Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

    Колега izoidesi темата я позанемарих , защото не си бях набавил екипировка,а не искам да пускам снимки без екипировка и затова ...
    Иначе за джантите прав си ... мислил съм го, но в момента нямам заделени пари за джанти до колкото знам към 250-300 лева вървят втора ръка..и за момента нямам финансовата възможност, но определно го имам напредвид при пътва възможност когато изпадне някой лев в повече ще взема
    за карането сам също си напълно прав , уговорил съм едни момчета да караме заедно,но това след като сменя гумите. С тея абсилютно нищо не става задната е уж ендуро гума ма не я бива за нищо не държи нито на кал нито на сухо нито на мокро кошмарна е както и да е Ам затова съобщих на няколко човека къде ще карам и взех тел-а (макар да ми падна батерията за мой късмет на прибиране) Поздрави и благодаря за позитивната оценка
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #32
      От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

      Колко цола ти е задната гума?
      Я кажи че като гледам мога да ти подаря някоя на 50%.

      Коментар


      • #33
        От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

        Колега задната ми е 17" предната 18"..... :X
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • #34
          От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

          Така продължавам
          Пристигнаха новите гуми, а ето го и кончето обуто с тях, но от ново апаратче за сега няма и следа... затова и снимките са от телефона.







          И така... продължавам репортажа с обещаните снимки на пътеката за която говорих миналия път. Тук в страни от пътеката има направен малък заслон както ще видите...закъсалите в гората може да се подслонят там..







          ето ме и мен на заслончето...



          От там пътеката на места е много бърза и "мазна" , но има и технични участъци..







          На заден план зад мотора се вижда едни техничен участък, както си върви мазно, мазно пътеката и изведнаж праг и то доста високичак, не е чак толкова трудно за преодоляване (сега след като съм с тея гуми), но със старите .. няма да ви казвам за какво иде реч...



          Пътеката криволичи така между дърветата , много е красиво и е много хубаво за каране...



          След което излязох на един черен път...който на места беше с доста сериозни изкачвания + много паднали изсечени дървета и листа. Този път всъщност води нагоре към...ще видите малко по-надолу





          За съжеление телефона не може да улови наклона, който уверявам ви не е никак малък. Така тука стигам до една малка бетонна постройка която така и не знам каква е може би е била някаква контрола, тъй като границата не е мн далече..





          Тук стигнах до един разклон...(по принцип ми бяха обяснили горе-долу каде води пътя така , че да не се изгубя, но тъпите камиони са правили пътчета навсякъде за да товарят дърва и често тези "пътчета" продължават с километри в грешната посока.. както и да е ...



          След кратък размисъл и хвъркяна на боб,леща,онче-бонче реших,че ще тръгвам на там...



          Пътя бе мн добър с доста възможности за преминаване по пътеки, но нямаше как да спирам за ги снимам.. ето малко от "магистралата".



          Която от своя страна ме отведе до ловна вила Бошкиното.



          Ето това е самата вила и моторчето пред нея ... вилата има всичко както ще видите голяма поляна пред нея , премного место за спане, даже има оставена скара има и чешма...въобще какво повече му трябва на човек





          Ето ме и мен на вилата..



          И скарата на фокус....



          Както и поляната пред вилата...



          После се върнах малко назад и тръгнах по едно друго разклонение видях едно дере което ми изглеждаше не толкова стръмно, но истината се оказа съвсем друга... както се казва ако искаш да разбереш колко високо/стръмно е нещо най-добре е да "опреш" нос в него...



          Това дърво е мн интересно...прилича на някакъв вид дракон



          Ето тук е момента и да се похваля ... направих първото в живота си обръщане на мотора на място изправяйки го на задна гума като съм се подпрял с единия крак на замята... направих буквално кръгом (сещате се за какво ви говоря) много съм горд от себе си...



          Ето ме и мене доволен и предоволен от маневрата..





