Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 50

Тема: Откриване 2009

Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Откриване 2009

Наслука на всички колеги и от мен.

Място
    sofia
    Публикации
    122
    Точки (при гласуване)
    12

Наслука на всички.Ето малко снимки и от мен:
    Прикачени картинки Прикачени картинки      
    0899152366

Място
    ДУПНИЦА
    Публикации
    1,658
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Vlady_Rumenov Преглед на публикациите
    точно се прибирам и съм много развалнуван... бяхме в един сланчоглед..
    много прелет на гургулица.. изтрелях си всичките патрони..
    ама като за първи път мисля че 3 жертви е добре..

много се надъхах по този лов.. що не съм опитал първите години .. ..

мноо яко .. очаквайте снимки на обстрела
    Е, колега как може да ходиш на такъв лов със само пет патрона. следващия път си носи поне десет и гърличките със сигурност ще бъдат повече,
    НАСЛУКА !!!
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

Място
    В.Търново,Дряново
    Публикации
    140
    Точки (при гласуване)
    11

И при нас не е капо.Открихме сезона естествено с ядене,пиене и пеене.
    Наслука.

Място
    София
    Публикации
    4,073
    Точки (при гласуване)
    25

Ше ги има още некоя година и ше изчезнат като всичко друго.Не може да се бие без мерка.Дедото разправяше :изстрелям всички патрони отидем направим нови и тех истрелямЖенами си спомня че и било омръзнало като малка да скубе пъдпъдъци секи ден тави с пъдпъдъциЕ затова сега ги нема и нема да ги има я чуеш летото по косидба пъдпъдък я не Всичко вече е избито те така ше се избие из цела България и ше миряса народът най сетне.Ловът едно време е бил само за благородницитеи у нас за султана и пашите.Как во е това секи скучаещ тип взима пушкалото и отива да трепеНо скоро всичко мърдащо ще бъде избито и ще миряса тойя народ
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

Място
    София - Банкя
    Публикации
    229
    Точки (при гласуване)
    14

За съжаление не можах да присъствам на откриването /напиването/, но другата седмица се надявам да съм на линия. Колеги призовавам към повече внимание по отношение на безопасността. През Военна болница са минали 7 души простреляни ловци. Наслука!!!
    Nissan Pathfinder 4.0L

Място
    София - Банкя
    Публикации
    229
    Точки (при гласуване)
    14

А каква е ситуацията около Перник? Има ли ги?
    Nissan Pathfinder 4.0L

Място
    София, България
    Публикации
    3,328
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Стария Преглед на публикациите
    Ше ги има още некоя година и ше изчезнат като всичко друго.Не може да се бие без мерка.Дедото разправяше :изстрелям всички патрони отидем направим нови и тех истрелямЖенами си спомня че и било омръзнало като малка да скубе пъдпъдъци секи ден тави с пъдпъдъциЕ затова сега ги нема и нема да ги има я чуеш летото по косидба пъдпъдък я не Всичко вече е избито те така ше се избие из цела България и ше миряса народът най сетне.Ловът едно време е бил само за благородницитеи у нас за султана и пашите.Как во е това секи скучаещ тип взима пушкалото и отива да трепеНо скоро всичко мърдащо ще бъде избито и ще миряса тойя народ
    Колега недей моля те да правиш повърхностни съждения и заключения, и да разсъждаваш, като недо..ана еколожка!. Причината в някои западноевропейски страни(Германия например) да няма пътпъдък, яребица и друг дребен дивеч, не е безконтролното избиване, а интензивното земеделие. С използването на високоефективни пестициди и хербициди, и със стриктното обработване на всичко няма хранителна база за дребния дивеч. У нас положението върви натам. Докато имаше голям процент угар и необработени и буренясали ниви имаше и дребен дивеч. Сега гледам почти не останаха бурени. Под слънчогледите и царевиците няма и една тревичка( какви са тия химикали незнам). Съответно няма хранителна база и укритие за дивеча и е нормално да намалява. И все пак у нас положението е цветущо в сравнение с други европейски държави.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

