Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни светлини и верижни катастрофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задни светлини и верижни катастрофи

    Принципното положение е, че ако удариш предния- ти си виновен. Напоследък, обаче срещам всякакви возила със странни светлини. То не са мигащи стопове, червени мигачи, да не говорим за тези, които са си откровено повредени. Ако хакна такъв и докажа, че светлините не са му в съответствие със Закона, пак ли аз съм виновен?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    До: Задни светлини и верижни катастрофи

    Ако не са в съответствие мисля ще се води че е бил без светлини един вид. Не знам какъв е закона при такава ситуация. В чужбина със сигурност такъв фактор ще играе. В Бг. не знам.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Задни светлини и верижни катастрофи

      Според мен ще ви водят и двамата виновни. На него ще му напишат акт за неизправни светлини, а на теб за несъобразена скорост.
      LZ1DWW

      Коментар


      • #4
        До: Задни светлини и верижни катастрофи

        Има една малка вратичка ако той каже:
        -Работеха преди удара!

        Тогава ти трябва друг свидетел и . . . .

        Коментар


        • #5
          До: Задни светлини и верижни катастрофи

          Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
          Има една малка вратичка ако той каже:
          -Работеха преди удара!

          Тогава ти трябва друг свидетел и . . . .
          Да ама, това че мигачите са му червени, се вижда и след удара. Пък за мигащите стопове... могат да се намерят джаджите преди крушките.... Чакай ся, не съм казал, че ще му отнесеш цялата задница.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            До: Задни светлини и верижни катастрофи

            Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
            Според мен ще ви водят и двамата виновни. На него ще му напишат акт за неизправни светлини, а на теб за несъобразена скорост.
            Логично. Само че функцията на задните светлини е да покаже намеренията на водача. Ако информацията, която дават е заблуждаваща и подвеждаща...? И защо КАТ са чакали да нанеса щети за 10 000 лв. на баровеца с "Кайена", та тогава да го глобят за червените мигачи? А как минава годишен преглед тая кола ?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #7
              До: Задни светлини и верижни катастрофи

              Странно, но червените мигачи са допустими. Поне, ако са заводски, със сигурност. Половината кошници от САЩ идват с такива.

              С несветещи стопове и умерен удар отзад за ПТП са виновни и двамата, предния - и за неизправна машина. Ако са счупени, в общия случай експертите не правят еднозначен извод, дали са светили или не. Това, ако изобщо се стигне до съд, иначе не ги гледат експерти. За сметка на това, счупените стопове обикновено значат силен удар, за който неизбежно е виновен И задния.

              Аргументът "светеха преди удара" не носи много тежест, освен когато са смазани напълно. Очаква се да оцеляват след умерени вибрации.

              Коментар


              • #8
                До: Задни светлини и верижни катастрофи

                Преди много години бях чел за разследвания при които се гледа до ниво волфрам на крушката - ако е светела крушката в момента на удара, правеше някаква реакция с кислорода във въздуха и си личеше съответно дали крушката е светела или не в момента на счупването и. Някой рови ли се толкова дълбоко, или е умряла работа ?
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Задни светлини и верижни катастрофи

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Някой рови ли се толкова дълбоко, или е умряла работа ?
                  Само ако е станала голяма беля. Иначе е очевидно - волфрамът изгаря. Пак има много неизвестни - ако крушката се е счупила, но жичката е оцеляла, тя ще изгори и при следващо светване.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Задни светлини и верижни катастрофи

                    Много елементарно-като сте забелязали че не светат задните светлини(всички или някои от тях) защо не сте предприели необходимите мерки,примерно движение на по-голяма от необходимата дистанция.

                    Това ще ви пита и съдията,ако се стигне до съд,щото и моите и вашите светлини могат да спрат да работат по време на движение без да разберем.
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      До: Задни светлини и верижни катастрофи

                      Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                      Много елементарно-като сте забелязали че не светат задните светлини(всички или някои от тях) защо не сте предприели необходимите мерки,примерно движение на по-голяма от необходимата дистанция.
                      Като забележиш, че не светят спирачните светлини на предния, може да е вече късно. Освен ако не пътуваш дълго зад него, преди да спре рязко.

                      Да, светлините могат да спрат насред път, но това е рядко и обикновено спира първо едната. Нормално е човек да забележи този факт - при движение назад, примерно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Задни светлини и верижни катастрофи

                        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                        Много елементарно-като сте забелязали че не светат задните светлини(всички или някои от тях) защо не сте предприели необходимите мерки,примерно движение на по-голяма от необходимата дистанция.
                        Никъде в уравнението не е казано че сме забелязали че не светят. Може да сме го забелязали в момента в който сме влезнали в багажника му за по-уютно. Не е казано че сме карали три часа зад него и сме научили всичките му навиици, засекли всички повреди...
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Задни светлини и верижни катастрофи

                          На заледена настилка решавам да убия скоростта с по ниска предавка и някой ме качва. Тогава?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Задни светлини и верижни катастрофи

                            Ми колегата в този пост http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...43&postcount=1 така описва-мигащи стопове,червени мигачи,значи ги е видял.
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #15
                              До: Задни светлини и верижни катастрофи

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              На заледена настилка решавам да убия скоростта с по ниска предавка и някой ме качва. Тогава?
                              щетите са малки, защото и двамата не можете да спрете прекалено бързо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X