          За мое съжаление ... нагоре стана непроходимо за мен.. много листа около 20-тина ,30 см листа отдолу клони колкото му се ще на човек и плюс това ,че няма място за засилна направи изкачването до края на това дере невъзможно за мен..

          Но времето започна да ме притиска тъй като пред мен облаците бързо бързо се разстилаха...



          Раздадох "пуна" газ на долу,добре ,че си следих изровенкото от гумите иначе сигурно нямаше да мога да намеря пътя обратно...заради дървосекачите..и техните "пътчета"

          Както и да е малко по-надолу се отбих по един друг път и стигнах до... това:



          Има си беседка ,чешма..всичко.



          А къде е това место... Ето отговора...Граничен полицеиски пост Папреница



          Малко снимки от новооткрития път , на места доста стръмен и с мн скали...





          Ето и тук има сеч... вижте само къде са оставили трупите, даже не са си направили труда да ги отстранят от пътя...



          И това е последната снимка от днешната разходка...



          След това заваля дъжд и "поразтрих" газта за да се прибера колкото се може по-бързо и по-сух
          Това е от мен благодаря за вниманието !!!
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • #35
            От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

            Браво колега,друго си е с тези гуми.Остава и джантите да смениш и си готов,поздрави за снимките.
            Beta 450 RR-Factory
            0039 3206052599

            Коментар


            • #36
              От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

              Найстина си е друго с тея гуми... за пръв път карам мотор с чисто нови гуми...чувстото е ... :Х хахха (може да звуча жалко ама си се кефя) може да си даваш гас и си мн по-стабилен .. както и да е . За джанти мисля само да посабера сега някой друг лев,че се се наложи да си счупя касичката прасенце
              Благодаря за позитивните отговори и за насарчаването
              Поздрави
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • #37
                От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                Мотора с тия гуми е страшен.

                Коментар


                • #38
                  От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                  няма нужда да се извиняваш. Всичко е в твоя полза. Хубаво е че оценяваш екипировката. Пък и аз не съм приел поста ти като заяждане иначе нямаше да ти остана длъжник

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                    Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                    няма нужда да се извиняваш. Всичко е в твоя полза. Хубаво е че оценяваш екипировката. Пък и аз не съм приел поста ти като заяждане иначе нямаше да ти остана длъжник
                    Дам така е !!!

                    Първоначално публикуван от rosen_vg Преглед на мнение
                    Мотора с тия гуми е страшен.
                    Да наистина мотора с тея гуми е много по-стабилен и приятен за каране, а и малко по-високичак Харесва ми как се получи,мислех,че гумите ще дойдат тежки, но след вчерашния тест съм доволен...
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                      Продължавам с малко снимки и от днес..
                      Като цяло късмета не беше на моя страна през този ден, като че ли концентрацията ми не беше на ниво, е пак имаше добри изпълнения, но като цяло по-слабо представяне от миналия път. Затова пък изкачих най-стръмния екстрем на който съм се пробвал до сега...но за това след малко
                      Тръгнах от вкъщи и понеже съм близко до гората реших да мина по една пътека която преди бях качвал до половината и не посмях да продължа. Именно на тази пътека е и Екстрема - тясна пътека без место за засилка, пясък с дребни камъчета и много голям наклон в комбинация със "S" образни завой...да ви кажа честно не мислех,че ще се справя, но за мое очудване сътворих чудо и успях..
                      Ето малко снимки от там..







                      Ей там долу от тумното се излиза и там са завойте, но не се виждат добре много лошо блестеше слънцето..



                      Ето това е единия завой, а другите са малко по-отдолу, почти идентични само дето се редуват виражите



                      След като изскокнах от там с мотора застанах за снимка малко да позирам... хахах



                      Ето я и Ямахата на върха ..



                      От там се разкри следната гледка, интересно е защото този екстрем се намира на не повече от 1 км от вкъщи Найс , А ?





                      Пътят ми продължаваше натам...