Място
    ЯМБОЛ
    Публикации
    1,775
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Георги Василев Преглед на публикациите
    Колега недей моля те да правиш повърхностни съждения и заключения, и да разсъждаваш, като недо..ана еколожка!. Причината в някои западноевропейски страни(Германия например) да няма пътпъдък, яребица и друг дребен дивеч, не е безконтролното избиване, а интензивното земеделие. С използването на високоефективни пестициди и хербициди, и със стриктното обработване на всичко няма хранителна база за дребния дивеч. У нас положението върви натам. Докато имаше голям процент угар и необработени и буренясали ниви имаше и дребен дивеч. Сега гледам почти не останаха бурени. Под слънчогледите и царевиците няма и една тревичка( какви са тия химикали незнам). Съответно няма хранителна база и укритие за дивеча и е нормално да намалява. И все пак у нас положението е цветущо в сравнение с други европейски държави.
    + много .В момента всичко там където ходя на лов е изорано или засято.Вчера в планината пълно с добитък,крави ,кози и чакаме птици,ама друг път.Постоянно в полето машини всякакви,а те колко нещо унищожават и люпила и котила всичко наред.
    Отделно повечето "механизатори" когато работят нощем са с рязаните зад седалките.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

Място
    София
    Публикации
    4,073
    Точки (при гласуване)
    25

Жоре прекалено много животни съм избил та да ме сравниш с такава еколожкаДедото беше години наред ловен надзирателМесо не сме купували години наредСметай за какво става въпрос.Друго исках да кажа че с тия тълпи ловци и това което го има ше изчезне.Аз помня времето когато щом излезеш от селото и заека рипне пред тебе.А Ямболско80те години се пръцаха на шосетоА по сръбската границакато се дигнат наесен яребици 200 бройки най малко ята ятанема ги вече.Поздрави
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

Място
    Шумен
    Публикации
    1,081
    Точки (при гласуване)
    18

Равносметката от първия лов - 3 пъдпъдъка, 1 гургулица, 1 сврака и 1 подивяла домашна котка. Един заек беше изпратен с почести от ловците и с яростно преследване от едно младо кученце. Всички проверени овчари бяха сложили спънките на своите кучета или не излязоха на паша .
    Общо взето не намерихме дивеча или него просто го нямаше - по-вероятно второто.

Разходихме се, поуморихме се и както е в електротехниката всичко завърши на МАСАТА.

Ето и някои снимки:

1. На млад ловец зареял поглед в бъдещето (в ловното нищо);
    2. На Председателя със знамето в стил "Филип Тотю";
    3. Разиграване на малка „ловна сцена”;
    4. Първия ловен излет на кученцето Чара – младата надежда в лова;
    5. Скарата – без коментар;
    6. И накрая сговорната дружина, макар и в намален състав.

Място
    ДУПНИЦА
    Публикации
    1,658
    Точки (при гласуване)
    14

Жоре прекалено много животни съм избил та да ме сравниш с такава еколожкаДедото беше години наред ловен надзирателМесо не сме купували години наредСметай за какво става въпрос.Друго исках да кажа че с тия тълпи ловци и това което го има ше изчезне.Аз помня времето когато щом излезеш от селото и заека рипне пред тебе.А Ямболско80те години се пръцаха на шосетоА по сръбската границакато се дигнат наесен яребици 200 бройки най малко ята ятанема ги вече.Поздрави
    Всички сте прави, мамка му !!!
    Стария в никъф случаъ нне е ........... !
    Само не разбрах какво са правили зайците на шосето, и ако е онова което някой споменаваше за еколожката, какво по дяволите е правил по това време Стария там ???
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

