Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стартови кабели/за подаване на ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Стартови кабели/за подаване на ток

    Мдаа прави сте наистина. Метода описан от Стефан за броня в броня е правилния.Ама много ще ми се иска да видя физиономията на някой закъсал човечец като му кажа "чакай да ти перна малко калника да направим връзката" (ама пък то и калника може да е пласмоч тогави си жива умиралка).При нашите коли ще стане работата щото всичко си е железо ама цивилните да му мислят.

    Коментар


    • #32
      До: Стартови кабели/за подаване на ток

      Кво му мислиш бе човек, щом още мисли за боята, значи не е дорасъл до идеята да му работи мотора. На тоя не даваш ток. А виж когато децата запищят от студ, тогава ще ти е благодарен да се отриеш с ръждивите си железа по чисто новото червило на капризната кучка. "Направи нещо бе!!! ше умрем, ААААА!"
      Тогава е момента да продаваш ток. Не като някое паршиво чез, или там еон. Ама пусто джипери - добряци, пак ще търсим на заем за бира)) А на оня ще кажем че струва колкото оная работа. Нищо. Нали кръвта я подаряваме.

      Коментар


      • #33
        До: Стартови кабели/за подаване на ток

        даа, броня в броня = ръжда в кит и кал по средата, за нашия случай. Хем не може и да се остърже странично. Ще чакате да минат през такъв контакт заветните 200 ампера, за да се завърти заспалия чугун.

        Лъскави, електропроводими брони имат ония от ретро-раздела, но те по-скоро ще умрат, отколкото да ги натиснат в нещо или да ги изгорят с искри.

        Коментар


        • #34
          До: Стартови кабели/за подаване на ток

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Остава да съобразиш, че като изгубиш 4 волта по кабела и още 4 по обратния, стартерът и всичко друго се храни с оставащите 4, поради което нито токът вече е 400А (щото системата стартер+двг е близо до омична), нито скоростта на въртене е истинска (ако се върти изобщо), нито изобщо запалваме.

          Истинският проблем е загубата на напрежение, иначе кабела си го печи както си искаш, до около 5 вата на см няма да се стопи от едно палене.
          Така си е, защото ако имаш 10V напрежение на акумулаторните клеми, стартера много бавно върти и тогава загубите на самия стартер са по-големи и оборотите на двигателя, ако е дизелов са твърде малки, а ако е бензинов запалителната система не работи добре и вероятността да запали е малка. Освен това има и още един проблем и това е контактното съпротивление м/у кабел и щипка и м/у клема и щипка. Като съм опитвал да паля с кабели съм мерил с мултисет пада само на единия кабел, който се променяше от 0.8 да 1.3 V от темпото или по-точно ритъма на въртене на стартера.

          А разсейваната мощност в кабелите не се разсейва толкова през изолацията на кабела към околната среда, колкото се загрява медния проводник. И затова изолацията не се стапя, защото се ползват замо за секунди. Но съм виждал стопена изолация на щипки точно от голямо контактно съпротивление.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            До: Стартови кабели/за подаване на ток

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Тогава е момента да продаваш ток.
            През зимата таксиджийте искаха 10-15лв. за 20 секунди?
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #36
              До: Стартови кабели/за подаване на ток

              Моите са камионджийски купени преди години от Италия за 80 лева сегашни пари .Супер са нема да греят нема ядове .Щипките им направени как трябва .Слагаш ги и въртиш никакви проблеми .Но хубавите са си пари моите 80 лв.А имаше и супер кабели 280лв. наши пари.Ама като си помислиш че има моменти когато си готов и д...пе да дадеш ама да запалиш.Така че не жали пари за това.А аз кабелите си ги използвам и зиме и лете постоянно.с тая техника се с скапани акумулатори постоянно давам токове
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #37
                До: Стартови кабели/за подаване на ток

