Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнително охлаждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнително охлаждане

    Здравейте колеги!Изкам да сложа допълнително охлаждане на УАЗа 469Б.Има ли нещо,вече измислено и изпитано във времето,вършещо работа "приспособление"?

  • #2
    До: Допълнително охлаждане

    За да ти е необходимо допълнително охлаждане имаш някакъв проблем някъде.
    Аз сложих ел. перка пред радиатора но след като изчистих хубаво радиатора не ми се налагало да я ползвам.

    Има една снимка в темата на Цветан за неговия уаз където е монтирал две ладови ел. перки, много добре изглежда и съм сигурен, че охлажда много по-добре заради високите обороти.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      До: Допълнително охлаждане

      Охлажда перфектно на Уаз-ков мотор така. Сега смятам да ги сложа на 8-ка и се надявам и там да се справя щото нещо радиатора ми идва малко прималък
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #4
        До: Допълнително охлаждане

        По принцип,нямям сериозен проблем,но изкам да се подсигуря допълнигелно.Имах 2 прехода от 6 и 8км.само на бавни и се наложи да пускам парното за дълго време,а в тия жеги хич не е приятно.Купих си вентилатор от вектра с 5 витла,и по скоро питам,за идеи за монтаж.Снощи се опитах да я завра пред радиатора мързеливата,ама не става.Затова питам за някакъв отработен вариянт.Преди време карах една буханка и бях монтирал винтилатор от лада,ама много брънчеше,и не вършеше койзнае каква работа.

        Коментар


        • #5
          До: Допълнително охлаждане

          Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
          По принцип,нямям сериозен проблем,но изкам да се подсигуря допълнигелно.Имах 2 прехода от 6 и 8км.само на бавни и се наложи да пускам парното за дълго време,а в тия жеги хич не е приятно.Купих си вентилатор от вектра с 5 витла,и по скоро питам,за идеи за монтаж.Снощи се опитах да я завра пред радиатора мързеливата,ама не става.Затова питам за някакъв отработен вариянт.Преди време карах една буханка и бях монтирал винтилатор от лада,ама много брънчеше,и не вършеше койзнае каква работа.

          Пред радиатора става от лада понеже е късичко моторчето.
          Неразбирам как бръмчи и не върши работа, щом бръмчи значи върти.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            До: Допълнително охлаждане

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Пред радиатора става от лада понеже е късичко моторчето.
            Неразбирам как бръмчи и не върши работа, щом бръмчи значи върти.
            Еми не знам.Може би не съм го сложил на правилното растояние,но наистина не вършеше много работа.

            Коментар


            • #7
              До: Допълнително охлаждане

              Проблема не е ладовото моторче, бил е другаде.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                До: Допълнително охлаждане

                То и ако всичко му е наред би ртябвало да си се охлажда нормално да не загрява.
                [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                Коментар


                • #9
                  До: Допълнително охлаждане

                  Виж да не си монтирал клемите на вентилатора обратно. В смисъл за вентилатор предвиден за монтаж пред радиатора да духа не към него, а към решетката. Тогава няма да има никкаъв ефект от перката.
                  С ладовите вентилатори е пробвано и става!
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • #10
                    До: Допълнително охлаждане

                    Благодаря за съветите.Тази вечер ще се пробвам да монтирам вентилатора и утре ще пиша.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Допълнително охлаждане

                      Стана работата.Само че,се стопи ключето и ще сложа или реле или по здрав ключ.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Допълнително охлаждане



                        Въобще не е странна. Ладовата перка е 10А. Сложи реле!
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Допълнително охлаждане

                          И прати снимка да видим как е станала
                          [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Допълнително охлаждане

                            Ето монтаж на допълнително охлаждане от мен,високооборотен вентилатор от "Нива" с двете перки,като е използван само единия .Много компактно изпълнение,с малко (около 70 мм ) отместване на масления радиатор.Задължително с реле. Управлението е с ЦК светещо ключе,използва се само при продължително водене на автомобила на първа,втора с бавни.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Допълнително охлаждане

                              Ето и още няколко снимки на монтажа от мен , но нещо не мога да ги изпратя??
                              :

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X