Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На какви честоти са горските

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На какви честоти са горските

    Някой знае ли на какви честоти са горските, защото мога да си взема 1 радиостанция от там? Мисля, че бяха на около 27 Мхерца, но не съм сигурен
    LZ1AID

  • #2
    До: На какви честоти са горските

    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
    Някой знае ли на какви честоти са горските, защото мога да си взема 1 радиостанция от там? Мисля, че бяха на около 27 Мхерца, но не съм сигурен
    Еми, питай ги де. Варианти бол. Ако са 27, това значи CB. Няма лошо, ама тая станция няма да ти върши особена работа, защото хората с такива никак не са много. Тоя обхват, сравнен с УКВ си е капризна работа в някои отношения.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: На какви честоти са горските

      Питах ги ама не знят и те!
      Планинска служба и хижите са на тези честоти!
      LZ1AID

      Коментар


      • #4
        До: На какви честоти са горските

        Предположение: 50 Mhz

        Коментар


        • #5
          До: На какви честоти са горските

          И аз съм около 50 Mhz, но ми трябва с точност. Особено важи за хижите и планинска служба. Искам да я настроя на тези честоти, ни ги нямам.
          LZ1AID

          Коментар


          • #6
            До: На какви честоти са горските

            Колеги сега се сетих ако не е известна дадената честота няма ли някакъв начин да се измери на коя предава радиостанцията, аз се сещам за най елементарния вариант с една антена се прихваща сигнала и оттам се гледа на осцилоскоп, но не знам каква модулация се използва в такъв тип радиостанции пък нито дали самия метод е много подходящ за целта. Сега се сетих че може би и честототомер може да свърше работа ако може да се измери носещата честота която смятам че е търсената в случая.
            П.С
            Ако съм объркал нещо в горните си твърдения моля да ме извините тъй като по принцип не съм много навътре в тази материя.

            Коментар


            • #7
              До: На какви честоти са горските

              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
              Колеги сега се сетих ако не е известна дадената честота няма ли някакъв начин да се измери на коя предава радиостанцията, аз се сещам за най елементарния вариант с една антена се прихваща сигнала и оттам се гледа на осцилоскоп, но не знам каква модулация се използва в такъв тип радиостанции пък нито дали самия метод е много подходящ за целта. Сега се сетих че може би и честототомер може да свърше работа ако може да се измери носещата честота която смятам че е търсената в случая.
              П.С
              Ако съм объркал нещо в горните си твърдения моля да ме извините тъй като по принцип не съм много навътре в тази материя.
              27МHz
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: На какви честоти са горските

                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                Колеги сега се сетих ако не е известна дадената честота няма ли някакъв начин да се измери на коя предава радиостанцията
                Има разбира се. Доближаваш до радиостанцията една магическа кутийка, цъкаш бутона за предаване, и след 6 секунди кутийката ти показва честотата с точност до 10Hz.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: На какви честоти са горските

                  Първо: не знам за к'во ви е да знаете...
                  Второ: няма единна система. Според зависи. Може и да не.
                  Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                  Коментар


                  • #10
                    До: На какви честоти са горските

                    Между дугото в откриването на темата съм направил грешка в честота, за което извинете. В цялата пловдивска област са на една честота, но нямам необходимата апаратура да я засека. Незнам нали е всеки за себе се. Знам, че са около 50 Mhz. Те отдавна минаха на телефони и вече изхвърлят радиостанциите. Проблема е, че и фирмата, която ги обслужваше се е преместила в Пловдив.
                    Ако някой знае къде е може да ми помогне. Предишният им офис беше в Кичука, 3 или четири пресечки в дясно след Билата. Сега стой само табелата "УКВ сервиз".
                    Последно редактирано от alex_bg777; 18-07-09, 15:06.
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • #11
                      До: На какви честоти са горските

                      80% от горските и ловните стопанства са преминали от радиостанции на мобилни телефони в единна републиканска група и разговорите между тях са напълно безплатни, а и малко останаха местата където GSM-ите нямат пълно покритие. Нас трябва да ни интересуват честотите на на оффроудърите в цяла България и да се израдят определени канали само за оффроудъри както на 27Мхз така и на 446Мхз които да са вклучени и при нужда да се използват. Да има определен канал които е спешен и за двете честото (27Мхз и 446 Мхз), канал за свързване с колеги ако има наоколо трагнали на разходка и подобни такива.Според мен няма смисъл да се месим в честотите на държавните инстанции. Има свободни честоти (граждански)за които не се изисква лиценз и според мен Нас ни устройват перфектно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: На какви честоти са горските

                        То и да искаме, в нелицензни честоти не можем да се месим.

                        Иначе на 446 - имаме си традиция вече - 8-и отворен канал. Отделно хората с радиолюбителски лиценз сме уточнили и още по 3 канала на горния банд - UHF и долния - VHF.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: На какви честоти са горските

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Има разбира се. Доближаваш до радиостанцията една магическа кутийка, цъкаш бутона за предаване, и след 6 секунди кутийката ти показва честотата с точност до 10Hz.
                          Кутийката се нарича спектроанализатор и доста от кабелните оператори разполагат с анализатори от подходящ клас
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #14
                            До: На какви честоти са горските

                            Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                            Кутийката се нарича спектроанализатор и доста от кабелните оператори разполагат с анализатори от подходящ клас
                            Тсъ. Честотомер. Доволно просто и евтино устройство, поне това, за което говорех. Става за всичко - например да си провериш честотата на дистанционното за алармата, за да знаеш какво резервно да търсиш, както и други интересни нещица.

                            Разбира се същото може да се направи и със спектрален анализатор, но това е скъпа техника, за други цели, и съвсем не всеки може да си го позволи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: На какви честоти са горските

                              Като споменах за анализатора,нямах предвид да демонстрирам знания,а просто разполагам с такъв.Диапазона му е от 5 до 2000 Мhz.В интерес на истината не съм го пробвал да засичам точна честота на радиостанции,но мобифоните се слушат.Предполагам че другата седмица ще дойде и "wouxun" а,и ще направя тест .
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X