                      И аз сам си позирам...няма как помолих една катеричка да ме щракне ама ми тарсеше 5 лешника в замяна, пък ги нямах.. и сам



                      Ето още малко от пътеката по която минавах...





                      Ето тук е втория екстрем , който намерих...качих го няколко пъти, но точко ногато реших да правя клип се изложих като кифладжия затова него няма да го пускам



                      След което се прехвърлих на отсрещната страна на планината да разгледам за някоя интересна пътека ... останах изненадан когато открих,че тоя път по който минах днес и пътя по който минах вчера се сливат
                      Ето тук малко преди да разбера тази подробност си намерих още едно екстремче..
                      Мотора горе почива, защото след малко ще бъде яхнат да изкачва наклона





                      Ето една снимка от средата на екстрема...наклона е доста даже си личи на снимката,но има место за засилка което го прави много готин за преминаване..



                      След това стигнах пак до някакъв граничен пункт явно..
                      Пуснах Ямахата да попасе малко пък аз се поогледах насам-натам..



                      От едната страна бяха тези доста големи сгради,но изоставени и наполовина срутени..



                      А от другата страна е това...



                      Когато тръгнах бях от другата страна право напред...



                      Тука малко пози,стойки и простотии





                      След което тръгнах да се прибирам...раздадох "пуна" газ и попаднах на това хубаво местенце за отдих има си даже и чешмичка..



                      Ето ме и мен презареждам се и отпрашвам..



                      Ето на тази снимка като за финал се вижда по-добре от къде тръгнах (отсреща) заобиколих и се прибрах..



                      Това е от мен за сега ... скоро ще има пак снимки от по-интересни места... но за тази седмица толкова отдавам се на блаженна почивка
                      Поздрави на всички !!!
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Оффроуд около Петрич

                        Здравейте отново
                        След като вече минаха празниците и се отвори малко време реших да направя едно преходче по нашата планина,посока вр.Конгур, където не бях ходил от доста време...
                        Асфалтовата част я пропускам умишлено, не след дълго асфалта свърши и започнаха черните пътища...реших да мина по една пътека,която бях открил при едно от последните ми карания там...само,че си нямах на идея,че станала кошмарен храсталак.Толкова е обрасла,че и пътеката едва се вижда добре,че имам спомени от местото ето едно клипче от там..не се очудвайте,че не може да определите кое е горе,долу,ляво или дясно просто е обрасло от всякъде..



                        Малко по-малко хижа Конгур приближаваше. На следващото клипче там където обръщам и тръгвам по един стръмен улей дa го наречем.. това е всъщност браздата на границата...едно време е имало плет и от там нагоре не е било позволено да се ходи,но това го знаете. Малко след това се явява и хижа Конгур



                        Следва малка почивка за мен и за мотора, тъй като до този момент съм минал 20-25 км по пътеки,джандеми камъни и най-вече КАМЪНИ....има ги в изобилие,направо ръцете ти се откачат





                        Петрич в подножието на планината









                        Следва продължение....
                        Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 14-05-11, 18:08.
                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Оффроуд около Петрич

                          Продължавам...
                          Не след дълго стигнах до екстрема, който няколко хиляди пъти се опитвам да заснема и все ми отказва снимачната техника...както и да е, екстрема е право напред..





                          Ето и клипче от екстрема скъсах се от кеф след като го заснех и изкачих,чува се и на клипа



                          След това поех по пътя за върха..



                          По пътя още имаше преспи сняг както се вижда и от снимките и клиповете..



                          Малко по-късно вече бях на това место..казват му Вършилото.







                          От там се разкрива тази гледка..





                          Ето ме и мене за цвят



                          По пътя, който подсича билото си намерих едни интересен насип и реших да се пробвам...никакви проблеми



                          След което поех към върха..ето снимка малко преди него..



                          Насреща е вр.Радомир



                          Бутковски гьол





                          И вече на самия връх и снимка с вишката или поне това, което е останало от нея..







