Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ акулата не слуша.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ акулата не слуша.

    Колеги моля за помощ
    Имам БМВ 520 1986г. тип акула.
    Рових из темите и не мога да свържа нещата.
    Гори много,мирише на неизгорени газове,прекъсва когато е студена и уредите не работат освен на бензина и температурата.
    Моля споделете от какво може да е.
    Прикачени файлове
    Car audio & Off road club TETEVEN
    Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
    GAZ 69 0ff Road '76

  • #2
    До: Помощ акулата не слуша.

    ..токове или някой датчик не съм сигурен колега но по пътя на логиката..
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

    Коментар


    • #3
      До: Помощ акулата не слуша.

      Ами те са много тези датчици
      Car audio & Off road club TETEVEN
      Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
      GAZ 69 0ff Road '76

      Коментар


      • #4
        До: Помощ акулата не слуша.

        Много са, а причините поради които се държи по тоя начин могат да са още повече. Не очаквай конкретен отговор във форума при положение че въпросът ти е зададен съвсем общо. Пиши в кой град си и ще видим дали някой е близо до теб и/или дали може да ти препоръча специалист.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Помощ акулата не слуша.

          На мен си ми звучи като кабели и свещи, може би и други проблеми с електрото. Може би трябва да огледаш с тази музика (не мога да вдена мерната единица каква е) дали не си "оправил" нещо друго.
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            До: Помощ акулата не слуша.

            Музиката е с отделни два акомулатора и алтернатор.Другия оригиналния
            алтернатор си е самостоятелен с акомулатор за двигателя.Ако сложа газ дали ще се оправи?Дебитомера е наред,свещите са нови,генерацията е нова,бенз.помпа и филтъра са нови.Просто имам чувството че нещо което изчислява колко гориво да се пуска прави проблеми.Направо изкарва суров бензин от аспуха.

            Баварчето се намира в Тетевен
            обл.Ловеч
            Благодаря предварително.
            Car audio & Off road club TETEVEN
            Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
            GAZ 69 0ff Road '76

            Коментар


            • #7
              До: Помощ акулата не слуша.

              И друго!
              Не мога да намера кой да го включи на комп. да видим грешките.Занолявахме ги с някаква джаджа на буксата при двигателя но нищо.
              Car audio & Off road club TETEVEN
              Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
              GAZ 69 0ff Road '76

              Коментар


              • #8
                До: Помощ акулата не слуша.

                Свещите са нови, а кабелите светят ли в тъмното нощем, дистрибуторната капачка и палеца как са?
                За читава диагностика - си мисля, че трябва да ходиш в София.
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ акулата не слуша.

                  Кабелите не съм ги сменял но не светат в тъмното,капачката е прочистих нямаше вид на износване много.
                  Car audio & Off road club TETEVEN
                  Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                  GAZ 69 0ff Road '76

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ акулата не слуша.

                    Колега незнам дали ще съм полезен но давам просто идея.
                    Преди време имах BMW 318 карбуратор и докато го вкарам в пътя ми скъса нервите но после му го върнах тъпкано та двигателят имаше проблем с клапаните на около 10000км стягаше клапаните и губеше компресията а от там палеше само с дарпане и като позагрее няма проблеми.Незнам на шестака клапаните механичнили са или с хидравлични повдигачи.Ако са механични би трябвало да са с едни ексцентрици горе долу като на Москвич.
                    Та това е от мен дано съм бил полезен.
                    Jeep Grand Cherokee WJ 4.0

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ акулата не слуша.

                      Четейки подписа ти имам чувството, че на това БМВ е присаждан двигател. БМВ никога не са правили V6, всичките им шестцилиндрови двигатели са редови.
                      Каква е била тази джаджа с която сте занулявали грешки? Да не сте занулили само "Oil service"?
                      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                      Walter Rohrl
                      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ акулата не слуша.

                        Сменях гарнитурите преди месец и клапаните са регулирани.
                        Двигателя не е V образен само е 6 цилиндров просто така съм го написал
                        Car audio & Off road club TETEVEN
                        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                        GAZ 69 0ff Road '76

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ акулата не слуша.

                          Аз преди време имах проблем с разхода на Audi B4 Quattro 2,0 16v. Колата палеше нормално и вървеше добре, но харчеше безумно много - до 16/100 на дълъг път!!! След качествена диагностика, извършена в гр. Козлодуй в официален сервиз на Bosch, който препоръчвам на всички от форума (GSM 0888 93 83 05, Светли се казва човекът, който движи нещата там), се оказа, че проблемът е в ламбда сондата. Подмених я с оригинална на Bosch, Светли регулира инжекциона (механичен!!!) и нещата се промениха драстично - разход на дълъг път с климатик и без да се жали колата - 7/100!!! Засечено многократно по системата пълен резервоар-пълен резервоар и пробег за периода на засичане. За бензинов автомобил с двойно предаване и 137 к.с. под капака - повече от отличен резултат!
                          088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ акулата не слуша.

                            Има ли тази баба мойта такава ландасонда? и каде се намира.
                            Car audio & Off road club TETEVEN
                            Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                            GAZ 69 0ff Road '76

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ акулата не слуша.

                              Общо казано, "ламбда" е съотношението между въздуха и горивото в горивната смес. Оптималното съотношение по спомен е 14,7 към 1 въздух/гориво. На ламбда сондата работата и е да анализира изгорелите газове и от там "да си прави изводи" за състоянието на сместа - бедна или богата. Съответно ако "прецени", че е бедна, праща информация на компютъра да я обогати, ако "прецени", че е богата - обратното. Ако си с инжекцион (дори и моно) значи имаш такава сонда. Намира се някъде на изпускателната генерация, обикновено преди катализатора (ако го има). На по-модерни двигатели слагат и по две ламбди, при теб съм сигурен, че не е така.
                              088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X