Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    ...Ако да каква е рецептата и с какво се забърква...
    Аз последните 3-4г. намерих един алкиден безир, който съхне по-бързо. Освен това може и да се добавя в някой грундове, като на Селт например. Ако е само за шасито, или дъното на купето е по-добре с четка. Пистолет наистина опръсква прекалено мнгого неща, които после веднага трябва да се почистват. Освен това трябва да се вземат мерки да не се вдишва мъглата, когато е с пистолет, защото миниумът е оловно съединение, и уж е канцерогенен. Иначе от личен опит съм мазал няколко лади през 90-те, и няколко други железа. Ладите изгниха там където не бях намазал с минимум, другите железа не са мръднАли.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

      Абонирам се, та да не пропусна нещо интересно.

      ... всъщност, това ли е начина за обработка на шаси и други детайли без екстремизъм, вюртски ръждопреобразовател и после полиуретанов (или имаше някакъв 2 в 1 или 3 в 1) грунд ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

        Нещото, дето бих пробвал след преобразувателя е епоксиден грунд с полиуретанова боя върху него. Но трябва да се постараеш доста с почистването.

        Разните антикори (независимо от вида) върху шаси нясто нямат, точно колкото и върху други повърхности без идеално почистена основа - разбирай чист метал, идеално обезмаслен и намазан с подходящ грунд преди тях. Във всички останали случаи затворената под тях ръжда си работи, докато не установиш в един момент че е останал само антикора, а под него метал няма. Именно поради тая причина на места като шаси алкидните неща работят - разтварят болшинството мазнотии, дори някъде да са останали такива, и съхнат сравнително бавно, абсорбирайки ги.

        Разните 3-в-1 също не работят. Белят се по местата, където има деформации, въпреки старанието ми. Опитани 3 вида, единия на доста по-сериозна цена спрямо останалите.

        Друго нещо, за което се сещам и не съм опитвал, е епоксидна боя с разни катрани в нея.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

          Ако шасито ми не е много зле, ми се ще да се обработи с нещо което да го закрепи така за колкото може, и тогава ще мисля как да пооправя вида на купето, ако не, хич няма да му се вталясвам, и докато изкара.

          ... значи трябва да мисля в посока обработване с нещо мазно.
          Сега остава да намеря и на кой ще му се занимава.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Ако шасито ми не е много зле, ми се ще да се обработи с нещо което да го закрепи така за колкото може, и тогава ще мисля как да пооправя вида на купето, ако не, хич няма да му се вталясвам, и докато изкара.

            ... значи трябва да мисля в посока обработване с нещо мазно.
            Сега остава да намеря и на кой ще му се занимава.
            Мога да ти дам един варел горено масло
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Мога да ти дам един варел горено масло
              Тенкю, ама идеята е да се понамаже ако има нужда, и ако въобще има смисъл, щото дори не съм разглеждал рамата.
              В тойотаджийски саги не ми се влиза.
              Ще го разгледам отдолу с който/ако му се занимава, и ако има смисъл ще го мислим заедно.
              Темата я чета щото нямам никакъв опит в тия работи, и ако въобще се занимавам, ще ми е за пръв и последен път.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • Ръждопреобразувателят на Вюрт според листа му за безопасност съдържа от 2.5 до 10% танини. Линк към листа: http://ehs.wuerth.com/ehs4customers/export/02680605.PDF

                https://www.canada.ca/en/conservatio...artifacts.html
                На този линк има рецепта за ръждопреобразувател на базата на танинова киселина. Т.е. можете да си направите подобен на купешкия сами.
                Пускам я тук, в случай, че линкът стане неактивен някога.

                Рецепта за 10 процентен разтвор на танинова киселина:
                100г. танинова киселина
                900мл. дестилирана или дейонизирана вода
                50мл. етанол
                приблизително 2мл разредена фосфорна киселина

                В този вид може да се съхранява. За употреба съветват да се разреди с вода до между 2.5% и 5%. Фосфорната киселина служи, за да се докара pH между 2.2 и 2.4. Не знам какво значение има това, просто копирам информацията от линка. Можете да го отворите и прочетете, обяснено е доста подробно

                Коментар


                • С високо pH не работи или работи бавно/зле. В почти всичко, базирано на танинова киселина, има и друга киселина за сваляне на pH-то, най-често фосфорна, но не само.

                  Само че това не е еквивалент на Wurth. Това просто ще "посини" метала. което след това трябва да се избърше или измие. Металът се покрива със синьо-черен прах. За да прилича на Wurth има още химии, които полимеризират и се получава стабилен слой, който може да го играе грунд.

