Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се представя!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да се представя!

    Здравейте! Казвам се Камен Ангелов, от Пловдив. Живея и работя в София. Занимавам се с компютри, като свободното си време прекарвам на мотора си, Сузуки ДРбиг750. Преди седмица си закупих първата 4х4 машина - Исузу Миди. Надявам се, 4е във форума ще про4ета полезна информация за поддръжката на такива автомобили, ще намеря хора със сходни интереси. Ще ми бъде приятно да се запознаем на оффроуд срещите. Тъй като това ми е първи пост, моля да ме извините, ако не го пускам в правилния раздел. Първата ми молба към запознатите с марката Исузу, е да ми посо4ат магазини за 4асти в София, както и да ми подскажат къде да намеря сервизна информация за бус4ето: Исузу Миди 1990г. от Англия, 4х4, бързи/бавни/ изкл. на преден диф. , 2000сс бензин 8кл. 90к.с.

    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Да се представя!

    Ауууу ако е това което си мисля си взел най-грозния бус на света Някога имах "Трупър" и след като си го продадох си мечтаех за такова става и за бус (много по-обемно е) а си е 4х4. Честно да си кажа ще ми е мерак да го разгледам от близо Предполагам си с карбураторния G200Z мотор, който при човешко каране е железен. На старите отдолу си е стандартната "джипска" рама на "Трупъра" с торсиони и би трябвало да е със същите консумативи....т.е. всички магазини за "японци" по "Ботев" и "Симеон"
    Ако имаш въпроси, звънкай и идвай
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Да се представя!

      Точно Трупърско е окачването - отпред с торсиони, отзад с ресори + амотрисиори. Ресорите са с подложен допълнителен лист за да го усилят. Но сега е наведен напред и е смешничък! Дали тези торсиони се регулират? Предполагам че и скростите, диференциалите, главини, спирачки са идентични на трупъра. Извинявам се, ако Ви затрупвам с въпроси, но са малко хората запознати с Исузу, дори в КАТ се смяха на модела - МИДИ, не бяха го чували. До колкото се ориентирам сам, задвижването е part-time 4x4, като мога да отделям предния мост. На вратата е залепено кратко инфо за употребата на 4х4. Казва се че 4х4 режимите са само за кал, пясък, сняг и никога за асвалт, от което разбирам че няма среден диференциал и раздатката подава 50/50 при 4х4 режим - прав ли съм? Оказано е още, че изключването от 4х4 към 2wd става на място, като се мръдва авт. в обратна на движението посока около метър - чува се леко щракване, което предполагам означава успешно изключване на предния мост. Скоро се возих по калпави дюни и дочух тракане на предно ляво колело - предполагам каре. Много ще ми помогне информация за двигателя - ръководство например или още по-добре указания на живо. Примерно не мога да намеря датчика за температура къде е и не мога да проверя окабеляването му, защото показваше до едно време темп и после спря.

      Дядо Владо, хич не ми е грозно грозното пате . С удоволствие ще ти го покажа, като предполагам ще се удивиш от функционалната палатка на покрива, 5те места за спане, простора. В събота срещу неделя, ако някой му се пресича Крива река (х. Люляка, Беледие Хан - до Костинброд), за да хапне кебапчета и пържолки на една импровизирана мото среща, нека звънне един телефон 0894 45 09 09. Това ще бъде и първото офроуд приключение на бусчето

      Благодаря предварително за помощта!

      http://www.shrota.snimka.bg/album.ph...6&pid=13455774
      Последно редактирано от Камен Ангелов; 22-07-09, 16:29. Причина: добавяне на снимка

      Коментар


      • #4
        До: Да се представя!

        Значи аз съм израсъл в София....ама ми писна и сега живея в Костинброд, така че си добре дошъл преди, след или по време на срещата ще намерим термодатчика и ще си го слушаме, за 4х4 разбрал си правилно..ама като се видим
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Да се представя!

          имал съм няколко мидита . истинското му наименование е WFR , 4x4 е егзотика . кода на двигателя трябва да е 4zc1 ,,,,честито
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #6
            До: Да се представя!

            Здравейте! Не можах да се отбия през Дядо Владо - карах много багаж и бързах в Събота. Вчера се изпотих да търся термодатчика на тоз шантав бус! Прегледах обстойно двигателя, маркучите, термостата - не мога да намеря кабелче! Знае ли някой къде е този датчик и откъде минава окабеляването от таблото до двигателя?

