Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни светлини и верижни катастрофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Задни светлини и верижни катастрофи

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Значи на мен още ми го няма.
    Аз написах Най-добре.....а не единствения начин,за другото ти сам си призна

    Моя поне / до колкото го имам де / така ми дойде,но ми беше и набивано Гледш колата пред теб какво прави и 3 коли напред ако можеш,не си тренирана УФСЪ да чакаш червен сигнал за да пипнеш спирачките
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Задни светлини и верижни катастрофи

      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
      Може би,тези,които не са в състояние да карат с 90 км,не са още подготвени за книжка...
      Напълно съм съгласен. Работя в съседен град и пътувам всеки ден. Редовните по маршрута се знаем, ама мине се не мине и излезе някой да кара с 60 сутринта, особено зимата. Ми на сухо като не можеш 80-90 да държиш на тоя път...Казали му, че зимата има лед и той ноември-март кара с 60. От такива се натрупват колони, изнервят се и нормално каращите, за състезателите да не говорим. Почват се едни рискови изпреварвания...
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #63
        От: Задни светлини и верижни катастрофи

        За двете секунди - единия ми темпомат работи точно така... Чрез бутоните настройваш времето, след което ще минеш през точката, през която минава предходния, а не дистанцията...
        Най-кратката настройваема дистанция в града (50км/ч) е около 2 дължини на автомобила. По магистралата почва да набива спирачка от около 100-150м от предходния, та затова на магистрала не го ползвам
        Иначе светлините - идиотска работа е да не си прегледаш светлините и да са ти изрядни... Ако предните светлини не са ти настроени правилно или са изгорели - ти не виждаш, можеш да се намелиш някъде, и пречиш на насрещните...
        Ако задните светлини не работят изправно - пречиш на попътните автомобили и може да те забършат..
        Не ползваш мигачите - пречиш на всики...
        Затова - периодична проверка на светлините. И корекция на късите ако забелязваш проблем...

        А за идиотите по пътищата - спирка нямат Преди два дни на изхода на Монтана настигам едно Рено... Камерата (на идиотско място - няма нито кръстовище, нито трафик там) - 60км/ч. Юнака с Реното намали на 37км/ч, а е завой и няма как да го изпреваря... Подмина камерата, изригна кълбо дим и по разбитият път настъпи докъм 110км/ч, с намаляване на местата без възможност за изпреварване до 70км/ч
        Ово е Северозапад
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: Задни светлини и верижни катастрофи

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Две секунди са близо 80 метра при 140км/ч. При 100км/ч са около 55м, при 50км/ч наполовина - около 27-28м. Съвета е добър. Едва ли някой от пишещите спазва значително по-големи дистанции.
          В школата по шофиране на Димитър Илиев няколко пъти съм правил упражнението аварийно спиране от 160 км/ч (май, или 150 не помня). Държиш 160, инструктора пляска с ръце, подпираш се на волана, гърба в облегалката и с двата крака на спирачката. Като си видях спирачния път - лошо ми стана, хем според инструктора се справях почти отлично (в смисъл на реакция и натискане на спирачката).
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #65
            От: Задни светлини и верижни катастрофи

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            В школата по шофиране на Димитър Илиев няколко пъти съм правил упражнението аварийно спиране от 160 км/ч (май, или 150 не помня). Държиш 160, инструктора пляска с ръце, подпираш се на волана, гърба в облегалката и с двата крака на спирачката. Като си видях спирачния път - лошо ми стана, хем според инструктора се справях почти отлично (в смисъл на реакция и натискане на спирачката).
            A едно време, почти такова упражнение имаше на полигона, ама скоростта беше "само" 60км.

            П.П. Ако правиш нещата в описаната от тебе последователност, верно си улетел яко - времето за реакция го удължаваш двойно. Виж да скочиш на педала и след това да се "залостваш" по волани и седалки по-бива.
            Последно редактирано от коко келеша; 31-12-18, 20:53.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #66
              От: Задни светлини и верижни катастрофи

              Скоростна отсечка се именуваше. Инструкторът много обичаше да си извади ръката през отвореното стъкло и да държи разперена длан над покрива на Жигулата...ако натиснеш спирачката преди да е ударил тавана, излиташ на още 12 часа кормуване...това 1988 г. Наздраве и безаварийно шофиране през 2019!
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #67
                От: Задни светлини и верижни катастрофи

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                A едно време, почти такова упражнение имаше на полигона, ама скоростта беше "само" 60км.

