Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Mazda Tribute 4x4

    Някой да знае цена за нов стартер на трибют 2001г 2,0и...

    Коментар


    • #32
      От: Mazda Tribute 4x4

      Първоначално публикуван от LISYGERA Преглед на мнение
      Някой да знае цена за нов стартер на трибют 2001г 2,0и...
      Защо ти е нов? Ремонтира се...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        От: Mazda Tribute 4x4

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Защо ти е нов? Ремонтира се...
        Оказа се акумулатор ... предстой слагане на газово някой да препоръча маркаи дали е нужно това допълнително омасляване. За информация на колеги които ще си купуват Трибют смяна на ремъци, ролки, гарнитура, накрайник на носач, стенд - 560лв в сервиз Мазда Бургас.

        Коментар


        • #34
          От: Mazda Tribute 4x4

          колеги карам 2.3 мотора от 2005 година новия фейс
          Ако някой нещо го интересува - питайте вече имам една година опит
          Аз съм много доволен от джипа за мен е много прост и лесен за обслужване и
          за сега надежден . Сложих му метанов инжикцеон - никакъв проблем -върви си

          Коментар


          • #35
            От: Mazda Tribute 4x4

            От доста време не карам този автомобил,пиша допълнително информация за всички интересуващи се.

            Почвам с плюсовете
            Конете са 153,реално е 4 скоростен автоматик с копче OVERDRIVE,което не позволява да се включва 4та скорост,а ги реди до трета.Отделно си има 1 и 2,което за зимата е предимство,тръгва се дирекно на 2ра.Основното предаване предно, при преминаване от N на D се усеща удар,включва и задния мост.При потегляне винаги го включва.До колкото помня,можеше автоматично да прехвърля мощност до 50 процента отзад.Реално за нормално шофиране,проблем не съм имал,колата е много стабилна,максимума ми е бил 150км/ч,но автомата реално почва да се мъчи и харчи доста.Има комфортна возия,спокойно побира 2 възрастни и 2 деца + багаж.Не е офроудър,това си е чист SUV,по голяма кола,но не е джип.В по сериозна кал или по дълбок сняг,ще се претовари многодисковия съединител и може да замирише или да стане по лошо...Аз поне не съм имал проблеми в това отношение,просто защото не съм надценявал Маздата и съм подхождал с мисъл при препиятствията.
            Удобство е многостепенната чистачка има всякакви режими на работа.Автоматично си затъмнява екрана на радиото и още неща при намаляване на външната осветеност,не е нещо особено,но го има.Ръчната спирачка е крачна всъщност,в началото вместо да освободя лоста на спирачката,ги обърквах и отварях предния капак Има чудесен круиз контрол.Колата е с независимо окачване и вози много меко и приятно.

