Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

    Първоначално публикуван от evtimbg Преглед на мнение
    Гранична полиция има много рядко в района ,но и да има не прави проблеми.Можеш да се качиш до самата граница с кола дори и да влезеш в Гърция ако искаш.
    Пролетта карахме от Мезек до Ивайловград по границата.На две места сме влезли 50 метра в Гръцко.Нашите граничари ни задържаха и казаха че гърците са ни засекли.Подписвахме предупредителни протоколи.А глобата в Гърция била 300 евро.
    ........................
    Иван Маринов
    CRF 250 X
    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

    Коментар


    • #17
      До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

      Здравейте колеги,ето малко снимки и от днес този път успях да се стигна където искам...аммм това езеро дето се вижда всъщност е бутковски гьол...минах през в.Конгуро и в.Калабак...това е за сега
      П.п има и снимка с малко инфо отностно границата
      "Гранична Ивица
      100 метра до държавната граница
      Правилник за прилагане на закона на МВР:
      Чл.84(5)<<Извършването на стопанска или друга дейност в граничната ивица се съгласува с началника на съответната регулаторна служба за гранична охрана.>>
      Чл.278 <<За за нарушение на правилника виновните лица носят отговорност по чл. 32 от Закона административните нарушения и наказания (ЗАНН).>>
      Наказателен кодекс:
      Чл.279(1) <<Който влезе или излезе през границата на страната без разрешение на надлежните органи на влатта или макар с разрешение,но не през определените за това места се наказва с лишаване от свобода до 5и с глоба до 30 лева.>>
      Чл.280(1) <<Който преведе през границата на страната отделни лица или група хора без разрешение на надлежните органи на властта или макар с разрешение,но не през определените за това места се наказва с лишаване от свобода от 1 до 6 години и глоба от 500 до 1000 лева>> "
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 14-07-09, 01:21.
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • #18
        До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

        Моите поздравления.Много добър пътепис и страхотни снимки.Послушай съвета на колегите не карай сам в планината.Опасно е.

        Коментар


        • #19
          До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

          ето още малко снимки от пл.Беласица .....леко влязохме в Гърция,но..... амм много интересно беше като спряхме един човек който минаваше с жигулата си от там и го попитахме как стой въпроса с границата да не ни направят проблем и той отговори: "Какъв е проблема??? няма проблем тука вече никой няма...."
          на черно бялата снимка се готвя да атакувам слизането от едно възвишение забавно беше,този път не бях сам ей там е и колегата с когото бяхме това е на Гръцката вишка и той се прави на лош граничен полицай амм на същото място аз се правя на беглец , а на другата снимка на туземец мъчещ се да запали оган с парче дърво , снимахме и граничните бункери много са зловещи има специални места за поставяне на оръжието,много е тясно има страшно добре прикрити прозорци, а и разположението им е направо страшно едва се забелязват от друго место,а от самия бункер се вижда всичко (бункера и вишката са на в.Конгур,а зад тях е в.Радомир,а има и гледки къб Гърция(бутковския гьол) както и връх Радомир,който не можахме да покорим,защото времето напредваше,а и ни чакаха Това е за сега
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 15-07-09, 20:57.
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • #20
            До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

            Браво бе . Ти ще излезнеш голям фен, но е време да се научиш да качваш снимки в голям формат. http://forum.offroad-bulgaria.com/an...ment.php?f=184 Браво. продължавай в същият дух.

            Коментар


            • #21
              До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

              Благодаря .... за другия път ще се постарая
              другата седмица се очаква да ми пристигнат частите и ще направя по-голям преход с повече снимки и по-интересни места
              Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 15-07-09, 23:51.
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • #22
                До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                Браво , само така.
                Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                Коментар


                • #23
                  До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                  браво и от мен...ама не виждам никакви гардове по теб,не е лошо да помислиш малко.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                    Браво хубави снимки и пояснение ама толко ли няма с кои да караш та сам.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                      такаааа да подновя малко темата тея дни доста покарах много съм радостен.....за жалост все още си карам самичак......но както и да е снимки нямам този път,но за това пък имам малко видео (on board)

