Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни светлини и верижни катастрофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Задни светлини и верижни катастрофи

    Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
    Всеки път, когато ползвам т.нар. "моторна спирачка" натискам съвсееееем, съвсеем леко спирачката - колкото отзад да ми светнат стоповете. Нужно е наистина съвсем лек натиск върху педала, който практически не задейства самите спирачки. Това го правя за да знае този зад мен че намалям - станало ми е навик и съм доволен че се приучих да правя така.
    Реших да си направя ретроспекция на темите. Тоя номер с натискането на спирачката се хващам, че го ползвам. Още повече, че "дневните светлини", дето ми сложиха палят само "дългите" на 30%, ама отзад съм нацяло угаснал.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Задни светлини и верижни катастрофи

      Aз пък вчера щях да яхна един специалист със затъмнени до безобразие задни светлини на С-класа. Даже при натиснати спирачки едвам мъждукаха на слънцето.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Задни светлини и верижни катастрофи

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Aз пък вчера щях да яхна един специалист със затъмнени до безобразие задни светлини на С-класа. Даже при натиснати спирачки едвам мъждукаха на слънцето.
        Ще развиеш ясновидство. Туних-муних от какъвто и да било видим вид = очаквай неочакваното.

        Коментар


        • #34
          От: До: Задни светлини и верижни катастрофи

          Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
          Има една малка вратичка ако той каже:
          -Работеха преди удара!

          Тогава ти трябва друг свидетел и . . . .
          Ама трябва и да го докаже.
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #35
            От: Задни светлини и верижни катастрофи

            За това не се ориентирам по светлини а по дистанцията . Вчера поне на двама пред мен въобще не им работеха стоп светлините .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: До: Задни светлини и верижни катастрофи

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              ... Тоя номер с натискането на спирачката се хващам, че го ползвам. Още повече, че "дневните светлини", дето ми сложиха палят само "дългите" на 30%, ама отзад съм нацяло угаснал.
              И аз го правя най-редовно това с лекото пипване на педала. А че отзад през деня не ти свети нищо е по-добре. Така, като светнат стоповете, поне според мен, повече привличат внимание, отколкото промяната в интензивността на светене на постоянно работещите габарити.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Задни светлини и верижни катастрофи

                Кофтито е че много хора изобщо не отчитат че не им свети таблото и си карат на “дневни светлини” и вечер
                088455338две
                "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                Джамбазов 2010г..

                Коментар


                • #38
                  От: Задни светлини и верижни катастрофи

                  В последните дни и вечер в тъмното поне четирима си движеха без никакви светлини ! Предполагам при неизправност поне аварийни да бяха пуснали !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Задни светлини и верижни катастрофи

                    Аз това го забелязвам вечер при по осветени улици и булеварди.
                    Според мен забравят да си светнат фаровете,нали виждат!
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Задни светлини и верижни катастрофи

                      Синът ми в момента кара курсове за шофьор и ме изненада с това как са го научили да определя дистанцията от предния автомобил.
                      Признавам си аз нямам спомен.
                      Броиш две секунди след като предния е минал даден предмет и това означава че си на правилната дистанция.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Задни светлини и верижни катастрофи

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        В последните дни и вечер в тъмното поне четирима си движеха без никакви светлини ! Предполагам при неизправност поне аварийни да бяха пуснали !
                        С чиста съвест можеш да сигнализираш на полицията за пиян водач. Вероятността за грешка е под 5%

                        Коментар


                        • #42
                          От: Задни светлини и верижни катастрофи

                          Мдаа. Доста хора станаха 'икономисти'... Редовно срещам из града без фарове, но там да кажем някой е забравил...
                          Обаче много такива 'икономисти' има и извън града...
                          Вчера особено ме впечатли един някъде между Долни Дъбник и Кнежа по късен здрач (5 минути преди пълната тъмнина) гледам един силует без фарове насреща... Примигнах му с дългите. И той ми примигна и пак си остана без фарове
                          А снощи посред нощ гледам едно 'натокано' Ауди S8 или нещо такова... Цялото със светодиоди, 'бягащи' мигачи и т.н.... Ама идиота вътре си кара с дневни светлини и фарчета за мъгла.... Икономисвайки задните си светодиоди... Явно така е по-'фъешън'... Или си пази късите светлини 'за нови' (май бяха светодиодни и те)...
                          Та си казвам - явно за нашенските 'селяци' (не селяни) трябва изцяло да им махнат врътката за фаровете и да им вържат фаровете без ключ и релета директно към акумулатора... ИДИОТИ!
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Задни светлини и верижни катастрофи

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            С чиста съвест можеш да сигнализираш на полицията за пиян водач. Вероятността за грешка е под 5%
                            Би трябвало , ама все бързам за и от работа !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Задни светлини и верижни катастрофи

                              Относно дневните светлини само отпред...преди да ги направят целогодишни, в закона беше написано: включени къси светлини.
                              Което автоматично би трябвало да значи и задни габарити.
                              Нямам идея как е сега.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Задни светлини и верижни катастрофи

                                Първоначално публикуван от hgeorgiev Преглед на мнение
                                Относно дневните светлини само отпред...преди да ги направят целогодишни, в закона беше написано: включени къси светлини.
                                Което автоматично би трябвало да значи и задни габарити.
                                Нямам идея как е сега.
                                кaк се пускат задни габарити без предните габарити?

                                късите са си къси, габаритите габарити, никъде в закона не пише че през деня трябва да са включени габаритите /освен в тунел де/
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X