Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забравени играчки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Забравени играчки

    Тропчо, това е пушкало. Правехме го и с метална дръжка от самобрасначка и дори с краче от щепсел.
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

    Коментар


    • #32
      До: Забравени играчки

      Алооо пироманите
      Все пак има и малки потребители тук (например Цвети).
      Да не ставаме на "Наръчник на младия анархист".

      Коментар


      • #33
        До: Забравени играчки

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Алооо пироманите
        Все пак има и малки потребители тук (например Цвети).
        Да не ставаме на "Наръчник на младия анархист".
        Е, за това не рисувам. Който се сети-сетил се е. Цвети е друга бира.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #34
          До: Забравени играчки

          Това само вдига шум и то доста по-малко от пиратка, а и е доста по-безопасно... Подобен ефект имаше и гайка с навити срещуположно два болта, а вътре барут от няколко кибритени клечки. На единия завързан какъв да е найлон. Като го хвърлиш във въздуха, винаги пада на срещуположния болт и пляка....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            До: Забравени играчки

            и пляка и болтовете хвърчат където си искат и е цяло чудо, че още са ни останали очи/пръсти от такива схеми
            При моите експерименти се вдигаше до 4-5-ти етаж...
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • #36
              До: Забравени играчки

              Аз нямам спомен някой да е пострадал от тия простотийки (е, освен ентусиастите, дето бъркаха миниум и бронз с миксер в легена), за разлика от сегашнатите канонади с пиратки. По празници пироговската хирургия не смогва да кърпи пръсти....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Забравени играчки

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Тръбичка (вътрешно фи 5-6 мм. и по- дебеличка стена) закривена под 90 градуса в долния край. Як пирон, напъхан в нея и също закривен в горния край под 90 градуса. В дъното на тръбичката се натъпква олово или калай. Закривените части на пирона и тръбичката се пристягат с ластик и... май ще трябва да рисувам.
                Че като се прекали малко с барута пирона късаше ластика и излиташе в неизвестна посока.
                А бомбите с минимум и бронз.Едно петно стои вече 30 години на стената на съседната кооперация.
                Да не забравя и прашките.За младежите:Не е това което си мислите..Правят се от дървен чатал и ленти от гумена ръкавица.
                Бе то днешните деца ли са.Един джам не могат да строшат като хората.
                ........................
                Иван Маринов
                CRF 250 X
                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                Коментар


                • #38
                  До: Забравени играчки

                  Не думай!!! По-миналата година сменях стъклото на вратата на входа, миналата година сменях витрината на входа и стъклото на холската врата у дома, а тая, по-малкото стъкло под витрината....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Забравени играчки

                    И нещо далеч по- безопасно... Отрязваме 20-30 см клон от бъз. С шомпола на пушката (примерно) му правим една ху-у-убава надлъжна дупка. За тези, дето не знаят, сърцевината на бъза е мека и пореста. След поредица сложни изчисления и проби, с участието на подходяща по диаметър пръчица и добре сдъвкани, хартиени топчета, постигаме желания от нас "ефект на спринцовката". Добре конструираното бъзово пльокало изхвърля топчето на десетина и повече метра.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Забравени играчки

                      Преди много много години, овчарите и не само овчарите са си правили кавали ... И са се забавлявали с авторска музика със сериозни децибели. В наше време свирещите пръчки не се срещат много често , а и да ги намериш - не знаеш как да ги пробваш... така че тук прилагам един доста лесен и не скъп вариант на свиреща играчка, която всеки може да си направи ... Рецептата се намира в пост 90
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...0%EA%E8&page=5
                      А обяснението как се свири е след 1 - 2 страници ...
                      И ако започнете темата от начало - Приятно Четене, смеене и пулене..
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Забравени играчки

                        Аз пък ще ви разкажа за моята си игра. Слагам две възглавници (една върху друга) в края на дивана. Между тях пъхам пластмасова тръба с дължина около 40 см. Отгоре върху възглавниците - кормило от Волга М21. "Въртях геврека", ръчках скоростите....с подходящото озвучаване...до забрава. После баща ми донесе един волан от Чепел - сигурно беше с диаметър 70 см - голям кеф, ама мама ми забрани да играя с него що'т късаше възглавниците. И до ден днешен не мога да си намеря по-голямо забавление от това да карам кола....и да лежа под някоя "барака" с баща ми...
                        00359893488603

                        ....нямам си вече LR...

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Забравени играчки

                          Здравейте! Тази тема ме върна в детските ми години,за което БЛАГОДАРЯ на ВСИЧКИ! Припомних си игрите на "фунийки"/тези хартиените,изстрелвани от тръбички от антени/,"жуменка"/"жмичка","народна топка","на ръбче"/цели се ръба на тротоара/.След 4-ти клас,се запалих по фотография и моделизъм и те са ми хоби и до сега.Все още си пазя техническите "Коонструктори"/с металните плочки с дупки и гайки,болтове и оси и т.н./,тхническите списания-"Моделист-конструктор","Катера и Яхты","ЮТ-для умелых рук";сп."Дъга",картинки от дъвки и т.н.До колкото знам,в училищата извънкласните занимания са много малко и бих искал да Ви питам- проявяват ли децата Ви интерес към занимания и игри различни от компютърните,"сърбят" ли ги ръцете да сглобят нещо/модел или играчка/,да се занимават с рисуване или друго изкуство или познават само компютрите и евентуално някой спорт/не мога да изкажа лично впечатление,тъй като не съм женен и нямам дете/а,засега поне!/?! Между другото,ако има такива ,които са запалени по мащабен моделизъм ще се радваме/заедно с останалите съмишленици по хоби/ да се запознаем с Вас.На 3-ти октомври учредихме модел-клуб"Варна" и в момента сме подали документи за регистрация/както му е реда!/.Когато нещата са готови ще пусна информация в темата ми в раздел "Клубове,организации ....".
                          Още веднъж,благодаря Ви ,че ми припомнихте приятни спомени от детството!
                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • #43
                            От: Забравени играчки

                            Моя случай е общо взето аналогичен + допълнително електротехника и електроника, до колкото тогава ми бещше възможно.

                            А сегашните деца с нищо не са по-различни според мен. Просто родителите по-трудно намират време да им обърнат внимание, а държавната политика никаква я няма.

                            Моя малък мишок (4г.) рисува много. Ама наистина много. Отделно реди и прави "блокове и квартали" от какво ли не. Има си и кутия с негови си инструменти, засега пластмасови. Дупчи дупки по кашоните и набива с пластмасовото чукче болтчета в тях. Тъй че, има всякакви деца. А всяко има някаква дарба, стига да има кой да му даде лееекичка засилка.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Забравени играчки

                              Едно време имаше кръжоци по авио, авто и ракетомоделизъм. Завеждащите ги редовно обикаляха по училищата да набират желаещи, и беше наистина интересно да присъстваш на такова място. Вярно, макар и с чужда помощ - човек създаваше самолети, коли, ракети и после можеше да ги изпита за да види как се е справил със задачата.

                              А сега... няма нито кръжоци, нито нищо.

                              Всъщност, като се замисля, май едно време се мислеше много повече за хората от колкото в момента...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Забравени играчки

                                Мислех за млад, а повечето неща съм ги правил като дете :-)
                                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X