Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Екстрийм Ендуро Петрич

    Здравейте колеги,
    от доста време вече следя форума с много голям интерес и винаги съм се радвал и възхищавал на това което правите и винаги съм искал и аз да участвам,но просто нивото ми не е много голямо а и мотора(първия ми мотор) не е много за тея работи,но ЖЕЛАНИЕТО го има
    Днес реших да си направя малка разходка из пл.Беласица...и така приготвих багажчето....прегледах моторетката(ямаха тдр 125 или Ями,както аз и викам ) и тръгнах...Пътя минава тръгва от гр.Петрич,нагоре към хижа Беласица следва Хижа Конгуро и крайната ми цел беше Вр.Конгуро...пътя от Петрич до х.Беласица е може би 15-тина километра и е асфалт от там нагоре има още мн малко алфалт и се почват черните пътища колко километра са до горе....не знам да ви кажа ,но цялото приключени ми отне около 3-4 часа (като казвам черни пътища колеги имам впредвид в буквален и в преносен смисъл)пътя лакатуши много и е пълен с камъни...направо ужас ....в комбинация с обилните валежи миналите дни на места коловози и локви,пътя е изкопан от водата...а там където е сухо...направо не се стъпва от многото камъни всеедно караш на лед...както и да е....макар и да съм от Петрич не знам много пътищата в гората,защото не съм имал мотор да ги изследвам а на походи съм бил в Пирин и малко в Рила...та разпитах от къде се минава и тръгнах...крах карах и какво се оказва стигам до едно место където пътя е блокиран от паднали дървета..проправих си път,но о ужас...напред вече не може да се мине по никакъв начин...от долу дере без път на горе почти отвесно а на пътеката паднали големи дървета и просто няма минаване...след кратък размисъл...останових,че пътя не може да минава от там...и трябва да се връщам....и понеже не ми се връщаше толкова много реших,че сега е момента да се правя на мъж и да се преборя със страховете си от катерене с мотор и тръгнах по една пътека която беше адски стръмна,разбира се пълна с камъни и на всичкото отгоре тук там трева,както вече знаете нямам почти никакви умения и карам колкто мога(и не,не ме е срам всеки тръгва от някъде...надявам се да вървя все напред,но сам няма начин ще ми трябва и малко чужда помощ ) та тръгнах по избраната пътека и хоп не успях да се кача ...сигурно 4 пати пробвах,ноо не става и не става...накрая къде с возене къде с тичане до мотора успях да се кача толкова псуване не съм "удрял" никога...а и както ще видите гумите са ми просто "чудесни" без никакъв грайфер...както и да е изкачих го прословутия баир и тръгнах към върха...гледката беше невероятна ..направо не знам как да ви го опиша стигнах до около 200-300 метра от върха и реших да спра на да поснимам на едно местенце(снимките където се вижда моя милост) и хоп нов ужас,жилото за съединителя се скъса...ами сега нямам резевно в мен за да го сменя ...поседях поседяхх и хипнотизиран от гледката реших,че ще карам без съединител...поснимах нагледах на панорама и реших да тръгвам...паля мотора,качвам се,слагам първа и хоп нов ужас...СКЪСА СЕ ВЕРИГАТА НА МОТОРА ами сега? много ми стана кофти защото върха беше толкова близо...реших,че ще бутам,но уви много стръмно с много камъни и нямаше никакъв шанс затова срам не срам подвих опашка и хайде към дома...И така безславно завърши моята невинна(по първоначален замисъл) разходка......последствия ...изгорен крак(много тапо се залепих за ауспуха за да не падне мотора в едно дере) скъсана верига...скъсано жило на съединитела и изкривено лостче на задната спирачка..(това стана на връщане,лостчето се закачи на един остър камък)....... В заключение ще кажа само,че пл.Беласица е една много красива планина,страхотни гледки и кътчета...но и много опасна много камениста и много стръмна...
    Еми това е от мен дано ви харесат сниките





































    Прикачени файлове
    Последно редактирано от viki terzieva; 13-07-12, 05:35. Причина: редакция на снимките
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

  • #2
    До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

    Браво за репортажа
    Но не си ли чел вече, че в планината Сам с Мотор Не се ходи?
    Сега вече ще имаш едно на ум
    Късмет следващият път и продължавай да снимаш и пишеш - Много ми хареса планината, а никога не съм ходил натам, явно ще трябва да се поправя

    Коментар


    • #3
      До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

      Еми аз знам,че не се ходи сам в гората...обаче момчетата дето карат в Петрич са много луди глави и са с хубави мотори и просто няма никакъв шанс да карам с тях,в смисал ще трябва само да ме чакат да спират,а на мен така ми е кофти и затова за сега съм сам....ма не знам ще го мислим само да оправя мотора и ще намеря някой да дойде с мене да покараме Поздрави
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • #4
        До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

        Евала пич важно е желанието

        Коментар


        • #5
          До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

          Стягай моторчето и продължавай с репортажите. Ще е много добре да пуснеш и някоя снимчица на хижите в раьона.