                  Wurth-а впрочем отдавна не е уникален с нищо. Има сигурно 10-ина други марки, предлагащи подобни продукти.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Вюртовската химия е бяла, като разредено прясно мляко. След нанасяне в/у желязото, след няколко часа посинява. Пише да се работи на проветриво, но да няма пряка слънчева светлина. След 24часа се грундира и боядисва.

                    Коментар


                    • Посинява заради танините - железен танат е синьо-черното. Това от горната рецепта също ще посинее, преобразувателя на Fertan също. Има същите неща като гореописаните, плюс още две.

                      При мен осинява за минути, не за часове.

                      Не се излага на пряка слънчева светлина, защото светлината разлага танините - отново важи за всичко, базирано на танини.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Не знам кое е по качествено от Вюрд. Имам кило и като свърши ще мисля за друга химия. Евентуално. Само да спомена, че мазах гредите на кашона преди 3 години и щях после да ги боядисвам. Щях. Е още си стои черно......почти.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • Бе и аз съм мазал, ма като го посолиш зимата, при мен ефекта не е тоя.

                          Forch (конкуренцията на Вюрт) разправят че бил по-добре.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Даже не съм го чувал, но ще проверя.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • Ей го:
                              https://www.foerch.bg/ximicheeski-pe...s=ProductGroup
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • sparkybg
                                sparkybg коментира
                                Редактиране на коментар
                                @Taran: Не ти изглеждат. Чисти търгаши са. На всичкото отгоре с еднаква (сбъркана според мен) маркетингова политика. 3М са същите измисленяци, поне тук, та се случва да поръчвам отвън.

                                Еднаквата опаковка - доста марки спирачна течност на тукашния пазар (Ferodo, Textar, TRW, Motul, Liqui moli, Raxol, Muller), са в почти еднаква опаковка. Друга група от 4-5 са пак в почти еднаква опаковка. Ferodo и TRW са в абсолютно еднаква. Не мога да твърдя нито че са еднакви, нито че не са.

                                Вече писах че във Вюрта няма нищо уникално.

                              • Vlado_Ts
                                Vlado_Ts коментира
                                Редактиране на коментар
                                Вюрт не е производител , а търговска фирма . Което не изключва фактът , че чат-пат продават и качествени неща, за съжаление у нас - на безбожни цени . В Германия примерно минават за един от сравнително евтините брандове .

                              • sparkybg
                                sparkybg коментира
                                Редактиране на коментар
                                Не знам къде за какво минават, ама съм гледал и електронни компоненти и какво ли не, и са на световно безбожни цени, поне от гледна точка на малък клиент. Предполагам продължават да са живи, защото се сключват по-големи или дългосрочни сделки на цени, нямаши нищо общо с тия на дребно. Не знам например кой би си купил дребен електронен чарк от тях на петорна (буквално) цена, при положение че цената на дребно от производител в 10-ина други сайта си е съвсем нормална.

                                Имат хубави неща, имат и такива дето са нищо особено, но не съм попадал на откровен боклук до сега. Това не е малко, но рядко оправдава някои от цените им.

                                3М са нещо подобно, но не ребрандират, а направо купуват производители. Хенкел - същата работа. Ширпотребата )коят не е нищо особено) я има навсякъде, но в момента, в който трябва да купиш нещо по-специфично, се виждаш в приключение, особено ако искаш да го купиш на дребно, а не цял кашон.

                                Пример - вездесъщото лепило 3М 77 е по-зле от 2 пъти по-евтино безименно лепило, продавано от български производител и вносител на дунапрени. Същото на Wurth - пак така. Същото на Foеrch просто не ставаше, поне за това, за което го ползвах (възстановяване на дунапрен на седалки).

                                За двойнолепящи лепенки например не съм намерил достойна конкуренция на 3М, ама си ги внесох от Гърция, защото, както казах, тукашната им маркетингова политика е тотално сбъркана. Всякаки шлайф-пасти, маски и прочие "ширпотреба" ги има навсякъде, но да намериш на дребно някакъв специфичен продукт си е цяло приключение.

                                ...и те-така.
                                Последно редактирано от sparkybg; 27-05-20, 10:01.

                            • И по темата - с всичко, което съм пробвал за махане или преобразуване на ръжда, съм имал един и същ проблем - с лисичата ръжда се справя, с твърдата и по-тъмна не. Това е ръжда, случила се при липса на достатъчно кислород, и после обратно разпаднала се до метал+магнетит. Ако беше само това не е проблем - магнетитът е "стабилна" ръжда, която не се самоускорява, но под нея обикновено има частичен слой нормална, която продължава да си работи, а до там нищо не желае дас проникне. Въпросната чернилка и са маха трудно, защото е твърда - по-твърда от базовия метал. С нея и пясъкоструйка се справя с цената на отнемане на доста базов материал. Стигал съм до фаза чегъртане с дремел и зъболекарски борчета, и пак е трудно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X