Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли авиомоделисти тук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Има ли авиомоделисти тук?

    Моят модел в действителност, докато беше на служба, кацаше върху американските самолетоносачи, но го пенсионираха оттам. В момента служи само в... Иран! Разполагат с няколко отпреди Ислямската революция, значи над 30 години.
    В случая моделът ми кацна върху телефона. Докато го сглобя, качих един диоптърНатиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG6315.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5234117Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG6314.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5234116

    Коментар


    • #17
      От: Има ли авиомоделисти тук?

      Аз да ви попитам, това какво мога да го правя?
      Чисто нов е двигателя, дори още е на части както се вижда на снимката:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05736.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5234118
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05737.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5234119
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #18
        От: Има ли авиомоделисти тук?

        Здравейте!Паджеровод, "Томкет" е много хубав !Модела ти ,на "Ревел" или на "Академи" е?Предполагам,мащаба е или 1:100 или 1:144?!Аз ,макар че основно харесвам и събирам Руска и Съветска техника,от западните самолети "Ф-14" ми е любимия/с още няколко/! Имам сглобени модела на "Италери" в мащаб 1:72,на "Ревел" в М 1:48- черния със зайчето на "Плейбой" на опашката и три несглобени,чакащи си "реда",2 от "Ревел" в 1:72 и един в М1:48 от "Италери".Покажи и други модели от твоята колекция,а аз мога да (ти) покажа снимки на моите "Томкет"-и и на други /вече готови/ модели от колекцията ми?!Faca,за твоето двигателче щях да ти предложа да те свържа с момчетата от Варненския RC Клуб,но си доста далеч и май не мога да помогна в момента !
        Последно редактирано от ivelin7133; 13-12-10, 00:23.
        Лада-2107 , 1.5л, 1989г

        Коментар


        • #19
          От: Има ли авиомоделисти тук?

          Аз не съм авиомоделист(вече), а това ми беше подарък и нямаше как да покажа неуважение Направо ме изумиха тези от Revell - такива подробности при мащаб 1:144 Другите два-три модела съм правил преди повече от 30 години и вече не са ... налични. Единият беше DC-8

          Коментар


          • #20
            От: Има ли авиомоделисти тук?

            Здравейте,колеги! Ще Ви покажа част от "личния ми гараж" с джипките/за съжаление все още нямам късата и дългата база на "Нива"-та /:



            А ето и руска и американска военна мощ от "частното ми летище"/:








            Искате ли да продължа "фотосесиите" и "ревютата"?!
            Лада-2107 , 1.5л, 1989г

            Коментар


            • #21
              От: Има ли авиомоделисти тук?

              Здравейте, аз искам да продължите. Скоро ще кача и няколко мои творения.
              Издържах вчера, ще издържа и днес...

              Коментар


              • #22
                От: Има ли авиомоделисти тук?

                Първоначално публикуван от ivelin7133 Преглед на мнение
                Искате ли да продължа "фотосесиите" и "ревютата"?!
                Ами разбира се, нали затова е темата.

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли авиомоделисти тук?

                  Здравейте,колеги!Благодаря за подкрепата ! В такъв случай ,ето още малко от "летището" и "гаража":
                  Съвсем "прясно" - "Ми-17" М1/72 от "Копро":



                  "М1А1-Абрамс" М1/72,от "Ревел":

                  Т-34/85 М1/30 :

                  "Лада 2107" М1/43

                  Следва продължение ....
                  Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли авиомоделисти тук?

                    Здравейте,колеги!Продължение от днес ...
                    Танк "Т-72 М1" в М 1:35 на ф."Драгон"

                    Военен джип "Хамър" вариант командирска машина, в М 1:35 ф."Италери":

                    В момента сглобявам два модела - картонен модел на атомния ледоразбивач "Арктика" в М 1:400 и пластмасов модел на "МиГ-21 СМТ" в М 1:72 на ф."Кондор".Ще Ви покажа докъде съм ги "докарал" :
                    Първо ето как изглежда корабния модел преди "сглобяване":



                    Вече почти съм готов с корпуса,който преди окончетелно китосване и боядисване е в този вид:




                    А сега,самолета:



                    След боядисване на елементите в кабината,поставяне на мястото й и затваряне на двете половинки на тялото/фюзелажа/:



                    Моля Ви да споделите, интересно ли Ви е да представям нещата които правя в процес на работа,както по-горе или да са в "телеграфен" стил - само снимки на готовите модели? Надявам се и други колеги да покажат своите модели !
                    Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли авиомоделисти тук?

                      Разбира се, че е интересно!
                      Дори много!
                      Продължавай!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Има ли авиомоделисти тук?

                        Има само един проблем. Може някой да ти завиди за свободното време!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Има ли авиомоделисти тук?

                          Обяснението за свободното време е следното.Края на септември претърпях трудова злополука,в резултат - срязано сухожилие на показалеца на дясната ръка.Последва операция,гипсово обездвижване на китката/около 1,5месеца/, физиотерапия за раздвижване и препоръка на лекарите да си пазя ръката от излагане на студено и от големи натоварвания.Тъй като в цеха където работя/картонажна фабрика във Варна/,няма отопление/т.е. вътре е колкото и вънка като температура!/ а освен това при обслужване на машината работя с ролки по 200-400кг ,ясно е че не е добра идея в зимните месеци да съм там.Така че след края на болничните,се наложи да си пусна отпуск/повечето неплатен/, за да си пазя "инструмента" ,че в "склада" няма .Надявам се да успея да си намеря по-добра и перспективна работа/сега се опитвам като агент на "Уника" за застраховките ГО/,че на тази няма перспектива.Лошото е ,че ситуацията е повече от ..... и т.н.Ама надеждата крепяла, та ..!Така че се опитвам да използвам времето да се позанимавам с хобито!
                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • #28
                            От: Има ли авиомоделисти тук?

                            Здравейте,колеги! Ето следващата "порция" "новини и визуална инормация" от вчера и днес!Завърших сглобяването на самолетния модел и започвам оцветяването му:



                            С модела на ледоразбивача работата върви по-бавно ,понеже има и повече етапи - прехвърляне на детайлите върху картона,изрязване,оформяне,лепене и....Вече приключих с китосването и шлайфането на корпуса/можеше и още по-добре,ама ../ и той е готов за боядисване.Успях да направя повече от половината надстройки.След още няколко детайла по надстройката ,ще почна с боядисване на корпуса, докато все още е удобно и има достъп до основните палуби.Ето докъде съм стигнал:



                            За накрая,няколко снимки от "музейната сбирка":
                            "Ка-27" в М 1:72 от "Звезда"


                            "МиГ-25" в М 1:72 от "Ченг-дефу"

                            Един известен ТВ- герой , "МББ БК-117 - Медикоптер" в М 1:72 от "Ревел

                            Следва продължение ...
                            Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                            Коментар


                            • #29
                              Re: От: Има ли авиомоделисти тук?

                              Първоначално публикуван от ivelin7133 Преглед на мнение
                              ...Искате ли да продължа "фотосесиите" и "ревютата"?!

                              Определено.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Има ли авиомоделисти тук?

                                Да, много е интересно. Страхотно хоби.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X