Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стартови кабели/за подаване на ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стартови кабели/за подаване на ток

    Трябват ми истински кабели за подаване на ток като част от екипировката 2-3 метра. Не е проблем да са стари или мръсни
    Цена примерно до 20 лв.
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

  • #2
    До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

    Истинските не могат да струват 20 лева.
    Правилните трябва да са по 3 метра, 50 квадрата. По-дълги не може, заради пада на напрежението в тях. По-тънки, или по-къси не си струва. Най-добре силиконови, за да не се втвърдяват през зимата, и да не трябва втори човек. Но това вече са ужасно много пари. Може би има смисъл да се купят на едро.
    За мене въпросът с щипките не е решен никак. Опитвах два вида от масов кабел за електрожен и разни самоделни. Не е каквото трябва. Разните пластмасови щипкостяги в Бриколаж също не са студоустойчиви.

    Коментар


    • #3
      До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

      Един от начините:
      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      ...отивате в магазин за заваръчно оборудване. Купувате подходящ като сечение кабел, желателно е да не е под 25 кв./мм. Купувате 4 броя щипки за маса - желателно е да са по-компактни. Кримпвате кабелни обувки на кабелите, присъединявате ги към щипките, бележите кой кабел е (+) и кой (-) и сте готови за подвизи.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

        Първоначално публикуван от Стефан
        Истинските не могат да струват 20 лева ...
        Вярно! Свестен кабел е поне по 12-15 лв/м. Читави щипки - един господ знае колко са, защото май не съм виждал отделно.
        Аз си направих с използване на кабел 30 квадрата, останал от инсталацията на лебедка, и щипки от менте стартови кабели (от тия, дето се продават по Метро/Бриколаж и бензиностанциите - уж за 500 А ама кабелът има-няма и 1.5 квадрат)
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

          И моите са такива , ама щипките искат двама да ги държат. В магазин за ел. материали съм гледал щипки от 4-5 до към 15 лв , ама като сметна че ми трябват 4 бр. , и още не съм се наканил да ги доработя.

          Коментар


          • #6
            До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

            Първоначално публикуван от Стефан
            ... 50 квадрата.
            Това е за товарни автомобили. И много тежи (наистина много за работата, която се очаква от него) и трудно се гъне.


            20 кв. мм / 3м са предостатъчни, даже 16 за по-малки двигатели (2л и надолу). Ако са по-тънки, процедурата по употреба се удължава - чака се генераторът на донора да прехвърли нещо и в умрелия акумулатор, за да свърши нещо и той.

            Коментар


            • #7
              До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

              Имах големи надежди за заваръчните щипки. Доработвах ги даже. Не е това.
              Два проблема. Краищата им са дебели и големи, трудно, или изобщо никак не хващат клемите на акумулатора. И втория - целите са железни, така че за щяло и нещяло дават накъсо където не трябва. Разумна технология за изолирането им отвънка, няма. Опитвах с разни шлаухи, с престилки върху целите - вятър. Не е работа.
              Колкото по-дебели - толкова по-добре. То къде акумулаторите мъртви, къде да им слагаш и буферно съпротивление от тънки жици ... Айде компромисно 35 квадрата

              Коментар


              • #8
                До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

                Първоначално публикуван от Стефан
                ... Айде компромисно 35 квадрата
                Добре, ти ще ги носиш. 3м жица 35кв.мм е килограм, те са две, щипките и изолацията отделно.

                Коментар


                • #9
                  До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

                  Аз поразтърсих из интернет, кабели много но не вдъхват доверие. Кабел имам от един електрожен /самоделен от баща ми огромен и променливотоков ако някой иска../, но кабела е сигурно 50 квадрата и не че е лош, но проблема с щипките е също толкова сериозен - ето едни които ми харесаха на вид, но не се навих да взема http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...ayphotohosting

                  Общо взето ми трябва кабел на минимума да върши работа и да си стои в колата, защото наскоро имах проблеми с акумулатора /добре че го смениха гаранционно/ а и колата е автоматик - няма бутане.
                  Добре че имах мостов кабел 4кв в колата който свърши работа с увити уши около клемите!