                П.П. Ако правиш нещата в описаната от тебе последователност, верно си улетел яко - времето за реакция го удължаваш двойно. Виж да скочиш на педала и след това да се "залостваш" по волани и седалки по-бива.
                Е, все пак говорим за упражнение в контролирана среда. Та се залоствах доста преди да стигна 160. И именно за това се уплаших от резултата. Щото си представих как ще е в реална ситуация.

                П.С. Още по забавно беше на симулатора за преобръщане. От тогава не возя багаж в купето.
                Последно редактирано от windwarrior; 31-12-18, 21:11.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #68
                  От: Задни светлини и верижни катастрофи

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  A едно време, почти такова упражнение имаше на полигона, ама скоростта беше "само" 60км.

                  П.П. Ако правиш нещата в описаната от тебе последователност, верно си улетел яко - времето за реакция го удължаваш двойно. Виж да скочиш на педала и след това да се "залостваш" по волани и седалки по-бива.
                  А с ГАЗката беше 40 км .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #69
                    От: Задни светлини и верижни катастрофи

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    В школата по шофиране на Димитър Илиев няколко пъти съм правил упражнението аварийно спиране от 160 км/ч (май, или 150 не помня). Държиш 160, инструктора пляска с ръце, подпираш се на волана, гърба в облегалката и с двата крака на спирачката. Като си видях спирачния път - лошо ми стана, хем според инструктора се справях почти отлично (в смисъл на реакция и натискане на спирачката).
                    Малко в страни от темата но това е едно много отрезвяващо упражнение.Правил съм го на магистралата преди да отворят отсечката към Свиленград.Затворен участък,прав широк,чисто нов асфалт,без маркировка без прах и тн.От предварителен маркер 240 до нула с мотора...нови гуми,няколко пъти.Свят ми се зави като видях колко е спирачния път.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Задни светлини и верижни катастрофи

                      Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                      Малко в страни от темата но това е едно много отрезвяващо упражнение.Правил съм го на магистралата преди да отворят отсечката към Свиленград.Затворен участък,прав широк,чисто нов асфалт,без маркировка без прах и тн.От предварителен маркер 240 до нула с мотора...нови гуми,няколко пъти.Свят ми се зави като видях колко е спирачния път.
                      150-170 м.?
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #71
                        От: Задни светлини и верижни катастрофи

                        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                        Малко в страни от темата но това е едно много отрезвяващо упражнение.Правил съм го на магистралата преди да отворят отсечката към Свиленград.Затворен участък,прав широк,чисто нов асфалт,без маркировка без прах и тн.От предварителен маркер 240 до нула с мотора...нови гуми,няколко пъти.Свят ми се зави като видях колко е спирачния път.
                        Нда. Законите на физиката са кофти работа и нема начин да ги нарушиш безнаказано за разлика от ЗдВП и ППЗдВП. Аз след 6-7 посещения във въпросната школа станах ебати примерния водач на моторна каляска. И не съжалявам.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Задни светлини и верижни катастрофи

                          Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                          Малко в страни от темата но това е едно много отрезвяващо упражнение.Правил съм го на магистралата преди да отворят отсечката към Свиленград.Затворен участък,прав широк,чисто нов асфалт,без маркировка без прах и тн.От предварителен маркер 240 до нула с мотора...нови гуми,няколко пъти.Свят ми се зави като видях колко е спирачния път.
                          Аз съм го правил на живо с пълна кола и багаж от 120 на моста на Вакарел върху заскрежен асфалт. Тогава установих колко е неприятно да носиш отговорността за още 4 живота.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Задни светлини и верижни катастрофи

