Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни светлини и верижни катастрофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Задни светлини и верижни катастрофи

    Добре де, какъв е правилният ход на В?
    Викане на КАТ го нахендря като виновник. Да направи протокол, че А и Б нямат претенции? Аз такъв протокол не съм виждал. Свидетели няма. Имаше едни фарове, дето набираха от Дървеница към нас, но бяха безнадеждно далеч, за да са видяли нещо. Май те стреснаха А, та се е заковал. Продължавам да се чудя, защо в трилентово платно, всички каращи на пътя с предимство държат да са в най- дясната лента. Съответно, всички очакващи включване, припомпват на съединител, докато не свършат колите в полезрението им. Но, това са едни други въпроси.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #77
      От: Задни светлини и верижни катастрофи

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Продължавам да се чудя, защо в трилентово платно, всички каращи на пътя с предимство държат да са в най- дясната лента.
      Щото в правилника пише, че се заема най-дясната възможна лента.
      Мен ме дразнят шофьори които се включват от;яво, пресичайки платното за насреща, и тръгват по лявата лемнта. А по правилник-трябва да се включат в най-дясната. Ама там имало коли, кой ще ги чака, и айде гаааазззз...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #78
        От: Задни светлини и верижни катастрофи

        То за трима и без друго няма да ви стигнат протоколите... Ама ако има, ти се пишеш виновен, спрямо втория, а той виновен спрямо първия.
        Пусто не помня когато са повече от двама, дали нямаше нещо, че трябва задължително КАТ...

        Според мен хвърчащи лист, че нямат претенции ти стига. Доказва, че не си избягал и всичко.

        Имам два-три подобни случая, като съм постъпвал различно, и не винаги най-правилно.

        Липсата на свидетели ОК, ама щетите по колите отговарят на това ПТП. Ако не ги оправиш докато те потърсят, и пак има риск.
        Някога един колега, го набеди една женица, че автобуса тръгнал назад и леко я ударил, пък не спрял и избягал. За това естествено се полага отнемане на книжката поне за месец(не помня баш, може и повече), та стигнаха и до съд. В съда се изясни, че следите не пасват...даже меко казано - автобуса целия беше оранжев, няма следи от удари, а по колата имало чужда боя но от съвсем друг цвят(май черна). Оправдаха го.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #79
          От: Задни светлини и верижни катастрофи

          Протокол само при двама участници, само материални щети и само пълно съгласие кой е виновен.

          Коментар


          • #80
            От: Задни светлини и верижни катастрофи

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            ....Продължавам да се чудя, защо в трилентово платно, всички каращи на пътя с предимство държат да са в най- дясната лента.
            Това преди ние да нахлуем в Европа не е ли било така? Движиш се в най- дясната свободна, дали е закон или окалъпен мозък не знам, но е по- лесно.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #81
              Re: Задни светлини и верижни катастрофи

              Вземи оправяй одрасканото, пукнато, смачкано, защото А и Б може да те наиграят.
              Аз заради подобна случка бях куфар един месец. Избягъл, пияница под въздействие на силна наркоза и къв ли не бях...
              Не, че е болка за умиране, ама все пак е неприятно.

              Коментар


              • #82
                От: Задни светлини и верижни катастрофи

                Ми не, прав си за акъла, дето ти иде от после.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X