Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов в клуба

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Нов в клуба

    Чочо само гуми не е започнал да сменя още.
    В гореспоменатия сервиз ще ти извършат всичко без смяната на гумите и маслото. Това можеш да направиш във всяка гумаджииница, няма никаква философия с джиповите гуми, само наблюдавай как ти правят баланса, че повечето ги мързи да ги въртят по 3-4 пъти.
    Последно редактирано от fanatic; 09-02-10, 07:52.
    no signature no problems

    Коментар


    • #77
      До: Нов в клуба

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Мисля, че малко погрешно смяташ ресурса на накладките. Никой производител не препоръчва да се карат "до желязо", следователно ако първоначално са били 10 мм, при оставащи 4 мм ресурса им клони към 0... За мен това са накладки за смяна.
      Уф , само да не станем досадни с тези накладки , ама въпроса е принципен.

      Значи няма такава математика , при която граница от 40% остатъчен ресурс да се смята за клоняща към нула. Е то има , ама в Държавния бюджет , а там черните дупки са друга бира.
      Веднага един жокер : На нашите таралясници новите задни накладки са с дебелина 5 мм. ( а може и 4 да са - окото ми дава плюс- минус 1 мм. отклонение ) По твоята логика това си е клонящо "към желязо" . Тогава кога да ги сменяме ?
      А ! И още един жокер : като си сменяш предните накладки на Мерджо , премери колко е дълбочината на контролния канал . На мен все ми се върти в главата около 8мм.. А както знаеш и там новата е около 10 мм.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #78
        До: Нов в клуба

        За задните си прав, но те почти не участват в спирането при празен автомобил, а и площта им е 3 пъти по-голяма от тази на предните. За предните, ако съм ги разглобил и са на 4 мм, със сигурност ще ги сменя. Може и да имат ресурс за още 10-20 000 км, но от опит знам, че този ресурс почти винаги се прескача по разни обективни и субективни причини и следващото отваряне вече е по спешност. И по законите на Мърфи-я в чужд град или село на сред път, я в най-големия студ или кал ....
        Последно редактирано от kuzdov; 08-02-10, 19:35.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          До: Нов в клуба

          1. Смяна зимни с летни гуми
          2. Смяна на накладките.
          3. Смяна на спирачната течност с такава машинка, за която беше споменал Fanatic.
          4. Смяна на ангренажния ремък, маслен филтър и всички видове масла

          Много искам да видя как ще стане това за един ден (качествено) ,особенно 4
          Последно редактирано от isuzo; 08-02-10, 23:22.
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #80
            До: Нов в клуба

            До Isuzo:
            На мен ми се иска за един ден. Това ми е втора кола така, че няма проблем и за два или три дни стига както ти упоменаваш - КАЧЕСТВЕНО и надежно!
            Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

            Коментар


            • #81
              До: Нов в клуба

              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
              До Isuzo:
              На мен ми се иска за един ден. Това ми е втора кола така, че няма проблем и за два или три дни стига както ти упоменаваш - КАЧЕСТВЕНО и надежно!

              Още едно жокерче!



              Лозан (ISUZO)
              0898780604

              Може да се разберете за какво стана на въпрос.Доколкото разбрах от форума,той е семейния лекар на Софийските фронтери!

              Коментар


              • #82
                До: Нов в клуба

                Значи Накладките на моята ОФА 96г. са със звуков индикатор за износване и предните и задните - ( отзад съм на дискове). Индикатора започва да стърже по диска когато феродото отънее до около 2-3мм.
                Звука не можеш да го объркаш, много гадно стърже при натискане на спирачката.
                Въпрос на личен и финансов избор е по ранното сменяне на накладките, при положение че колата спира добре. Все пак комплект накладки е около 50 лв.
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • #83
                  До: Нов в клуба

                  В програмата Opel ЕPC можеш да се ориентираш за заводските масла нищо че е каталог за резервни части помага.По картинките ако ти се наложи да разглобяваш нещо можеш да се ориентираш кое след кое е.
                  OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                  Polaris Sportsman 800 EFI

                  Коментар


                  • #84
                    До: Нов в клуба

                    След близо 9 000 км днес се сменииха: бензинов и маслен филтър, масло в двигател, заден диф, скоростна. Лозан каза, че предния е
                    ОК, както и въздупния филтър ( само го е продухал ). Преди следващата зима живи и здрави ще има пак смяна на масло, свещи, въздушен и т.н. За протокола интервенцията излезе 315 лв
                    Ама за близо 15 л качествено масло толкова...
                    Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                    Коментар


                    • #85
                      До: Нов в клуба

                      GM 10W40 или 15W40 е по 8 лв. литъра. И си е истинско....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #86
                        До: Нов в клуба

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        GM 10W40 или 15W40 е по 8 лв. литъра. И си е истинско....
                        Откъде го купуваш?
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • #87
                          До: Нов в клуба

                          Аз лично от мястото на снимката, понеже ми е най-близо, но мисля, че на теб ще ти е по-удобно от Булвария.
                          Прикачени файлове
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #88
                            До: Нов в клуба

                            Привет, Колеги.
                            Ако може да се каже така. От Четири месеца карам ОПЕЛ Фронтера 2.4 І производство 1992 год., дълга база, газ-бензин. За сега съм много доволен, като зимата постоянно съм карал и почти всеки ден съм включвал 4х4, понеже естеството на ползване ми е такова. Но сега ми направи впечатление, че маслото на пръчката намяла под средата. Този от който го купих миналата година, го беше докарал от Австия и сменил двигателното маслото с I.G.A.T. 15W40 - немско. Дайте ми съвет, с какво масло мога при нужда да долея, понеже вече съм минал около 2 700 км. Нормално ли е за този пробег ? Питах по магазините и сервизите в Монтана, като им показвах тубата - 5 л, за този вид масло, но те ме гледат като стреляни зайци.
                            Благодаря, предварително на тези които ми дадат съвет.
                            Поздрави от Мишо
                            Монтана

                            Коментар


                            • #89
                              До: Нов в клуба

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Аз лично от мястото на снимката, понеже ми е най-близо, но мисля, че на теб ще ти е по-удобно от Булвария.
                              Да а на какви пари е полусинтетиката ако знаеш де?Че чувам че е скочило драстично?
                              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                              Коментар


                              • #90
                                До: Нов в клуба

                                разбираш ли от коли?.Ако разбираш ,то сам ще узнаеш за какъв ремонт си .Ако не разбираш ,доливай GM 10W40 зимата и 20 W 50 лятото и си карай докато някой ти каже какъв е проблема.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X