          Браво.

          Коментар


          • #6
            До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

            Мерси колеги много съм радостен,че ме подкрепяте , а за хижите като оправя мотора ще снимам хижите който знам амм хижа Беласица е ремонтирана и е много хубава ще сложа снимки от нея сигурно в събота защото може да се качвам до там(със старата бакийка (едно скутерче)априлия скарабео) ама за сега толкова докато дойдат частите за Ями , хижа Конгуро също не е лоша,но е мн по-малка и на фона на х.Беласица не е нищо особено...а там под в.Конгуро не знам до колко се вижда на снимките има мисля нещо като Параклис или Манастир (не знам точно ще разпитам и ще споделя) , а за самите хижи какти и да са подрив да има над главата и добра компания другото е без значение
            Прикачени файлове
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • #7
              До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

              Благодаря, колега !

              Отдавна ми се иска да направим една експедиция из Беласица. Планината е много красива и от България, и от Гърция .
              Тъй като дълги години беше гранична зона, надявам се там да намерим много запазена природа.

              Знаеш ли как стои въпроса с доближаване на границата ? Доколко е разрешено ?
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                Браво и от мен за репортажа и желанието, другото само ще си дойде.
                Миналата година с Гълъбин покарахме 2-3 дни из тая планина и съседната Огражден, невероятно красиво място а и става за ендуро почти целогодишно.
                Може би януари ще те навестим.

                Коментар


                • #9
                  До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                  Колега,браво и от мен!Важен е ентусиазмът и желанието,другото само си идва,както казват колегите.Хубави снимки и красива природа!Приеми един съвет - не карай сам!Протектори и компания са задължителни! Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                    Благодаря Ви много колеги амм Chinela ако идвате насам и приемате новаци с вас НАВИТ САМ на 100 % , а Nik Nikolov отностно природата ,да, запазена е,но ми прави впечатление,че са започнали да изсичат дървета по каква причина и какви хора не знам ,но иначе е много красиво наистина,а по въпроса за граничната зона,да ви кажа не знам точно качвал съм се до върха(там където е вишката )(пеша) и няма никакъв проблем от самия връх се гледа и към Гърция и към България и е много красиво чакам частите за мотора и като се кача ще снимам и ще добавя още от мойте впечатления
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                      Колеги ето малко снимки от днес,първо от хижа Конгуро....
                      Прикачени файлове
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                        и сега малко от хижа Беласица аммм извинявам се предварително за качеството на снимките,но ги правих по-набарзо,защото започна да вали дажд,който се превърна в нещо страшно....
                        Прикачени файлове
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Благодаря, колега !

                          Знаеш ли как стои въпроса с доближаване на границата ? Доколко е разрешено ?
                          Гранична полиция има много рядко в района ,но и да има не прави проблеми.Можеш да се качиш до самата граница с кола дори и да влезеш в Гърция ако искаш.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                            Първоначално публикуван от evtimbg Преглед на мнение
                            Гранична полиция има много рядко в района ,но и да има не прави проблеми.Можеш да се качиш до самата граница с кола дори и да влезеш в Гърция ако искаш.
                            Аз че искам искам. Бих разгледал планината и от двете страни с най голямо любопитство и удоволствие.
                            Преминаването на границата, вън от КПП - обаче все още не е законно - вън сме от Шенген, уви.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #15
                              До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Аз че искам искам. Бих разгледал планината и от двете страни с най голямо любопитство и удоволствие.
                              Преминаването на границата, вън от КПП - обаче все още не е законно - вън сме от Шенген, уви.
                              Като решиш да пътуваш към Беласица може да се обадиш , мога да ти покажа доста неща от планината!
                              Последно редактирано от evtimbg; 11-07-09, 17:05. Причина: .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X