                      Тук е първия тест от on board камерата за да видя дали ще си търся апаратчето нейде из храстите ,но както ще видите се оказа много стабилно ето го и клипчето:

                      http://www.vbox7.com/play:1d7df7aa

                      за пръв път минавам по този маршрут но се оказа задоволитено особено в средата на клипа кадето се слиза по една пътека,която е към 50 може би 55 градуса наклон(за съжаление апарата не дава ясна представа за това)....но преди самото слизане г-д личи не ме питайте как съм слизал,като гледах клипа и аз се чудех защото съм още начинаещ,а наклона е сериозен много....но явно радостта от On Board камерата е надделяла в мен както и да е важното, е че след това слизане станах много по уверен в себе си и смело атакувам пътеките вече

                      Следва.....
                      http://www.vbox7.com/play:97237c4f

                      така тук вече е една пътека по коята много пъти съм се чудел дали да хвана,но съм се разколебавал...но явно започвам да вярвам в себе си повече доста е стръмна пътеката с много завой много листа клони храсти абе има си от всичко дори прескочих едно паднало дръвче , и малко след него(то няма и метър) на едно малко,но стръмно изкачване задната гума забоксува...но се оправих

                      така това клипче: http://www.vbox7.com/play:557dca1d е от същата пътека (като от второто клипче) ,но на връщане....представата май е малко по-добра не знам преценете вие
                      Колкото до On Board камерата....ако на някой се интересува мога да споделя как съм го направил то излиза за има няма без пари
                      ооо забравих има една снимка тука обяснявах на колегата(който ми изпили нервите защото не искаше да го снимам),че другия път трябва да хванем от там нагоре пък да видим какво ще излезе


                      Поздрави на всички....
                      П.с Ако модераторите преценят могат да премахнат клиповете поради факта,че са качени в тоя сайт....просто не успях да разбера как да се оправя с клиповете
                      Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 01-08-09, 23:42.
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                        Хубаво, но имам една забележка. Всъщност две.
                        На 51-вата секунда от първият клип минаваш покрай пешеходец. По късно в кипа пак. Другият път когато минаваш покрай пешеходец, няма значение дали е турист или човек от селото, отмини го на по голямо разстояние преди да започнеш да даваш газ. Повярвай, със сигурност при подаването на газ, пешеходецът няма да каже " Леле с каква газ кара хлапето " , а ще е нещо от сорта на " За майката; бабата; лелята в дъното......
                        И втората:
                        Избягвай да пускаш снимки без екипировка

                        Коментар


                        • #27
                          До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                          еми колега Жоро Витлиемоф да ти кажа не си прав защото човека съм го видял той е в ляво,а аз минавам максимално в дясно просто не си личи на видеото...отностно гаста...дал съм толкова гас,че да си продължа пътя без да хвърляма камъни от боксуване,че да го убия (всъщност въобще няма такова нещо,аз внимавам за тея неща)за екипировката....в момента така стоят нещата пак и в тая жега и за кратко каране....не съм слагал нищо,но действам по въпроса,а и за да сложа снимка в темата задължително ли трябжа да съм с екипировка??Не се заяждам просто питам Поздрави на всички
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                            да подновя малко темата на 14.09.2009 реших да покарам малко и да направя някой и друг клип и тъй като беше валяло предишните дни направо нямах търпение да се кача в планината (нищо,че гумите са ми... без коментар) та...тръгнах и понеже бях сам (другите не искаха да карат) нарамих раничката и тръгнах...
                            горе имаше доста кал и доста се борих с мотора (заради гумите) постоянно поднасяше,но пък беше забавно....за мое голямо нещастие хижата горе беше затворила и не можах да пия чай (както се вижда от клипа хванах хижаря и още няколко души да слизат от планината) както и да е покарах хубаво ядосах се ,защото има един участък който преди не можех да изкачвам,но се престраших и вече не ми е проблем,таа идеята ми беше да го снимам....но уви...апарата беше мокър и спря да снима 4-5 пъти го качвах и не става

                            ето и клипче от карането до хижата



                            една снимка за да фигурирам и аз в цялата работа



                            а тука се чудя какво или кой да помоля,че да направя клипчето с изкачването



                            а ето това изкачване исках да снимам,но не успях имам го само на слизане....цялото е с камъни и е доста стръмно на клипа го пускам на натисната до край задна спирачка почти до долу...