            Сега малко минуси,но за съжаление,сериозни...
            Не върви като за 153 коня...
            Разход на гориво,реален, не търговски лъжи и простотии - София -13-16 бензин А95.Извън граддско - 9+ /100 А95,няма значение дали се слага СУПЕР,ЕКО,Плюс и подобни 98,100 октанови,все върви еднакво.Стигал съм и до 22/100 зимата...11/100 извънградско,пак зимата.
            Ускоряване за светофари,може да резне някой,не е проблем,чак съм се учудвал На дълго е проблем,особено при натоварена кола.Бавно ускорение,дори и с кик даун,има замисляне и чаааак,след малко се втурва напред,като отива дирекно на 2ра.И с голям рев на двигател и оборотите отиват към и над 5000.Всъщност и липсва 5та скорост.При изпреваране е тегаво,защото винаги трябва да има по дълъг и празен участък,за спокойствие на шофьора.Резки маневри не са препоръчителни,залюлява се и може да стане напечено,но колата има доста електронни асистенти,които са перфектни,наистина.
            Има модели с двоен под на багажника ,моята не беше и се изнервях много.Като се вдигне стелката,/която е с 2 лица,гумирано и мокетно покритие/ се вижда една дъска! под която или има голям 2ри под или има малко отделение за крик и подобни...Гумата се намира под колата,а не вътре в нея и лесно клеясва механиза за отключване на гумата.С ключа за болтовете на гумите,се обръща и се хаква в една дупка точно под заключващата скоба на багажника /трябва са е отворен и се вижда дупката/.
            Оргиналните и гуми Conintal Contitraцk,са реално всесезонни,дори и нови не са нещо особено.На пухкав сняг са ок,на отъпкан,мнооого внимателно със спирачката.Лятно време пък са меки и свирят на асфалта и се кривят страниците им,които пък води до усещане за нестабилност на SUVa.От друга страна лесно се откъртваха парченца от тях,не фрапантно,но за 50000км всесезонки,явно е нормално....Фаровете се настройват с едни винтове отзад на самите фарове и трябва да бият максимално надолу,защото светят в насрещните коли,особено ако Маздата е по натоварена.Редовно ми светкаха нощно време....
            Няма начин колата да се закачи с въже отпред.Няма такава опция...Идеята е,ако има проблем,вика се платформа и на нея , до сервиза,4те колела трябва са на платформата.Заради тая глупост,си купих един шегел,който може да се закачи на едно желязо отдолу и колата да бъде дръпната,ако примерно се е окопала и или заседнала някъде,за авариина ситуация.Не ми се е случавало,но имах мой вариант.Гумите са оборудвани с TPMS система,следи за налягането в тях и изкарва иконка на таблото.Тези датчици се намират на джантите,не на винтилите и ако се сменят джанти,трябва дас е прехвърлят и тия щуротии.Но.Дават им гаранция 5 години,вероятно на батериите,и те не се сменят.Сменя се целия датчик,който по мои проверки беше около 30$ единия...Ако го няма датчика,иконката на таблото свети в оранжево и дразни и честно казано не знам дали колата не влзиа в авариен режим някакъв.Не би трябвало... При стартиране с ключ, трябва да светнат всички светлинни индикации по таблото и да изгаснат.Така се вижда и дали някой е махал крушки.
            Има климатик,читав е, на 6та година го допълвах и лиспата на фреон беше около половината.Интересно е,че с клима и без клима,колата харчи почти еднакво.
            Музиката е прилична 6CD changer,без МР3,но пък има АUX вход за плеър Антената не се маха или се маха трудно,не знам,на автомивка на валяци не съм минавал,само ръчно миене.Бързо свършва течноста за чистачки.Акумулатор на 2 години смяна,не знам защо,може и да не го зареждаше правилно.
            Сменявал съм предни биалетки,никакви грижи,предни дискове,никакви грижи.Отзад бях на барабанни спирачки....И поръчах от рокауто задни накладки,по модел,номер и бла бла и дойдоха едни,дето нямат нищо общо с реалноста.Оказаха се по малки,а на маздата са като на камион,по големи и широки.Не ги смених,въобще не намерих такива.В Мотопфое не съм ходил,в Старс също...
            Отзад някакъв лагер се разхлопал,казаха ми го моите механици от сервиза в който ходя,като ми обърнаха внмание го чух.Поръчах,дойде грешен и се оказа,че за да се смени,трябва цялата задна част да се извади,стария лагер се чупи и новия се набива.Не посмях да проверя поръчания ми дали ще стане...Щото ако не стане,няма от къде нов или ако има....
            Малко цени към 2013та...сега трябва да са надолу.По Шваке,на този модел,много бързо му пада стойноста.За 2013 го бях застраховал в Армеец за 1200лв премия.
            Годишен данък 263лв,като я взех 2008а,беше 467лв.
            Смяна масло в Автоматичната скоростна кутия и заден диференциал,Мотул,236 - масло и труд.
            Масло,свещи NGK,въздушен филтър,горивен филтър Fram - 341лв
            Akumulator Vega 74Ah 680a - 169лв
            Не съм сменял ангренажи и ремъци.

            среден разход 13,03 l/100km за 34.559 km и общо 4.502 l
            Пътят е целта.

            Коментар


            • #36
              От: Mazda Tribute 4x4

              Благодаря за споделеното, много добре написано.

