Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с кАрбуратора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с кАрбуратора

    Здравейте,имам проблем с моето атв или по точно с кърбуратора му...Значи проблема се появи от спукването на ауспуха ми(чудя се даже как става така като те нямат нищо общо) та така направихме ауспуха и от тогава като го карам около 3-5 минути на г/д средна газ и започва да се дави и оборотите му взимат да падат и така накря се стига до това че давам газ до край а то едвам върви и като пусна газта изгасва..след това в продължение на 2-3 минути не иска да пали-натискам стартера подава му ток-тъкмо захапва и загасва...изчаквам го 2-3 минути и пак пали и така се повтаря същия проблем...Идеята ми е ако някой може да ми каже и има представа това от какво може да е,и евентуално как мога да го реша,защото вече се лишавам от каране някъде 1 седмица и започвам да се дразня

    П.С:Атв-то е китайско,освен това:
    Чисто нов въздушен филтър,нова свещ,почистен кърбуратор,и сменяно масло,всичко това го правих преди 3 дена!
    [B]Honda 450R
    Kawasaki 450R -продава се!
    Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

  • #2
    До: Проблем с кАрбуратора

    Дали не са тоци?Аз преди година имах подобен проблем....от акумулатора.Изчезнаха ми надписите на таблото.ОТ там давам гас то заглухва...и огасна на края проблема беше в изтощен акумулатор?

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с кАрбуратора

      Не е от акумулатора,имам зарядно и го зареждам почти всеки ден което му е достатъчно при положение,че го припалвам всеки ден...
      [B]Honda 450R
      Kawasaki 450R -продава се!
      Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с кАрбуратора

        Може да е от свеща, купи си направо нова, една хубава е 6-7лв, друг вариант е въздушния филтър, щом казваш че е нов, може да не му достига въздух.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с кАрбуратора

          Да си го мил ??? Или на дъжд да е оставяно ??? Я пусни карборатора от пропката и изкарай бензиновото филтърче го издухай хубаво. Моя редовно ги прави тези проблеми, флиза вода при бензина и става оле мала... Затова и избягвам след миене да го паля докато не изсъхне хубаво. А бензиновото филтърче от водата почва да бе пропуска бензина и те такива ядове

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с кАрбуратора

            Всъщност май си прав ,защото го измих и след около 5 минути веднага го запалих...

            kvv прочети най горният пост,там съм казал,че е с чисто нова свещ,а и освен това да не достига достатъчно въздух се съмнявам,защото филтърът е спортен.
            [B]Honda 450R
            Kawasaki 450R -продава се!
            Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с кАрбуратора

              Първоначално публикуван от juST Преглед на мнение
              kvv прочети най горният пост,там съм казал,че е с чисто нова свещ,а и освен това да не достига достатъчно въздух се съмнявам,защото филтърът е спортен.
              Всъщност вече доста често нови свещи се оказват дефектни и праят проблем... Затова я е споменал колегата

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с кАрбуратора

                Филтъра ти е нов, но ако преди това не си имал проблем , може прото той да не пропуска достатъчно количество въздух, за твоето атв. При подавне на газ на двигателя му трябва повече въздух, и ако не му стига започва да глъхне. Щом си го мокрил най-вероятно е от това. Аз съм имал такива проблеми когато съм минавл през големи води, при силен дъжд. Филтъра се мокри/въздушния/ и където е мокър не пуска въздух, затова глъхне. Когато изсъхне няма проблеми. Пробвай това с продухването на карбуратора.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с кАрбуратора

                  Добре значи ако е от карбуратора,даже и да изсихне цялото атв проблема пак остава така ли?
                  [B]Honda 450R
                  Kawasaki 450R -продава се!
                  Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с кАрбуратора

                    Може вътре в него да има капка вода, отвори го и го почисти
                    Калин Величков

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с кАрбуратора

                      Рисунка ли искаш ??? Ситуацията е следната: Миеш > Вода влиза в бензина > Отива в карбуратора... и от там машината ако не си я научил да работи на вода е нормално да не работи добре. Казах ти източи бензина който е в карбуратора и изчисти бензиновото филтърче. Друго решение е да сипеш спирт в бензина (разграйда водата, тоест смесва се и с водата и с бензина и я прокарва чат пат да изгори), но първо направи горе каквото ти казах. А после винаги може да сипеш малко спирт, че с тези качествени бензини у нас

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с кАрбуратора

                        ОК,всичко е ясно довечера ще го направя,и ще споделя какво е станало
                        [B]Honda 450R
                        Kawasaki 450R -продава се!
                        Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с кАрбуратора

                          виж и поплавъка и гумените уплътнения в карба да не пуска повече бензин отколкото трябва да не ти се дави и затова да става този номер че съм го наблюдавал на пистови мотори абсолютно същия проблем това може да го разбереш като завъртиш и не запали вадиш свеща и гледаш дали е мокра ако да значи се дави ако не нямаш приток на бензин причини запушване на карба задръстен филтър пробвай че поне е лесно
                          vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                          Suzuki GSR600 98 hp
                          Nissan Pathfinder 174 hp
                          0878222 три 3 шест

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с кАрбуратора

                            Добре,всичко е ОК,модераторите могат да заключат темата
                            [B]Honda 450R
                            Kawasaki 450R -продава се!
                            Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с кАрбуратора

                              Кажи как го оправи де. Може да потрябва и на някой друг ...
                              Калин Величков

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X