                            и да завърша с някоя и друга снимка на моето конче...







                            а тук вече чака за баня



                            П.с Много се извинявам за качеството на снимките...но апарата се понамокри и затова са такива дано не ми се сърдите и карате

                            П.п.с намерих си един улеи,който така и не успях да кача ще пусна видео от жалкия ми опит скоро
                            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                              Здравейте отново реших малко да подновя темата (вече почти на 100% екипиран) по съвет на Вас... за което ви благодаря, макар малко да се позаядох един вид с колегата Жоро Витлиемоф за което му се извинявам още веднъж, не бях прав. Тогава като първа радост на мотор не придавах особено важно значение на екипировката, но разбрах,че съм бил в голяма заблуда..хубавото е,че това вече е в историята и си взех поука.. както и да е...
                              Та днес реших да покарам малко колкото да не загубя форма пък и да пробвам някой неща от многобройните филми за еднуро и мотокрос пуснати в сайта (много научих от тях), а пък и си чакам гумите, та направих малка разходка..
                              Извадих мотора, проверих го, екипирах се,обадих се къде горе-долу ще карам и потеглих..
                              Карах по напълно непознат маршрут, но кефа беше мн голям страмни изкачвания и спускания, бързи участъци, бавни и технични пътеки с дървета..всичко..
                              Не след дълго стигнах до един много стръмен участък със страничен наклон и издълбан от едната страна и бая се поузорих докато го кача... а ето го и него...



                              от друг ъгъл



                              и малко по-отдалече..



                              Именно тук за пореден път разбрах колко е важна екипировката...ако не бях с ризница сега най-вероятно нямаше да пиша по темата ... а какво всъщност стана?!?! Еми стана така,че при първия неуспешен опит да кача този участък, мотора занесе много лошо и се обарна със седалката надолу по посока на хълма..при което излетях от мотора и се врязах в един стърчащ корен...добре,че беше ризницата, която поемайки удъра спаси мен и се оттървах само с ожулване..



                              тук съм се "разопаковал" за да видя пораженията.... както и да го гледаш хубаво е да си защитен..повече без екипировка НИКОГА!!!
                              Амм след тая случка бях решил да се откажа, но реших,че ако сега се откажа винаги ще ме пресладва случилото се и няма да мога да карам спокойно, следователно продължавам да карам...

                              Малко по-нагоре се озовах на една малка полянка където спрях да си почина,а и пътеката нагоре беше непроходима с мотор..



                              ето ме и мен



                              и пак...



                              До полянката се стига по този стръмен път..
                              Посока нагоре..



                              посока надолу..



                              Починах си добре след което започнах да търся някакви готини пътеки..попаднах на златна (за мен) мина,пътеката за която споменах в началото на поста..







                              и за финал тази..



                              Не можах да снимам защото батерията на тел-а ми падна и нямах възможност. След като ми дойдат гумите другата седмица да се надяваме ще ходя пак да направя повече и по-добри снимки.След това раздадох "пуна" газ и се прибрах удома,последва миене и обслужване на мотора и те така ...
                              извинявам се качеството на снимки,но са снимани с телефон..сапунерката сдаде боду дух...очаква се нова скоро време..
                              Еми това е от мен за сега Благодаря за вниманието и поздрави на всички и Весели празници
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малка Разходка из пл.Беласица,с леко кофти край

                                Колега,ще ти дам един непрофесионален,но за сметка на това безплатен съвет.Заедно с гумите,смени си и джантите и надявай екиировката винаги.Много си ентусиазиран,но едно от златните правила на ендуристите(ще публикувам и тия правила някой ден) гласи,че никога в гората не се кара сам.Като аматьор съм го изпитал на гърба си,паднах в едно дере и не можах да изляза цял ден от там.По закона на гадостите,бях без телефон и далеч в гората.Виках цял ден неволята и накрая сам издърпах оня струг(Хонда ХЛ 600 ЛМ-стуваше ми се,че тежи цял тон).Поздравления и потдържайте хубавата тема,нещо сте я занемарили.
                                Beta 450 RR-Factory
                                0039 3206052599

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X