Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътешествия и разходки на Black hole

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Панаг. колонии,Пирдоп,мотосъбора,Буново

    Здравейте.След Родопите отидох в Стара планина.Първо спрях на Панагюрски колонии.Оттам да х. П.Делирадев не ми хареса,защото беше много леко.Питах един човек и той ми каза наистина хубава пътека.За връх Братия,а под върха е хижата.Наистина пътеката си беше супер.От Братия се открива много хубава гледка към Панагюрище и Стара планина.
    Следва посока Пирдоп.Целта беше мотосъбора,но бях в Пирдоп 2 дена по-рано от събора зада имам време да покарам в Стара планина.Качих се на хижа Паскал,но хижата беше в ремонт.Оттам към билото по пътеката за Момина поляна.Повъртех се с мотора и си намерих хубаво място за клип.Клипа стана добре и на него се вижда връх Паскал.После отидох до самия връх Паскал и видях път направен от булдозер.Защо не знам.От
    Паскал надолу ,загряха ми спирачките и задната отказа.Разбира се се
    прибрах без проблеми,но след това нова течност.Почивният ден беше на Еленска базилика където трябваше да е събора.Да ама не.Добре,че дойде още един незнаещ рокер та разбрахме най-после,че ще е в с. Чавдар.Приятно село като за турист.И там около събора в гората имаше няколко интересни изкачвания по труден терен.На събора като на събор.Пиене ядене,е.....е и т.н.След събора на който изкарах супер,защото всичко си беше супер потеглихме за Буново.Там в Буново естествено дестинацията е връх Баба.Като се качих на върха и мъглата и дъжда дойдоха.Общо взето всичко е добре когато завършва без инциденти.Там под моста на Буново видях бънджи скок
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Панаг. колонии,Пирдоп,мотосъбора,Буново

      Ето и другата половина на снимките.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        Триград, Беглика, Батак, Атолука.

        Пристигнах в Триград.Там покарах и удоволствието бе супер.Спуснах се в Дяволското гърло и в Харамийската пещера.
        .youtube.com/watch?v=_MLSB3XyiE0 .На тръгване ни изпрати порой.Посо-
        ката беше яз. Беглика.Там имаше фестивал.И аз присъствах на феста само че от другата страна на язовира.Сцената се виждаше идеално.Там
        на яз. мястото е приятно и спокойно.След Беглика сме в Батак.От Батак в
        Нова махала,защото на картата видях пътека от Н.махала за Баташки снежник.Като пристигнах в Нова махала там пък събор..На другия ден
        се качих на Снежника ,записах се в книгата и тръгнах за х.Орфей като
        мислех да зареда в Борино.От върха се спуснах до Орлово и оттам за Орфей.Да ама не.На две снимки се вижда срутен мост в резервата Дупката.Оттам обратно и през Борово зада хвана синята пътека за Кемера и оттам за Орфей.Минах Борово и стигнах края на пътя ,а пътеката много лоша.Не ми работеше манивелата и не исках да минавам по непозната пътека без манивела.На връщане като излезнах на пътя Девин - Н. махала на камъка се откри супер гледка към Фотиново и Модър.След това отидох вПещера,там ми оправиха манивелата и покарах зада пробвам как е станала манивелата.Качих се
        към Пирина и там направих едно клипче,което съм качил в ютюба с име ендуро Пещера или хускварна...... не си спомням.С по-горния адрес се влиза в сайта и мойто име и оттам може да се види клипчето.
        След Пещера се установявам в Розово,но малко по-на високо Розовски
        вриз.Там също е много хубаво и на др. ден трътвам пеша за курорта Атолука.На картата го няма,но има асфалт до там.10км. в едната и 10 в др. посока добре се отразиха.Така че покрай карането имаше и малко туризъм..Този трак свършва до тука.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          До: Триград,Беглика,Батак,Атолука

          Още снимки .....
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            До: Триград,Беглика,Батак,Атолука

            И още...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              До: Триград,Беглика,Батак,Атолука

              Само да поясна,че може да напишете в търсачката на сайта enduro pirdop
              и се появява моето клипче и оттам ще видите за харамийската като цъкнетена моето име.

