Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ТАТА

    Първоначално публикуван от antmadara Преглед на мнение
    Благодарности на всички, които помогнаха!
    След като разнищихме основно цялата система за превключване, накрая се оказа, че не работи микровключвателя на педала на съединителя, а той блокира включването на бавните.
    Къде се намира този микровключвател на съединителя?

    Коментар


    • #62
      От: ТАТА

      Безпроблемно каране тогава!
      ARO 243 D
      TATA SAFARI 4x4
      VITARA ДБ 16v
      Всичкото с лебедки 😂

      Коментар


      • #63
        От: ТАТА

        Залягаш отдолу при педалите и като огледаш педала на съединителя ще го видиш. Микровключвателя е капсулован, но колегите го отвориха, изчистиха го и сега всичко работи.

        Коментар


        • #64
          От: ТАТА

          Може да не му е тука мястото, но дайте съвет за избор на гуми за Татата. Изчетох доста теми за гуми, но от специалистите по off road, не мага да се ориентирам, тяхната гледна точка е друга.
          На мен джипа ми трябва основно за риболов, влача колесар с лодка 4.3м (понякога надалече), който вкарвам във водата, а после изкарването ако намаш гуми............знаете как е! Онзи ден със сегашните ми галошки падна яко боксуване, че не ми работеха още и бавните.

          Коментар


          • #65
            От: ТАТА

            трябват ми спирачни дискове за тата сафари 1.9тд 2000г някой знае ли кой е официалния доставчик за БГ или с какъв друг модел могат да се заместят!

            Коментар


            • #66
              От: ТАТА

              Първоначално публикуван от sectronbg Преглед на мнение
              трябват ми спирачни дискове за тата сафари
              Обад'се на тоз наш дургар (niki p) таз тема ( Накладки, Съединители и Спирачни дискове) ако той не помогне и Бойко Бог няма да можи....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #67
                От: ТАТА

                има един по нов модел тата сафари 2.2 дикор, интересува ме има ли някои подобен и от къде взема части, двигателя навсякъде казват че е тяхна се конструкция, голям ужас с тия части

                Коментар


                • #68
                  От: ТАТА

                  ...а за сафари 3.0 някакво инфо за двигателя?

                  Коментар


                  • #69
                    От: ТАТА

                    Здравейте карам тата сафари двойка 2004 година от едно известно време имам проблем с включването на бавните скорости като на таблото постоянно свети 4L 4H моля дайте съвет кво да правяя'Благодаря предварително !!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: ТАТА

                      Имах подобен проблем със Грейт Уол а , мокри куплунги отдолу на кутията и дава на късо. По същия начин светеха и двете лампи и ни приемаше ни предаваше
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #71
                        От: ТАТА

                        Здравейте!
                        Разгледах къде какво има описано относно Тата Сафари, но като жена ще имам нужда от малко помощ при асимилиране на информацията.
                        Имам Tata Safari 2.0 TD 99 год., 64 KW, интересува ме някой знае ли шасито какво е (Митсубиши/Мерцедес или нещо друго), двигателя какъв е (пежо? или ...), ходовата част (прочетох, че е от Паджеро, вярно ли е?). Моля само ако някой знае да отговори, за което предварително благодаря.
                        Също така искам да попитам ако непрекъснато свети индикатор в зелено 4Н-4L какво означава и как може да се разреши подобен проблем (ако е проблем).
                        Благодаря още веднъж на всеки, който може да помогне с адекватна информация.

                        Коментар


                        • #72
                          От: ТАТА

                          Първоначално публикуван от sweety Преглед на мнение
                          Моля само ако някой знае да отговори.......
                          Би трябвало да са си тяхни ( на "Тата") разработки. Външно приличат, размери не съвпадат....

