Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

    Моля,препоръчайте ми сервиз за отстраняване на проблема с датчика на иглата в помпата за гориво на 3,1 TD.
    От няколко дни сутрин на студен двигател паленето става трудно- съпроводено е с вибрации на двигателя и сериозно изпушване от ауспуха.
    На топъл двигател няма такъв проблем.Днес прегледах свещите и релето.Направих и диагностика-отчете грешка:проблем с датчика на въпросната игла.От сервиз Супер Дизел Бош ми отказаха ремонт.Търся такъв,в който ще ми помогнат.

  • #2
    До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

    Каква е тази игла.
    Каква е грешката.
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      Каква е тази игла.
      Каква е грешката.
      Предполагам, че става дума за "умната дюза" на първи цилиндър - Nozzle with needle motion sensor.

      Лечението е нова дюза - цената и е около 800-900 лева
      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
      Volvo XC90 D5 Executive '12
      Volvo XC60 D5 Summum '11
      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

        Грешката ,която е отчетена е на датчика.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

          Да де ама той пише "проблема с датчика на иглата в помпата за гориво".
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            За да ви ориентирам най-добре-грешката ,която изписва е Р 1201 /проблем с датчика на иглата в горивната помпа/.Проблема е ,че не се знае къде се намира самият датчик,за да може да го сменя.


            P 1201 - "fuel mass sensor circuit,range/performance"
            Последно редактирано от kinex; 14-07-09, 15:09.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

              Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
              Предполагам, че става дума за "умната дюза" на първи цилиндър - Nozzle with needle motion sensor.

              Лечението е нова дюза - цената и е около 800-900 лева
              Абе слушай колегата какво ти говори това е първа тъпа дюза самоче на мен ми искаша в Б.С. 1200 лв.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

                Грешката за датчика на тази "игла" е Р1225. Не се предлага отделно.
                А грешка Р1201 е за първа дюза, както казаха вече колегите.
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

                  Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                  Грешката за датчика на тази "игла" е Р1225. Не се предлага отделно.
                  А грешка Р1201 е за първа дюза, както казаха вече колегите.
                  Прав си колега но .....Р1201 .... е за бензинови автомобили ....
                  А в друг вариант е .... въздухомер .....

                  Хайде някой ми обясни как точно тъпия комп, конкретно на този автомобил ще разбере, че примерно първа дюза на работи .....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
                    Абе слушай колегата какво ти говори това е първа тъпа дюза самоче на мен ми искаша в Б.С. 1200 лв.
                    Явно за нея става въпрос.И вие как решихте проблема,колега ?

                    Благодаря ви, колеги за професионалните отговори !
                    Последно редактирано от kinex; 15-07-09, 13:59. Причина: сливане

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

                      Вече издирвам "умна дюза" втора употреба !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

                        Първоначално публикуван от abba Преглед на мнение
                        Вече издирвам "умна дюза" втора употреба !
                        Имам една но тече това са ми телефоните 0889882880 0878114930 обади се ако искаш ще се разберем

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          Прав си колега но .....Р1201 .... е за бензинови автомобили ....
                          А в друг вариант е .... въздухомер .....

                          Хайде някой ми обясни как точно тъпия комп, конкретно на този автомобил ще разбере, че примерно първа дюза на работи .....

                          Не е само за бензинови:
                          Р1201 - проблем с дюза на първи цилиндър
                          Р1202 - проблем с дюза на втори цилиндър
                          Р1203 - ...
                          и т.н.


                          В кой вариант е за въздухомер.


                          А компа наисина е тъп. Но е стриктен и не греши. Ако първа дюза не работи (не впръсква гориво) компа няма как да зазбере. Но той ще разбере ако има електрически проблем в нея. В първа дюза има елементарна бобина с точно съпротивление(както и на бензиновите дюзи). При грешка Р1201 компа докладва за отворена верига (скъсан кабел/прекъсната бобона) или късо(междувитково вътре в намотката). Измерването на съпротивление е елементарно даже и за тъпия комп.
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

                            при мен също се получи нещо подобно гранд чероки 3 1 тди 2000г умната дюза тече между нея и втората маркучето беше леко накъсано --смених го така но джипката не пали а компа не ми дава никаква грешка след самодиагностика много важно ако ще трябва да я сменям с какъв номер ключ да я развия и да махна ли кабелчето което влиза в нея

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с датчика на иглата в горивната помпа на WJ 3,1 TD

                              Обикновено проблема с не паленето след подобни намеси идва от едно място, което малко хора се усещат да погледнат: пусковия клапан за запалване/ гасене на мотора на горивната помпа. При контакт оста на "бушона"- клапана би трябвало да се премести и да пусне свободно циркулацията на гориво, съответно чрез него се гаси и колата. Така че пробвайте с него, защото като звънях по автоморгите да го търся, на повече от половината места ми казаха че са го продали. Не го подценявайте тоя клапан!
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X