                            Без да намесвам задните светлини, да питам за една "верижна катастрофа". Чисто хипотетично, така...
                            Вчера, към 20:03 да речем, на кръговото на Цариградско, за Дървеница, примерно, се наредили А, Б и В. Почти пустош, до степен на В да му се върти в главата "Летяаааат среднощните таксита" на Камелия Тодорова. Дори Г, Д и т.н. няма. Отляво- никой. Б тръгва уверно, почти с ряз, В тръгва след него, с едно кратичко поглеждане вляво, ей така за всеки случай. В следващата секунда В вече е на спирачката, ама малко по- късно, отколкото трябва. Предната броня на В и задната на Б издават характерен звук. Отбиват и тримата убавци на спирката, а В си поглежда часовника и си прави сметка, че Трифон Зарезан ще мине без него тая година. Прибиране в Пловдив се очертава към 3:35 на 15-ти. Седи си В в колата, очаквайки Б да се нахвърли пръв с унищожителна и справедлива словесна (може би не само словесна) критика. Б вече е слезнал и с А оглеждат техните си щети. Цари някакво спокойствие (20-30 секунди) което кара В да остави настрана средствата за самозащита и да се присъедини към групичката. За огромна изненада, Б (около 35 годишен) се насочва към В, разсипвайки се от извинения, заклевайки се във всичко свято, че той е виновен. Речникът му е на младеж, за чието възпитание и образование са потрошени немалко пари. На В чак му става подозрително и се оглежда за други елементи, целящи да му отворят дясната, предна врата или багажника и да докопат чантичката с... абе, чантичката. На спирката няма жива душа. Постановка за "новия вид измама- внимавайте!!!" не се забелязват. Щетите по трите каляски са символични и напълно във възможностите на читава паста, може би и малко спрей. Най- пострадал е В, понеже позавехналата му пластмасова тавичка на предния номер е сдала вече багажа. Налага се, да среже един презерватив на две и да хване двата края, та да не падне табелата някъде. През това време, става ясно, че А (около 25 годишен) няма каско, колата днес е взета от салон и не го е направил още, притеснен за кви пари ще му оправят охлузването. Б предлага двустранния си протокол, обяснява как неговата Гражданска ще покрие щетата (абе направо си беше козметика, ама...) и двамата започват да се договарят. В един момент, В направо се чувства изолиран. Последна питанка към Б "аз мога ли да си вървя" и последвалото "ама, разбира се, моля ти се, извинявай". Съответно, В навива ляв волан и отпрашва. Нейде към "Корабчето" го налягат едни хипотетични мисли, които решава да сподели с форума в петък вечер.
                            Може ли А и Б да са запомнили номера на В, да решат, да извикат КАТ, и да кажат, че един смахнат, с 2,5 тонния си дилижанс ги е подпрял, натресъл ги е един в друг и е офейкал?
                            Последно редактирано от Тропчо; 15-02-19, 20:50.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Задни светлини и верижни катастрофи

                              Могат, но вероятно не си заслужава. А и щетите по колите няма да са чак толкова леки.
                              Било е добре да си размените данните, и примерно да ти се подпишат че нямат претенции...не знам до колко има стойност в съда, но и повечето хора не знаят, та избягват да терикатеят, след като са се подписали, че няма да го правят.
                              Най-официално е, и ти да си драснал един протокол между теб и втория.
                              В случая вероятно излишно се притесняваш, но друг път си връзвай гащите.

                              А дойде ли КАТ, задължително някой отнася акт, в случая дори вероятно двама - ти и втория. И от няколко години, няма акт при ПТП, който да не струва и поне четири точки от книжката. Обикновенно пишат "Слаб контрол", нещо подобно, глобата е 20лв, и четири точки(някога беше само 20лв). Лошото е, че понякога си просят подкуп, като плашат с по-скъпи актове...много е грозно, от опит го казвам...(при мен не мина, ама това е друга история).
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Задни светлини и верижни катастрофи

                                Не само е напълно възможно, ми и често срещано. В това е смисълът на протоколите и обажданията до застраховател и КАТ. Няма ли документална следа, си в ръцете на съдбата-а времето, в което живеем, направи хората неразумно алчни.
                                За викане на КАТ..наистина няма смисъл при леко ПТП. Първо ще дойдат след часове, второ-ще напишат акт на поне един, а от другите ще тръгнат да просят пари. Ако никой не снесе, най-вероятно ще напишат актове на всички. Единия задето е спрял рязко на средата на кръстовището, на другите за дистанция или за каквото там им дойде на акъла.

                                Един познат така отнесе акт преди години-карат два камиона, пълни до горе с пръст от някакъв строеж. Зад тях моя човек. Единия камион спира на светофара, другия обаче не успява и се набива в него отзад. Умникът решава да върне назад и при връщането назад чупи предния фар на моя човек. Двата камиона са от една и съща фирма. Идват КАТ и познай кой с е акта. Моя човек (с Голф 3-ка) карал с несъобразена с пътните условия скорост, не успял да спре, ударил камиона (30 тона пълен) отзад и от инерцията той ударил предния камион.
                                Последно редактирано от santaclash; 15-02-19, 21:26.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X