              Коментар


              • #22
                Бояна - Копитото - интересен финал

                Направих я разходката .Не съм очаквал толкова добра пътека пълна с адреналин.Стигнах точно под Копитото и ми останаха 10-20м. зада излезна на път,но не стана.Много меко па и гумата пистарка.Но основната причина да сложа тази тема тука е че когато оставих матора на 20м. под Копитото се изкачих пеша.И що да видя.Съоръжението което
                е предназначено да обработва мръсната вода от хотела на Копитото не
                работи.Канализационната вода от комплекса Копитото директно си се стичаше и отиваше в гората.Наоколо смрад.Значи това не е чиста вода,а
                канализационна.Не мога да се правя на арбитър,но след като се говори да не ходиме там с маторите или там или там,то тогава какво ще кажат господата отговорни за тази смрад?Тази смрад замърсява яко природата.Това неработещо съоръжение се намира под комплекса Копитото на 50м.Днес станах очевидец на тази сцена.confused:.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  Разходка с матора до магазина зедмоторс и среща с Анди Абот

                  Разходих се до мото магазина в Младост,защото там имаше среща с Анди
                  Абът който е треньор по мотоциклетизъм в Калифорния.Човека даде автографи на всички желаещи и както се вижда на снимките е земен и не се чувства супер звезда.Лъчезарен и приятен човек.Сигурно е дошъл тука да организира училище по мотоциклетизъм ..Друго не знам.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бояна - Копитото -

                    Интересен финал -тези думи не са мои,защото според мен са безмислени

                    Коментар


                    • #25
                      До: Бояна - Копитото - интересен финал

                      Точно в тази част на Витоша не изяде ли хиляда псувни от туристите.Иначе такива простотии има на много места в красивата ни България , но за съжаление дори и да алармираш някоя служба не си мърдат пръста.
                      Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Разходка с матора до магазина зедмоторс и среща с Анди Абот

                        Супер колега , не всеки ден можеш да срещнеш такива хора.
                        Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бояна - Копитото

                          Затова карах в четвъртък.И както предположих нямаше нито един турист.Аз също гледам да се съобразявам,а и никой не ти пречи и е по-готино.

                          Коментар


                          • #28
                            Орехово, Ситово, Скални мостове, х.Персенк, х.Кабата.

                            Пристигам в Оряхово.Оттам отивам до Ситово като минавам по синята пътека за туристите.Случайно питах един човек за път до Ситово и той ми посочи тази пътека и каза,че даже той я е маркирал.Каза ми,че с мотор е изключено да се мине.Аз му казах,че ще карам докъдето може и се връщам ако трябва.Но както се случва в повечето случаи тези хора които си нямат представа за нашите машини какви възмо-
                            жности имат не могат да преценят правилно дали може да се мине или не.Затова винаги газ,па като не става се връщай.Та пътечката си я минах.И съм първият минал тази пътека,защото човека на другия ден ми каза,че друг не е минавал по тази пътека.В Ситово видях известния Ситовски надпис.А имаше хора от селото които никога не са били до
                            скалата и да го видяг този надпис. На другият ден тръгвам за Кабата.Пътеката отначало много гадна.На Кабата по 3 чая и за Скалните мостове.Там красиво всеки знае.Оттам за Глухите камъни.
                            Супер пътечка.От Глухите камъни по римския път и до х.Персенк.Мно-
                            го трудна пътека.И от Персенк вече Орехово където е бивакът.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              До: Орехово,Ситово,Скални мостове,х.Персенк,х.Кабата

                              И още малко снимки......
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                До: Орехово, Ситово, Скални мостове, х.Персенк, х.Кабата.

                                Колега в неделя минах по римския път от скалните мостове до х-жа Персенк.И си загубих ритача на ктм-а.Случаино да си го видял някаде ?
                                много разбирам !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X