            Благодаря предварително!

            Коментар


            • #7
              До: Да се представя!

              да знам , на смукателните тръби до първи цилиндър
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • #8
                До: Да се представя!

                Здравейте! Как мога да прочета систематизираната информация за Исузу? Търся и 4бр. джанти + гуми за комбинирано каране. Джанти предполагам че 15" 6х139 ще паснат. Дайте предложения къде да потърся?

                Коментар


                • #9
                  До: Да се представя!

                  Първоначално публикуван от connectix Преглед на мнение
                  Дайте предложения къде да потърся?
                  Тук " ISUZU
                  Combi Van---Централен Отвор-105---PCD-6x139,7mm
                  Pick-Up/Trooper---Централен Отвор-105---PCD-6x139,7mm
                  Midi---Централен Отвор-94---PCD-6x139,7mm"
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да се представя!

                    Здравейте!

                    Първо искам да изкажа искрени благодарности на Дядо Владо за помощта която ми оказа в Събота и за преживяванията, които ми вдигнаха адреналина и показаха, че съм си купил нещо грозно, но джип!

                    С Владо ( и негов адаш от форума, който не знам по ник) повдигнахме предното окачване с около 6-7см., което изравни каросерията на буса - отзад е подложен лист на ресорите. Оправихме и ненамеримия датчик за температура.

                    Сега търся джанти и гуми. Разст. на болтове 6х139,?. Според Влади ще стоят добре 15" джанти с гуми ~ 225. Ориентирал съм се към железни джанти заради цената. Ако някой има продложение къде да потърся нещо по-евтино ще съм благодарен да сподели.

                    Вчера попаднах на 4бр. алум. джанти от тойота с гуми 255 с не лош грайфер като цената която обявиха на чво четене беше 400 джанти, 600 джанти с гуми. Добра ли е тази цена? Дали ще намеря с кой да подменя тези големи гуми ако ги закупя или да преговарям само за джантите?

                    Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да се представя!

                      Здравейте, колеги!

                      Днес се обух с 15" джанти от Нисан и не лоши гуми Малатеста 215р15. Много съм впечатлен от поведението на буса сега - голям клиренс, добро сцепление в снега, тежък волан, шумно движение по асвалт. Ще потърся уреди показващи положението на автомобила (не знам точно наименование) - ако някой има излишни с удволствие бих ги купил Какво бихте ме посъветвали за "вулканизирането" на покрива - плексигласов или композитен леген е, който има пукнатини, през които тече доволно

                      Моля модераторите, ако е възможно, да ми разрешат да ползвам систематизираната информация за поне за Исузу. Благодаря предварително!

                      Поздрави, Камен!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да се представя!

                        закараи го да ти го облепят със рекламно фолио, от дебелото
                        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да се представя!

                          Първоначално публикуван от connectix Преглед на мнение
                          ..... Какво бихте ме посъветвали за "вулканизирането" на покрива - плексигласов или композитен леген е, който има пукнатини, през които тече доволно !......
                          Шъ идваш да му се пулим най-вероятно е стъкломат, т.е. плат и епоксидна смола и пак с това се оправя, парче бинт, марля или друг по-квалитетен текстил и епоксидна смола, режеш плата по размер, мажеш със смола, лепиш на "цепката", като изсъхне шлайфаш (ако искаш) прави се от която страна ти е удобно....това е
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да се представя!

                            Времето се постопли и поизлязох с флекса на улицата вчера . Както дядо Владо ми беше казал при първото тестване на бусчето извън пътя, "всичко излишно ще си падне само" , предната броня още тогава се "прибра" нагоре, което доведе до нейното сваляне. Отрязох и ниските степенки, както и вратите отпред, като по идея на баща ми ги скосихме под ъгъл, а не хоризонтално. Муцунката заприлича на совалка, но значително се освободи достъпа към предните колела.

                            Прилагам малко снимки ( вижда се и последното приложение на буса - докарахме си мотор от ВТ)

                            Сега ще умувам какви тръбни ролбари да монтираме отпред, където мисля да поставя резервното колело.

                            Поздрави!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да се представя!

                              Добавям малко актуални снимки след кастренето на предницата. Следва: нови гуми.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X