Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни светлини и верижни катастрофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Задни светлини и верижни катастрофи

    'Заводските' дневни светлини поне на моите автомобили никога не са били с включени задни габарити...
    Маздата ми с DRL на 'късите', автоматично включваше къси светлини при стартиране, но когато е светло не включваше задни габарити и вътрешно осветление на таблото.... Стане ли тъмно - включваше габарити, вътрешното осветление (и автоматично включваше дълги и фарове за мъгла, ако лоста е бил оставен в такова положение)...
    А джипката си е с отделни LED DRL и там нещата са по същият начин, само дето през деня не включва късите и задните габарити...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #47
      От: Задни светлини и верижни катастрофи

      Модерна работа,някой пак е мислил много без да има смисьл - логиката да те виждат от пред пък задника ти тъмен ми се губи
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #48
        От: Задни светлини и верижни катастрофи

        Логиката е, че отзад през деня и да свети и да не свети - не виждаш габаритите - контрастът е доста малък...
        А и чисто технически габарите на повечето автомобили са вързани към подсветката на таблото, и включването им автоматично би 'затъмнило', или променило нормалния контраст на таблото и уредите..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #49
          От: Задни светлини и верижни катастрофи

          Ебати габаритите,лабави крушки явно,модерна работа.

          Това с таблото и аз го усещам на модерните еле като фаровете са на автоматична,минеш от някъде и ти изчезне дисплея с музиките или навигацията,много модерна работа
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: Задни светлини и верижни катастрофи

            За затъмнените стъкла има санкция от КАТ, доколкото си спомням но за затъмнени стопове и габарити си траят а това е в пъти по-опасно за другите участници, особено в слънчево време и после доказвай, че си спазвал дистанция. Лично аз съм минал към рукият опит: цялата фамилия е с видеорегистратори/поне пред застрахователите важат/ щото тука напследък са се навъдили едни "бързаци" ако не те превари ще изтъве печалба от 1 милиард на "Уолстрийт" направо смахната работа... Едно приятелче преди време ми сподели/караше някакви пасти, торти/ към радомирско: Преди карах 110-120км. в час и само нерви, сега карам 85-90км. в час и стигам 8-10мин по-късно но ми е мнго по-спокойно. Рекох му: Добрутро, откри топлата вода

            Коментар


            • #51
              От: Задни светлини и верижни катастрофи

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              Синът ми в момента кара курсове за шофьор и ме изненада с това как са го научили да определя дистанцията от предния автомобил.
              Признавам си аз нямам спомен.
              Броиш две секунди след като предния е минал даден предмет и това означава че си на правилната дистанция.
              Правилната дистанция е функция на скоростта на движение, до 30 км./ч. двете секунди може и да вършат работа...Ако се движиш със 140 км./ч. на магистрала на две секунди след предния, при рязко спиране или удар отнасяш него и поне още десет отпред...на две секунди дистанция.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #52
                От: Задни светлини и верижни катастрофи

                2 секунди със спортно автомобилче са същите 2 секунди с 3 тона джипка с 35ци

                Поне ги учат на нещо,но най-добре се учи като смачка 1-2,после акьла сам идва
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Задни светлини и верижни катастрофи

                  Вчера при много интензивно движение,настигам муден претоварен бус,а зад него,плах и нерешителен водач с лек автомобил-не смее да изпревари,а възможности излизат рядко.Решавам да изпреваря и двамата наведнъж.С мигач бързо се изнасям наляво,а смотльото без мигач се шмугва пред мен.После изведнъж надънва яко спирачки,но стоповете не светват.Спирам на 20-30 см от него-оказва се че от Пътното са оставили много висок праг на нов слой асфалт-човека си пази колата.Жена ми се уплаши много,а аз решавам,че водача е дама.Когато го изпреварих,съпругата ми казва:-Някакво младо момче,много изплашено изглежда...И аз се старая да карам с 85-90 км/час,ама постоянно се мотаят някакви охлюви,а отзад напират изтребители.И нещо толкова нормално,да има трафик с разрешената скорост,се превръща в приключение...Може би,тези,които не са в състояние да карат с 90 км,не са още подготвени за книжка...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Задни светлини и верижни катастрофи

                    При новите кошници няма ли зависимост между интензитета на светлините и околното осветление, при положение, че почти се карат сами? Дневните светлини ясно-отзад габарити няма, стоповете не светят ли по-яко? На Москвич 2140 мигачите светеха с различен интензитет в зависимост от това, дали са включени габаритните светлини...
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #55
                      От: Задни светлини и верижни катастрофи

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      2 секунди със спортно автомобилче са същите 2 секунди с 3 тона джипка с 35ци

                      Поне ги учат на нещо,но най-добре се учи като смачка 1-2,после акьла сам идва
                      Значи на мен още ми го няма.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Задни светлини и верижни катастрофи

                        Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
                        За затъмнените стъкла има санкция от КАТ, доколкото си спомням но за затъмнени стопове и габарити си траят а това е в пъти по-опасно за другите участници, особено в слънчево време и после доказвай, че си спазвал дистанция. Лично аз съм минал към рукият опит: цялата фамилия е с видеорегистратори/поне пред застрахователите важат/ щото тука напследък са се навъдили едни "бързаци" ако не те превари ще изтъве печалба от 1 милиард на "Уолстрийт" направо смахната работа... Едно приятелче преди време ми сподели/караше някакви пасти, торти/ към радомирско: Преди карах 110-120км. в час и само нерви, сега карам 85-90км. в час и стигам 8-10мин по-късно но ми е мнго по-спокойно. Рекох му: Добрутро, откри топлата вода
                        Дистанцията особенно когато ти си от зад е широко понятие свързано със скороста и преценката.
                        Аз също имам видеорег. Но силно се съмнявам да обори -който удря от зад той е виновен.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #57
                          От: Задни светлини и верижни катастрофи

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          На Москвич 2140 мигачите светеха с различен интензитет в зависимост от това, дали са включени габаритните светлини...
                          Кофти маса

                          Коментар


                          • #58
                            От: Задни светлини и верижни катастрофи

                            Две секунди са близо 80 метра при 140км/ч. При 100км/ч са около 55м, при 50км/ч наполовина - около 27-28м. Съвета е добър. Едва ли някой от пишещите спазва значително по-големи дистанции.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Задни светлини и верижни катастрофи

                              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                              Правилната дистанция е функция на скоростта на движение, до 30 км./ч. двете секунди може и да вършат работа....
                              В Дребнобритния рисуват едни чавки на платното, през 40м една след друга. Придружават се от знак указващ да се спазва разстояние от две чавки, т.е. 80м между колите. Това е за магистралите където скоростта е 112кмч, което дава към 3 сек дистанция. На практика съветите са над 50кмч да се спазват 3сек, до към 90кмч, след това са 4 сек, но дали ще може да си опазиш дистанцията без да се шмугне някой отпред е друг въпрос.


                              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                              При новите кошници няма ли зависимост между интензитета на светлините и околното осветление...

                              Май има (обратна) зависимост между цената на колата и видимостта на стоповете...
                              А дизайнерите продължават да измислят простотии: "Яяяяяя, кво това,бе??" Тряс!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Задни светлини и верижни катастрофи

                                Двете секунди са много добра оценка на човешката реакция с известен аванс. За останалото - тя предната кола в общия случай не може да спира МНОГО по-бързо от задната.

                                Е да де, освен ако не се нашие във вече спрели коли. Но за спасяване от такъв сценарий трябва интервал който зависи от скоростта и никой не би го спазвал. Затова има и масови катастрофи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X