                  Така че айде да не е 4, 10-15 квадрата да е, мисля че става.

                  Проблемът е, че масово продаваните китайски не вършат работа - на колега наскоро мъчихме с Голф 1.4 - все едно ги няма. Накрая с парче дебел тел и едни дълги клещи успях да прехвърля ток като е свален акумулатора

                  Мисля, че 20 лв не са малко пари за човек който има ненужни такива...
                  Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                  Коментар


                  • #10
                    До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

                    Закона на Ом не се гледа на око, смята се. Съпротивлението също. Специфичното на медта можеш да вземеш от кой да е справочник. Ще останеш изненадан.
                    10 квадрата не са кабели, особено като трябва да врътнеш някой дизел през зимата. Ще се спънеш още в двулитровите играчки, няма да стигнеш до истинските.

                    Аз не си спомням за нищо във, или по тия джипове, което не съм изгладувал. Буквално. А човек не е наистина гладен, докато не започне да пада както си ходи.

                    Тия щипки не са толкова лоши, ако са от високомолекулен полиетилен. Ама и той се троши през зимата.

                    Нося ги бе Ясене, кво толкова. Като каталясам - започвам да ги влача. Ама ги замъквам, и през тях пали кво да е, не квото успее

                    Коментар


                    • #11
                      До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

                      16 квадрата са съвсем достатъчни и за напълно умрял акумулатор на дизел - пробвано е многократно на 2.5л - 200 тди. Виж, ако двигателя го няма - друг въпрос. Понякога 3-те метра идват къси, но с 5 започват да греят. Щипките са по 2 лв бройката. Говорим все пак за леки автомобили - при Кразоветее... там сложно, ама те си ги палят с дърпане и с наливане на топла вода сутрин в радиаторите.
                      За 20 лв няма как да се направят кабели. Интересното е, че и по моргите в Германия не щат да си продават кабелите, а истинските кабели там са по 40 и по 70 евро комплекта.
                      Последно редактирано от chris_vicom; 21-07-09, 20:45.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

                        Първоначално публикуван от BAlexandrov
                        ... Проблемът е, че масово продаваните китайски не вършат работа - на колега наскоро мъчихме с Голф 1.4 - все едно ги няма. Накрая с парче дебел тел и едни дълги клещи успях да прехвърля ток като е свален акумулатора

                        Мисля, че 20 лв не са малко пари за човек който има ненужни такива...
                        Няма как да стават. Защото са дебели, ама на изолация, а жиците вътре са малко - има-няма 1.5 квадрата. Отделен въпрос е защо големи търговски вериги продават такъв боклук???
                        А въпросът не е дали 20 лв са много или малко, а какво можеш да вземеш за тях, ако речеш да си направиш сам кабелите. За съжаление, хич не е много - я имало, я нямало за 2 м истински кабел ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Стартови кабели/за подаване на ток

                          Пак от закона на Ом се вижда, че кабелите НЕ може да са по-дълги от 3 метра при смислено сечение. Значи до нашите крайни 50 квадрата.
                          Едно време камионджиите обикновено мъкнеха един кабел, гепен от някой трафопост. За маса блъскаха броните една в друга.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Имах големи надежди за заваръчните щипки. Доработвах ги даже. Не е това.
                            Два проблема. Краищата им са дебели и големи, трудно, или изобщо никак не хващат клемите на акумулатора. И втория - целите са железни, така че за щяло и нещяло дават накъсо където не трябва. Разумна технология за изолирането им отвънка, няма. Опитвах с разни шлаухи, с престилки върху целите - вятър. Не е работа...
                            Вместо тенекиените щипки за маса, използвай месингови. Ляти са и са с доста тънък връх. Без проблем хващат клемата на акумулатора. Изолирането не е проблем. Малко термосвиваем шлаух, по-голям като размер, в два цвята и кабелите са готови. Утре ако не забравя ще снимам резултата.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Стартови кабели/за подаване на ток

                              Никога не съм виждал да продават такива. Само старинни, от едно време.
                              Няма даже в химическите магазини, макар че някога струваха стотинки в Учтехпром. То и него вече го няма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X