Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Mazda Tribute 4x4

    Привет колеги. От два месеца имам Мазда трибют 2.0 4х4, 2001 година и съм силно запленен от колата. Забелязах, обаче, че когато включи задния диференциал (автоматично или ръчно) се появява някакъв странен, натрапчив и непроятен мирис в купето. Според мен не е на феродо, но може и да е. Моля за мнения какъв може да бъде проблема - съединител, раздатка, спирачки или друго нещо???

    Коментар


    • #77
      От: Mazda Tribute 4x4

      Първоначално публикуван от Seator Преглед на мнение
      Привет колеги. От два месеца имам Мазда трибют 2.0 4х4, 2001 година и съм силно запленен от колата. Забелязах, обаче, че когато включи задния диференциал (автоматично или ръчно) се появява някакъв странен, натрапчив и непроятен мирис в купето. Според мен не е на феродо, но може и да е. Моля за мнения какъв може да бъде проблема - съединител, раздатка, спирачки или друго нещо???
      Това е проблем на много автоматични 4х4.От многодисковия съединител на двойното мирише. Има писано навсякъде по нета. Не е нещо специфично и само при теб. По-скоро странното, е че тоя борг уорнър по принцип не го прави тоя проблем.
      висете отпуснато

      Коментар


      • #78
        От: Mazda Tribute 4x4

        Провери си маслото във раздатката дали е на ниво ! Може и да е старо може и да няма масло ! Най-добре източи старото и налей ново масло ,около 350гр. По принцип си замирисва след яко мъчене да буксува във кал ! при теб веднага ли замирисва като включиш задното ?

        Коментар


        • #79
          От: Mazda Tribute 4x4

          Мирише при включване на двойното предаване и натоварването му, например при хлъзгава настилка и под наклон. Просто не мисля че е нормално механиката да се претоварва при такива режими на работа. Например изкачване на черен път с 15 см сняг на 5 метра при наклон около 10-15 градуса. Попаднах на една графика на температурата на виско муфата (в руските форуми на Маверик), като беше показано че постига температура от около 145 градуса. Та може би затова мирише.
          А иначе незнам маслата в какво състояние са, само знам че по сервизна книжка е сменяно на 90 000км, а сега колата е на 150 хил.
          Благодаря за мненията ви, колеги!

          Коментар


          • #80
            От: Mazda Tribute 4x4

            не е нормално за толкова малко време и то при този студ да загрее толкова бързо ,че и да замирише ! сигурно няма масло и дере на сухо ! веднага провери и налей ново масло ! всички масла се сменят на 90х.км ,без двигателното, то е на 10х.км ! но се проверяват на 15 и 45х.км

            Коментар


            • #81
              От: Mazda Tribute 4x4

              Колеги,пратете ми мейл на лични,да ви пратя руско упътване за колата.
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #82
                От: Mazda Tribute 4x4

                Здравейте отново !
                Темата е прочетена 2 пъти продължавам да препрочитам

                Мазда Трибют или Форд Маверик до 2004''това е въпроса''

                Кой е по коравия автомобил:
                -окачване
                -надеждност трансмисия
                -проходимост
                -ръжди
                -скърцане пластмаси в купето
                -комфорт, простор и видимост в купето
                -намиране на части (за кой автомобил е по-лесно )
                ако се сетите и нещо друго, споделете


                На мен лично визията на маверика ми допада повече (дори ми се струва, че е с една идея по-висок просвет)-впечатление от снимки
                Маздите се продават по-евтино, може би е показателно.
                Автомобилът ще се използва за риболов и туризъм!

                Моля за обективни мнения и аргументи
                Отговори от сорта ''аз пет години карам еди какво си и нямам проблеми" не ме устройват.
                Въпросът ми ще го публикувам и в темата за Трибюта с цел събиране на повече мнения. Модовете дано проявят разбиране!



                Благодаря предварително на всички

                Коментар


                • #83
                  От: Mazda Tribute 4x4

                  Колеги, моля за малко помощ. Някой би ли снимал средното гърне на Мазда Трибют. Моята е 2.3 но предполагам са идентични. Интересува ме форма и закрепване. Моето беше изгнило и за временно решение срещу 20 лв. се сложи едно от CRV. За съжаление е много тумбесто и виси гадно. Ще ми се да подбера някое по-прибрано.
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • #84
                    От: Mazda Tribute 4x4

                    Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                    Колеги, моля за малко помощ. Някой би ли снимал средното гърне на Мазда Трибют. Моята е 2.3 но предполагам са идентични. Интересува ме форма и закрепване. Моето беше изгнило и за временно решение срещу 20 лв. се сложи едно от CRV. За съжаление е много тумбесто и виси гадно. Ще ми се да подбера някое по-прибрано.
                    След малко ще го снимам .На Форда и на Маздата са 1:1. Никъде в България го няма,но има доста по моргите с доста запазени.В София знам къде има средно и последно за 120лв. Втора ръка,като последното е Ремус .Аз съм със същия Ремус оригинарлен за Мазда и Форд.Ако искаш на лични ще ти кажа в коя морга ги гледах.

                    Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

                    Коментар


                    • #85
                      От: Mazda Tribute 4x4

                      Немога да се справя със снимкити ,защото съм с телефона.Средното гърне няма държачи има преди него на тръбата след катаризатора и на задното гърне.Виж В Гугъл има доста снимки.

                      Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

                      Коментар


                      • #86
                        От: Mazda Tribute 4x4

                        Благодаря колега. Аз по гугъл го търсих ама нещо май не търся правилно щото не намирам свястна снимка дето да дава яснота. Ако е удобно пусни инфо за моргата да видя дали ще спазаря нещо.
                        Другия вариант за който си мислех е при тенекеджия и да избирам нещо подобно на оригиналното, просто да е по-прибрано. Предполагам с монтажа да го докарат към 70 лв.
                        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                        Коментар


                        • #87
                          От: Mazda Tribute 4x4

                          колега ето го твоето гърне за двигател 2.3 http://japancars.ru/index.php?route=...2&blk_id=4000A
                          20-500A L365-20-600A CONVERTER,CATALYST
                          има една морга до в.търново само джипки от англия
                          иначе от ибея http://www.ebay.com/itm/Catalytic-Co...NWiuKy&vxp=mtr
                          Последно редактирано от tatii; 16-05-16, 21:14.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Mazda Tribute 4x4

                            Здравей, аз имам MAZDA Tribute 2.0 / 2001. При мен скоростите също се движат трудно, общо взето, проблема е като твоя. Сподели моля те как реши проблема и от какво излезе че е. Това за жилата не го бях чувал и би ми било интересно как да ги гресирам.
                            Благодаря предварително.
                            Златомир Иванов
                            LZ 2 ZMI

                            Коментар


                            • #89
                              От: Mazda Tribute 4x4

                              тва с гресирането на жилата е глупост няма такова нещо ,аз имах проблем със скоростите нещяха да влизът казаха ми ,че било от жилата , и така започна търсенето на нови . в Мазда продавача направо си ми каза търси ги другаде тук са 860лв. ,но и като цяло никаде ругаде ги няма , и така след 2 месеца и с помоща на мой познати в Щатите се сдобих с прословутите жила за Форд Ескейп за 120 $ ,дотук добре, обаче след смяна центроване нещата не се промениха ......... Проблема се оказа в съединителя ,смених го и се оправиха нещата ...и сега имам едни резервни жила .ако някой има нужда старите ми жила който си работеха отлично да пише може да се договорим нещо .

                              Коментар


                              • #90
                                От: Mazda Tribute 4x4

                                И при мен се оправи след смяна на съединител.
                                Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X