              Едно допълнение , което може да е излишно за някои. Маздата Трибют е идентична на Форд Ескейп. В Америка много ги карат - всякакви вариации и модели. Повечето са V6 3.0 мотор, но предполагам с малки изключения написаното горе си важи.
              Имайте предвид че V6 мотора се поддържа по-кофти от 2.4 мотора в домашни условия (например смяна на свещи).

              Коментар


              • #37
                От: Mazda Tribute 4x4

                Здравейте, някой да помогне с намирането на жило за ръчната спирачка - втора употреба. Колата я карам почти година и съм много доволен, преди карах спортидж и h-rv но трибюта е много по добре от към возия, пространство, надежност.

                Коментар


                • #38
                  От: Mazda Tribute 4x4

                  трудна работа за 2-ра употреба то няма много такива коли виж при форд-маверик из нета

                  Коментар


                  • #39
                    От: Mazda Tribute 4x4

                    Първоначално публикуван от LISYGERA Преглед на мнение
                    Здравейте, някой да помогне с намирането на жило за ръчната спирачка - втора употреба. Колата я карам почти година и съм много доволен, преди карах спортидж и h-rv но трибюта е много по добре от към возия, пространство, надежност.
                    А защо втора употреба ?!
                    Ако не можеш да си намериш ново, отиди при Светльо в Княжево, 087 8473031, 089 8473031, ще ти ги направи и монтира на място за час, с 2г. гаранция.

                    А сега по темата:
                    Тази Мазда ми е хванала окото отдавна, и на няколко пъти, аха да скоча в някоя, но поради някакви причини ми се размина и сега съм с малко по-джип от нея.
                    Модела много ми хареса, и като се оглеждах ме интересуваше 3.0, и всъщност ме спираше данъка, щото хората искаха колите да се прехвърлят.
                    Модела продължава да ми харесва, и мисля, че е добър семеен SUV подходящ за туризъм, излети и риба.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Mazda Tribute 4x4

                      Модела продължава да ми харесва, и мисля, че е добър семеен SUV подходящ за туризъм, излети и риба.[/QUOTE]

                      Точно за това е !!! на бензин ми гори магистрала 9л но аз съм фен на метана и сложих бутилката отзад -отдолу на мястото на резервната гума - направо заспа ! И сега като си карам магистрала ми гори 6кг . Мисля че само за това си заслужава ! Сега се качвам и си карам спокойно - остават пари и за глезотии по пътя

                      Коментар


                      • #41
                        От: Mazda Tribute 4x4

                        Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                        Модела продължава да ми харесва, и мисля, че е добър семеен SUV подходящ за туризъм, излети и риба.
                        Точно за това е !!! на бензин ми гори магистрала 9л но аз съм фен на метана и сложих бутилката отзад -отдолу на мястото на резервната гума - направо заспа ! И сега като си карам магистрала ми гори 6кг . Мисля че само за това си заслужава ! Сега се качвам и си карам спокойно - остават пари и за глезотии по пътя [/QUOTE]


                        Може ли ако имаш снимки на метановата бутилка монтирана отдолу да ги публикуваш. Благодаря.
                        NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
                        Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

                        Коментар


                        • #42
                          От: Mazda Tribute 4x4

                          днес ще я щракна и по късно ще кача

                          Коментар


                          • #43
                            От: Mazda Tribute 4x4

                            Здравейте, от 3 месеца имам Трибют обаче 2.0 с газово брц (слагано в Италия)от към разход съм много доволен извън града ми гори 9 в града 14 и това зимата ,еднакво върви на газ и на бензин , смених и масла и филтри ,ремаци и ролки се оказа че са нови,тампона на двигатела,но като цяло части има много в интернет и са в пъти по евтино от в България даже и с доставката,а дали съм доволем немога да кажя още ,по принцир съм рибар и се надявам да ми върши работа .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Mazda Tribute 4x4

                              малко снимки на бутилкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture    2015г 006.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5640626

                              Коментар


                              • #45
                                От: Mazda Tribute 4x4

                                2снимкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture    2015г 010.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5640627

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X