

        Като млад тинейджър се бях запалил по сглобяемите модели. Вярно, че повечето китове, които ми попадаха, бяха ужасно калпави и напасването им беше дявол и половина, понякога просто невъзможно. Гордостта ми беше един ТУ-144, 1:50. Май беше единствения, на който всички подвижни части наистина се движеха (в смисъл, че не успях да прецакам нищо с лепилото). Докато един ден не ни дойдоха гости и едно 5-6 годишно хлапе не го докопа...
        После залитнах към радиоуправляемите, но горе-долу по същото време момичетата започнаха да стават по-интересни от моделите и работата утече
        Ако разровя много надълбоко, сигурно ще намеря някой двигател, перки, винтове, може би дори някое крило оцеляло...
        Интересното е, че сега мога да си сглобя амнайсе канално управление за 1-2 вечери, но вече не ми е интересно - повече се радвам на "модели" в които мога да се напъхам цял и да карам.

        Сещам се за един стар виц: Мъжете искали синове, най-вече за да имат повод да си поиграят още веднъж с радиоуправляеми модели
        Съдейки по емоцията, която предизвикват теми като тази ... може и да излезе вярно
        Весели празници на всички!
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #34
          От: Има ли авиомоделисти тук?

          Здравейте,колеги! Ето и "последните новини".Между празниците пуснах във "ваканция" корабостроителите и извадих от "склада" една машина за "сериозен оф-роуд"- тежък руски танк "КВ-1" .Моделът е на китайската фирма "Хоби Бос", в М 1:48.Качеството на отлетите детайли е много високо, има платка фотоецвани метални части и като цяло е много детайлен! Ето го и него:




          След задължителната "баня",се заех със сглобяването на корпуса:


          Боядисах корпуса и започнах сглобяването на "колелата",след което боядисах и тях ..:

          Освен това сглобих и боядисах и куполата:

          Докато изсъхваха,започнах боядисване на честите на веригата:

          В момента съм готов с още няколко операции и скоро ще пусна снимките.
          Ето няколко модела от колекцията:
          "КВ-85" в М 1:30 от "Огонек"


          "ИС-2" в М 1:35 от "Звезда"


          Ами засега това !
          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

          Коментар


          • #35
            От: Има ли авиомоделисти тук?

            Върна ме години на задБлагодаря и продължавай да ни радваш.

            Коментар


            • #36
              От: Има ли авиомоделисти тук?

              Здрвейте! Продължавам по модела на танка.След като боядисах елементите на веригите,започнах и тяхното сглобяване:



              След веригите,можеше вече да се поставят "калниците" и други части по тях:

              Поставих и фотоецваните детайли по калниците:



              Работата продължава...
              Лада-2107 , 1.5л, 1989г

              Коментар


              • #37
                От: Има ли авиомоделисти тук?

                Браво, колега!
                Винаги се радвам на постовете ти.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: Има ли авиомоделисти тук?

                  Благодаря, ТайгърХънтър ! Старая се !
                  Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                  Коментар


                  • #39
                    От: Има ли авиомоделисти тук?

                    Здравейте,колеги! Вече довърших сглобяването и боядисването на танковия модел.Поставих и ваденките-надписи.При първа възможност,когато си взема сатенен безцветен лак ще го пръсна и ще опитам т.нар."смивка"/подчертаване на детайли по повърхността на моделите,като линии на разшивка и др.подобни/.Тази технология още не я владея достатъчно.Засега модела го считам за "готов" и ето го как изглежда:






                    Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                    Коментар


                    • #40
                      От: Има ли авиомоделисти тук?

                      Здравейте, най-после се престраших да покажа някои мои творения. Правих ги през студентските ми години. Материала е обикновен картон, от вътре съм усилвал със картон от кутии от шоколадови бонбони. Боядисах ги с блажна боя. По онова време нямаше точни чертежи си ги правих сам. Мащаб 1/32(горе-долу).
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7771.JPG
Прегледи:1
Размер:37.7 КБ
ID:5249591
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7772.JPG
Прегледи:1
Размер:36.3 КБ
ID:5249592
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7773.JPG
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5249593
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7774.JPG
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5249594
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7775.JPG
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5249595
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7776.JPG
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5249596
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7777.JPG
Прегледи:1
Размер:36.8 КБ
ID:5249597
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7778.JPG
Прегледи:1
Размер:42.9 КБ
ID:5249598
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7779.JPG
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5249599
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7780.JPG
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5249600
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7781.JPG
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5249601
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7782.JPG
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5249602
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7783.JPG
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5249603
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7784.JPG
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5249604
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7785.JPG
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5249605
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7786.JPG
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5249606
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7787.JPG
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5249607
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7788.JPG
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5249608

                      Следва продължение...
                      Последно редактирано от tomcat4o; 01-02-11, 22:09. Причина: уголемяване на снимките
                      Издържах вчера, ще издържа и днес...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Има ли авиомоделисти тук?

                        Още малко снимки...









                        Последно редактирано от tomcat4o; 01-02-11, 22:19. Причина: Допълване
                        Издържах вчера, ще издържа и днес...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Има ли авиомоделисти тук?

                          Здравей,Томкетчо! Моделите ти са много хубави,още повече че са лична разработка - поздравявам те! Продължаваш ли да се занимаваш с картонен моделизъм и въобще, какви модели правиш в момента?
                          Аз в момента съм в "пауза",понеже ми се струпаха сериозни проблеми и "музата" ме остави,но като се върне - продължавам по започнатите "проекти"!
                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • #43
                            От: Има ли авиомоделисти тук?

                            Първоначално публикуван от ivelin7133 Преглед на мнение
                            Здравей,Томкетчо! Моделите ти са много хубави,още повече че са лична разработка - поздравявам те! Продължаваш ли да се занимаваш с картонен моделизъм и въобще, какви модели правиш в момента?
                            Аз в момента съм в "пауза",понеже ми се струпаха сериозни проблеми и "музата" ме остави,но като се върне - продължавам по започнатите "проекти"!
                            Благодаря за поздравите. Да продължавам да се занимавам, но малко промених насоката. Моделите които съм показал са изцяло моя разработка, а сега си свалям от нета, рапечатвам и лепя. Стават черно-бели, но в работно време толкова. Ще ги снимам и ще ги покажа. От сайта на Ямаха изтеглих много реалистични и мнооого сложни модели на мотори. Направих един кросов, а сега правя едини турист. Двигателя е V-2 с въздушно охлаждане, не ме питайте как съм лепил ребрата. Но пък тръпката е страхотна.
                            Последно редактирано от tomcat4o; 07-02-11, 15:03. Причина: Правописна грешка
                            Издържах вчера, ще издържа и днес...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Има ли авиомоделисти тук?

                              Здравейте,колеги! Понеже темата е за моделизъм, ще я използвам да Ви поканя на едно моделистко мероприятие. И така, от 20-ти до 27-ми Август, във Варна в галерия "Графит" , ще се проведе моделистка изложба с конкурсна част.Конкурсната част е първите два дни / 20. и 21. Август/ , а след това продължава само като изложба до 27-ми включително. Изложбата се организира от Модел клуб "Варна" и е трета поред за града и първа клубна за клуба. Ако има желаещи да участват или Ви интересуват подробности за изложбата - казвайте! Ще се радвам да Ви отговоря, а се надявам и да се запознаем "на живо" !
                              Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                              Коментар


                              • #45
                                От: Има ли авиомоделисти тук?

                                Здравейте,колеги! Някой случайно "да си познава" джипа?




                                Шегувам ,се!
                                Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X