Място
    София
    Публикации
    4,073
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на vladstudio Преглед на публикациите
    Всички сте прави, мамка му !!!
    Стария в никъф случаъ нне е ........... !
    Само не разбрах какво са правили зайците на шосето, и ако е онова което някой споменаваше за еколожката, какво по дяволите е правил по това време Стария там ???
    Какво е правил Дъртия там като е бил Млад 1982 г и трета четвърта пета и нататък.Еми караше камион София Бургас Варна Ямбол.Караше по цели нощи и това което съм видял относно зайците край с. Веселиново ЯмболскоЕ нема са такова чудопрез 200 метра изкача заек от люцерните по два по три и спрат на осовата линия и си се таковатЗапомнете селото Веселиново ЯмболскоСигурно и там вече ги нема много пушка много нещоПа там и е равно гони цела нощ с джиповетепа после зайците изчезнаха и като Жорето обвинявай механизацията абе то всичко запусте къде я виде тая механизацияИ още че ме предизвиквате да пиша истинския ловец е сам срещу трофеят .Сам срещу глиган елен или елитен сръндак.Да го дебнеш с дни и нощи докато го надхитриш и победиш ти да си по ловък от диво животно ти ЛОВЕЦЪТ а не тълпа броди из полето кучетата дигат и ти с пушката с пълен цилиндър късите цеви и 22 нули е къв е шанса за спасение на бедните перушанковциНикакъв.Т е сега разбрахте ли какво ви казвам не съм против лова и аз съм Ловец и у червата но не искам да съм аз Убиецът на последните български пъдпъдъци яребици и зайци.Наздраве
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

Място
    София
    Публикации
    36
    Точки (при гласуване)
    13

Стария... мини се разходи ... ако не те мързи!

1. Защото сега около Ямбол всичко е засадено!
    2. Зайците пак се прескачат по този начин... требе да имаш очи за да видиш!
    3. Джиповете ги ловят...

Поне това видях аз в събота и неделя в ямболско!

Освен това видях и че има много пъдпъдък, но не е налял рано е...

това е резултата в събота до 9 часа:

Място
    София, България
    Публикации
    3,328
    Точки (при гласуване)
    21

но не искам да съм аз Убиецът на последните български пъдпъдъци яребици и зайци.Наздраве
    Пътпъдъците са толкова български, колкото и африкански Тях джипове не ги ловуват. Въпросните джипове деветдесетте години(може и още да го правят) зареждаха дивечовите ресторанти и силно намалиха популацията на заек, сърна и дива свиня. А според мен най-големия удар по дребния дивеч нанесоха през 87-88г.(не помня точно, но течеше "Робинята Изаура) отровите срещу напастта от полски мишки. Тогава по пътищата(Врачанско) лежаха отровени фазани и яребици.

Място
    София, България
    Публикации
    3,328
    Точки (при гласуване)
    21

А иначе аз открих сезона във Ветрино. И двата дни имаше проверки. В събота 9 пътпъдъка, 1 гургулица и 2 гълъба. В неделя до обяд направих нормата(12пътпъдъка).

Място
    София
    Публикации
    4,073
    Точки (при гласуване)
    25

Пътпъдъците са толкова български, колкото и африкански Тях джипове не ги ловуват. Въпросните джипове деветдесетте години(може и още да го правят) зареждаха дивечовите ресторанти и силно намалиха популацията на заек, сърна и дива свиня. А според мен най-големия удар по дребния дивеч нанесоха през 87-88г.(не помня точно, но течеше "Робинята Изаура) отровите срещу напастта от полски мишки. Тогава по пътищата(Врачанско) лежаха отровени фазани и яребици.
    Помня го тровенетоЩуротия пълна.Да сме живи и здрави като се видиме ше си разказваме какво беше и какво стана
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

Публикации
    202
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на EWGENI AWRAMOW Преглед на публикациите
    А каква е ситуацията около Перник? Има ли ги?
    За двата дни, двама ловци и едно куче - 4бр.
    просто ги няма (за сега де)
    Поздрави

Място
    София - Банкя
    Публикации
    229
    Точки (при гласуване)
    14

Това е около Перник!!!
    Nissan Pathfinder 4.0L

Публикации
    196
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на EWGENI AWRAMOW Преглед на публикациите
    Това е около Перник!!!
    Каде ги намери бе човек?При нас,на 8 човека 2бр.

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. ОТКРИВАНЕ НА 12.08.2006г.?!
    От Тони Груев(GAD/dag) във форум Лов на дребен дивеч
    Отговори: 29
    Последно мнение: 09-08-09, 09:26
  2. Откриване на Рафт и Каяк сезона - Струма 2009
    От bliss-stick във форум Екстремни спортове
    Отговори: 22
    Последно мнение: 22-06-09, 08:05
  3. Откриване 2008
    От misho22 във форум Лов на дребен дивеч