                          Първоначално публикуван от sweety Преглед на мнение
                          ако непрекъснато свети индикатор в зелено 4Н-4L какво означава .
                          .....че управлението на 4х4 не работи, а в какво положение е умряло, от компа не става....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #73
                            От: ТАТА

                            Здравейте, нормално е след като автомобила е Тата и частите трябва да са на марката.
                            Благодаря за леко подигравателния отговор. Определено в темата прочетох, когато коментират мъже и не се намесват жени отговорите са, че частите могат да се сменят с такива, които отговарят на други марки и модели (конете и кубатурата на моя са различни от тези в отговорите и затова попитах конкретно). Предположих, че адекватно ще ми се помогне с информация...
                            Относно вторият отговор - форума е за информация, нали? Не съм чувала/виждала някой да си е разрешил проблем пишейки пред компютъра. Отново ви благодаря за отношението!
                            Имах проблем с друг джип и след като тук във форума не намерих адекватен отговор, открих такъв в руски форум, след като разреших ситуацията - описах тук какво съм направила и публикувах снимка на частта, която се сменя с цени и допълнителна информация. Мисля, че това е нормалното отношение към всеки обърнал се за помощ във форума. Още веднъж благодаря.

                            Коментар


                            • #74
                              От: ТАТА

                              Първоначално публикуван от sweety Преглед на мнение
                              Благодаря за леко подигравателния отговор. Определено в темата прочетох, когато коментират мъже и не се намесват жени отговорите са, че частите могат да се сменят с такива, които отговарят на други марки и модели (конете и кубатурата на моя са различни от тези в отговорите и затова попитах конкретно). Предположих, че адекватно ще ми се помогне с информация...
                              Относно вторият отговор - форума е за информация, нали? Не съм чувала/виждала някой да си е разрешил проблем пишейки пред компютъра. Отново ви благодаря за отношението!
                              ...
                              Още веднъж благодаря.
                              Няма подигравка, той така си говори.
                              А дискриминация на полов признак, тук винаги е била от полза на жените - пита ли жена, всички се натискат да отговарят.
                              Проблемът е, че не са много разпространени тези индийски джипки в България, и липсва достоверна, проверена информация за тях и проблемите им.
                              Малкото хора, можещи да отговорят по-конкретно, просто не четат редовно, не са видели темата, та затова и няма отговори.
                              И човекът който набеди, че се подиграва, просто се опита да помогне - наистина е важно защо свети лампата 4H-4L, и дали е проблема само в светенето ѝ, или реално има проблем в управлението на раздатката, който може да е вреден/опасен за трансмисията и пътното поведение(останало постоянно включено 4х4), или най-малкото да не се включва 4х4 когато наистина има нужда от това.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #75
                                От: ТАТА

                                Първоначално публикуван от sweety Преглед на мнение
                                Здравейте, нормално е след като автомобила е Тата и частите трябва да са на марката.
                                Благодаря за леко подигравателния отговор. ...

                                Относно вторият отговор - форума е за информация, нали? Не съм чувала/виждала някой да си е разрешил проблем пишейки пред компютъра. Отново ви благодаря за отношението!
                                ...
                                Няма абсолютно нищо подигравателно в отговора.
                                Това, че марка/модел Х се прави изцяло или отчасти по лиценз на марка У по никакъв начин не означава, че абсолютно всички части на копието са идентични с първообраза. То дори и в рамките на един производител и един и същ модел автомобил има разлики в зависимост от година на производство или пазар, та какво остава за лицензионно копие.

                                А за диагностицирането на проблеми през форум ... Не че не става и че понякога не върши полезна работа, НО, за съжаление, твърде често нещата не са толкова прости и задачката може да има повече от едно решение. Т.е. това, че свети лампа Х или се отчита грешка У може да се дължи на това, онова или на трето и четвърто. Така че отговор "Ако свети лампа Х - смени част У" (какъвто вероятно бихте сметнала за НЕподигравателен) може да помогне, но може и да ви вкара в скъпоструващ сериал с последователни смени на тази, онази или трета част. Често пъти си е необходимо "око да види и ръка да пипне", за да може проблемът да се диагностицира правилно. Точно това има предвид колегата, като казва, че "от компа не става".
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X