                Благодаря за обяснението!
                Гледам темата се разклони...
                От мнение за "някакви кабели" до варианти за запалване с един кабел и пр....Имам някаква представа от тази сфера, но за мен темата е полезна и поучителна. Все пак да уточня, че предлаганият от мен вариант е вариант за краен случай и с подръчни средства /признавам отклоних се от темата/. Идеята ми беше как да се подаде ток на закъсал камион или автомобил, на пътя, при положение, че комплекта кабели не е наличен...Все пак в съвременните автомобили и камиони метални брони имат единствено УАЗ, ГАЗ, ЗИЛ, УРАЛ...май тези.
                Умишлено не споменавам подготвените и използвани за офф роуд машини, защото смятам, че в такъв автомобил липсата на кабели е...ъъъ....по-добре да не давам определения, но е несериозно.

                Коментар


                • #38
                  До: Стартови кабели/за подаване на ток

                  Аз от физика не разбирам.Знам ,че имах кабели,някакви евтини,с които трудно вършех работа,греят,чакам малко да възбуди акумулатора и като ме хвана яд,от Бриколаж си купих 5 метра кабел дебел заедно с изолацията колкото безименния ми пръст,мек със силиконова изолация.Не беше никак скъп.Направих здраво захващане със щипките от моите кабели,посредством болт и гайка,като на единия му навих през 50 см.червено тиксо ,за да ги различавам.Сега имам кабели 2.5 метра и 3 пъти съм ги давал тази зима на съседи.Резултата е прекрасен.Пали от раз,бързо и без да нагряват.
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Купувам Стартови кабели/за подаване на ток

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Вместо тенекиените щипки за маса, използвай месингови. Ляти са и са с доста тънък връх. Без проблем хващат клемата на акумулатора. Изолирането не е проблем. Малко термосвиваем шлаух, по-голям като размер, в два цвята и кабелите са готови. Утре ако не забравя ще снимам резултата.

                    Днес забравих да забравя и ги снимах.

                    Прикачени файлове
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Стартови кабели/за подаване на ток

                      Добре са станали!
                      Сподели къде продават такива благинки и ще те споменуваме с добро, колкото пъти ги ползваме .
                      А, и сподели достатъчно здраво ли "защипват" или си трябва някой да помага .

                      Коментар


                      • #41
                        До: Стартови кабели/за подаване на ток

                        Лек СПАМ, ама да не пускам нова тема: Някой да знае къде продават читави накрайници за акумулатор? Виждам само гадни и грозни от бронз и с ръждясали бурми.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #42
                          До: Стартови кабели/за подаване на ток

                          Ако искаш много красиви, вземи си позлатени от някой магазин за автомобилно аудио.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Стартови кабели/за подаване на ток

                            Първоначално публикуван от magician Преглед на мнение
                            Добре са станали!
                            Сподели къде продават такива благинки и ще те споменуваме с добро, колкото пъти ги ползваме .
                            А, и сподели достатъчно здраво ли "защипват" или си трябва някой да помага .
                            Тия щипки са купувани от Редко. Предполагам, че подобни би трябвало да има във всеки "магазин за електрожени". Захващането е да кажем прилично. Една идея по-яка пружина няма да им се отрази зле, но не съм се занимавал. Това което ми хареса в изработката е, че имат мост м/у двете половини и не тече ток през пружината. Както са в оригинален вид, не е проблем даването на ток да се извърши от сам човек, без да се налага да се придържат кабелите или щипките.

                            А за споменуването...
                            То като се стигне до даването на ток, обикновено се споменават други неща, та по-добре да ме изключите от списъка за споменаване.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #44
                              щипки за подаване на ток

                              Искам да попитам къде в софия мога да намеря щипки за кабели за подаване на ток,понеже искам да си направя
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • #45
                                От: щипки за подаване на ток

                                Мога да ти предложа щипки за кабел маса за електрожен.
                                иначе по-малки щипки има на Илиянци, ама трудно вършат работа.
                                Кабела трябва да е минимум 16 мм2, ако искаш да прехвърлиш ток.
                                Вероятно и 10 мм2 ще стане, но от опит ти препоръчвам 16 мм2
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X