                          След това раздадох пуна газ към вкъщи. По пътя намерих още един мн готин път мн стръмен, имам го на клипче , но слънцето много блести и се вижда мн лошо така ,че за сега от мене толкова надявам се да ви хареса темата като цяло. Благодаря за вниманието !!! Очаквайте още репортажи... поздрави на всички.
                          Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 14-05-11, 22:17.
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Оффроуд около Петрич

                            Едно не мога да разбера,при тоя хубав балкан и прекрасен климат,как нямате група с която да се забавлявате заедно.Иначе ти продължавай да се возиш и зареждаш материал,но е много по-приятно карането в група(и по-безопасно).
                            Beta 450 RR-Factory
                            0039 3206052599

                            Коментар


                            • #44
                              От: Оффроуд около Петрич

                              По принцип има моторджии, но карат предимно на мотокрос пистата и рядко и най-вече спонтанно решавали да правят някакви преходи..и затова..да ти кажа честно мислех да пускам тема нещо от рода на "има ли желаещи за ендуро от Петрич" ма не знам дали ще има някакъв ефект , ако имаше щяха да пишат в темата , поне така си мисля, иначе почвам да свиквам вече и да се пазя.. Е не е мн приятно сам друго е да има някой с теб ма за сега така... дано се намери някой за напред
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Оффроуд около Петрич

                                Днес времето беше чудесно за практикуване на ендуро. Топличко, но слънцето беше зад облаците, което направи условита за каране перфектни Естествено не се стърпях и излязох да направя преход.

                                Естествено преди всяко каране, подготвям раницата,правя преглед на мотора ЕКИПИРАМ се и потеглям..
                                Днес реших да обиколя балкана и да си заформя един вид обиколка (буквално). Не след дълго започнах да се заигравам по пътеките..



                                Ето такива бяха пътеките в днешния ден..





                                След около час-два заигравки по пътеките излязох на открито и какво да видя... ами вижте сами









                                Мда точно така, вишки отново там има 2 на брой, нямах време да ги разглеждам от близо, защото не знаех точно къде отива пътя и дали ще мога да направя така планувания маршрут, затова не губих много време и потеглих. Граница от своя страна се оказа зад вишката, а малко по-нагоре пътя се доближава на буквално 1 метър от нея и спокойно може да се прехвърлиш в Гърция, но аз НЕ го направих тъй като знам,че все още се смята за нарушение... може би един ден като влезем в шенгенското пространство и това ще се случи, но до тогава толкова..

                                Ето тук ясно се виждат маркерите на гранцата...



                                Ето ме и мен позирам на фона на Бутковски гьол, но от друга страна (не от към вр. Конгур)





                                Потеглих отново и след като пътя покриволичи малко се отвори тази гледка..това е изглед на пътя от където идвам









                                И съответно на къде съм се запътил..



                                Междувременно се разкриха тези гледки...това надолу е дере не знам колко е дълбоко, но паднеш ли от там... "пиши се бЕгал"



                                Ето ме и мен...



                                Долу ниското е Петрич.









                                В този момент от границата ме делеше само това:



                                Ето ме и мен малко на хубавата гледка. Пътя тук криволичи и е пълен с камъни на места колеми колкото футболна топка, но колкото по-напред отиваш, толкова по - хубава гледка се отваря..





                                След което се озовах на вече познатия и отразен в темата вр. Конгур затова не съм снимал повече, направих обаче едно клипче на едно екстремче...



                                Еми това е от мен за сега...следващите 2 седмици изглежда ще са тежки затова ако остане време ще покарам и поснимам още малко, ако ли не когато се отвори възможност (надявам се вече и с камера за каската). Проздрави на всички !!!

                                П.п ето това е приблизително трака по който съм карал днес. Не е точно очертан и не са включени повечето пътеки, просто за ориентир горе-долу

                                Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 16-05-11, 17:09.
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X