Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откриване 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Откриване 2009

    Равносметката от първия лов - 3 пъдпъдъка, 1 гургулица, 1 сврака и 1 подивяла домашна котка. Един заек беше изпратен с почести от ловците и с яростно преследване от едно младо кученце. Всички проверени овчари бяха сложили спънките на своите кучета или не излязоха на паша .
    Общо взето не намерихме дивеча или него просто го нямаше - по-вероятно второто.

    Разходихме се, поуморихме се и както е в електротехниката всичко завърши на МАСАТА.

    Ето и някои снимки:

    1. На млад ловец зареял поглед в бъдещето (в ловното нищо);
    2. На Председателя със знамето в стил "Филип Тотю";
    3. Разиграване на малка „ловна сцена”;
    4. Първия ловен излет на кученцето Чара – младата надежда в лова;
    5. Скарата – без коментар;
    6. И накрая сговорната дружина, макар и в намален състав.
    Прикачени файлове
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #32
      До: Откриване 2009

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Жоре прекалено много животни съм избил та да ме сравниш с такава еколожкаДедото беше години наред ловен надзирателМесо не сме купували години наредСметай за какво става въпрос.Друго исках да кажа че с тия тълпи ловци и това което го има ше изчезне.Аз помня времето когато щом излезеш от селото и заека рипне пред тебе.А Ямболско80те години се пръцаха на шосетоА по сръбската границакато се дигнат наесен яребици 200 бройки най малко ята ятанема ги вече.Поздрави
      Всички сте прави, мамка му !!!
      Стария в никъф случаъ нне е ........... !
      Само не разбрах какво са правили зайците на шосето, и ако е онова което някой споменаваше за еколожката, какво по дяволите е правил по това време Стария там ???
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #33
        До: Откриване 2009

        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        Всички сте прави, мамка му !!!
        Стария в никъф случаъ нне е ........... !
        Само не разбрах какво са правили зайците на шосето, и ако е онова което някой споменаваше за еколожката, какво по дяволите е правил по това време Стария там ???
        Какво е правил Дъртия там като е бил Млад 1982 г и трета четвърта пета и нататък.Еми караше камион София Бургас Варна Ямбол.Караше по цели нощи и това което съм видял относно зайците край с. Веселиново ЯмболскоЕ нема са такова чудопрез 200 метра изкача заек от люцерните по два по три и спрат на осовата линия и си се таковатЗапомнете селото Веселиново ЯмболскоСигурно и там вече ги нема много пушка много нещоПа там и е равно гони цела нощ с джиповетепа после зайците изчезнаха и като Жорето обвинявай механизацията абе то всичко запусте къде я виде тая механизацияИ още че ме предизвиквате да пиша истинския ловец е сам срещу трофеят .Сам срещу глиган елен или елитен сръндак.Да го дебнеш с дни и нощи докато го надхитриш и победиш ти да си по ловък от диво животно ти ЛОВЕЦЪТ а не тълпа броди из полето кучетата дигат и ти с пушката с пълен цилиндър късите цеви и 22 нули е къв е шанса за спасение на бедните перушанковциНикакъв.Т е сега разбрахте ли какво ви казвам не съм против лова и аз съм Ловец и у червата но не искам да съм аз Убиецът на последните български пъдпъдъци яребици и зайци.Наздраве
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #34
          До: Откриване 2009

          Стария... мини се разходи ... ако не те мързи!

          1. Защото сега около Ямбол всичко е засадено!
          2. Зайците пак се прескачат по този начин... требе да имаш очи за да видиш!
          3. Джиповете ги ловят...

          Поне това видях аз в събота и неделя в ямболско!

          Освен това видях и че има много пъдпъдък, но не е налял рано е...

          това е резултата в събота до 9 часа:
          MMC Pajero, 2.5, 4D56

          Коментар


          • #35
            До: Откриване 2009

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            но не искам да съм аз Убиецът на последните български пъдпъдъци яребици и зайци.Наздраве
            Пътпъдъците са толкова български, колкото и африкански Тях джипове не ги ловуват. Въпросните джипове деветдесетте години(може и още да го правят) зареждаха дивечовите ресторанти и силно намалиха популацията на заек, сърна и дива свиня. А според мен най-големия удар по дребния дивеч нанесоха през 87-88г.(не помня точно, но течеше "Робинята Изаура) отровите срещу напастта от полски мишки. Тогава по пътищата(Врачанско) лежаха отровени фазани и яребици.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #36
              До: Откриване 2009

              А иначе аз открих сезона във Ветрино. И двата дни имаше проверки. В събота 9 пътпъдъка, 1 гургулица и 2 гълъба. В неделя до обяд направих нормата(12пътпъдъка).
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #37
                До: Откриване 2009

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Пътпъдъците са толкова български, колкото и африкански Тях джипове не ги ловуват. Въпросните джипове деветдесетте години(може и още да го правят) зареждаха дивечовите ресторанти и силно намалиха популацията на заек, сърна и дива свиня. А според мен най-големия удар по дребния дивеч нанесоха през 87-88г.(не помня точно, но течеше "Робинята Изаура) отровите срещу напастта от полски мишки. Тогава по пътищата(Врачанско) лежаха отровени фазани и яребици.
                Помня го тровенетоЩуротия пълна.Да сме живи и здрави като се видиме ше си разказваме какво беше и какво стана
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #38
                  До: Откриване 2009

                  Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                  А каква е ситуацията около Перник? Има ли ги?
                  За двата дни, двама ловци и едно куче - 4бр.
                  просто ги няма (за сега де)
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    До: Откриване 2009

                    Това е около Перник!!!
                    Прикачени файлове
                    Nissan Pathfinder 4.0L

                    Коментар


                    • #40
                      До: Откриване 2009

                      Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                      Това е около Перник!!!
                      Каде ги намери бе човек?При нас,на 8 човека 2бр.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Откриване 2009

                        Ти пък ,то това е всичко на всички около Перник.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #42
                          До: Откриване 2009

                          Предполагам, че уцелихме някакъв пасаж защото общо взето всичките бяха на около 1-2 км. Не изключвам възможността някой да е слагал и машинка в района. Бяхме двама души с чудесно куче, а района е южно от Брезник. Чудесно е, че видях и две ята с яребици. За сега толкова, че трябва да редя патрондаша. Наслука!!!
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #43
                            До: Откриване 2009

                            В неделя от 6,30 до 8ч- 5бр. гургулици:


                            от 8 до 10,30ч 27бр. пъдпъдъци:

                            после ЖЕГА!
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Откриване 2009

                              Наслука колеги.
                              Тази година открих в село Попович-гр.Бяла.Такова откриване рядко се среща,въпреки че винаги обикалям страната и виждам доста.Евала на колегите за празника и гостоприемството.Слагам 2-3 снимки преди всичко да е започнало.После нито снимки имам,нито спомени
                              Прикачени файлове
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Откриване 2009

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение

                                от 8 до 10,30ч 27бр. пъдпъдъци:

                                после ЖЕГА!
                                Нищо лично, колега.... би ли ми припомнил, колко беше разрешеният брой за един ловен излет....
                                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X