Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво може "Нива"-та

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

    Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
    Благодаря за хубавите думи колега-Ладичката излезе благодарение на клиренса от 180мм.,1.6 мотора и 4.44 диф.Абе почти като джип-паркетник е,но е важна думата почти.
    Колеги - аз имам един съсед на село - кара само ЛАда и ... преди имаше жигула .
    Занимава се основно с бране на гъби . Дори не може да си представите къде ходи и минава с Ладичката 1500 S .
    Качва се от Чепеларе горе до хижата Изгрев - през цялата година .
    И го смята за нещо нормално , а не екстремно . За това - една Лада с един сериозен ОФРоуд карач е нещо доста приятно за окото .
    И това , че пускате вече повече снимки е хубаво . Започвам да мисля , че във раздела ВАЗ сме повече от 5 човека .....продължавайте да се хвалите дори и с дребните емоции . Те са стъпалото към следващите по-големи трудности .
    Успех !

    Коментар


    • #17
      До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

      Ох колега на моменти моите емоций хич не са от дребните.Особено,когато сме само с една кола и затънем надалеч от Ямбол-щот и това е ставало...и пеш сме се прибирали...и какво ли още не е било...А има моменти в които е студено,ама много студено,а колата е закъсала и трябва да се действа-иначе лошо,защото студът в Балкана не е като долу в града,особено когато вече се е стъмнило и си гладен като вълк.Абе не е лесно да си главоч и да тръгваш зимата на път,когато по радиото и ТВ приканват да не се тръгва и да атакуваш Твъдица-Елена и Бяла-Стара река в 3 часа посреднощ.Най-важното в такъв момент е да имаш приятели зад гърба си-иначе сам нищо не струваш.Е лятото преходите са по лесни-но не винаги...
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Янко Желязков; 30-06-09, 22:46.

      Коментар


      • #18
        До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

        Къде карате колеги ...?
        Аз съм там където няма пътища или ..... е трудно да се мине . Всеки ден...
        На днешният маршрут срещнах - 5 АТВта , 3 кросови мотора и 4 джипа различни марки .
        Беше забавно и доста кално , освен трудния терен .
        Голям кеф и ..... утре пак !
        Поздрави !
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

          Колега без да се обиждаш ти казвам,че със стандартна Нива не може да се ходи на кой знай колко тежък терен.Друг е въпроса кое за тебе е тежък терен.Аз от снимките,които съм пуснал не претендирам,че съм бил на такъв.Ако някога реша да ходя по сериозни пътища навсяка цена ще сменя джипа.За 50000км. от които доста са из чукарите разбрах,че Нивата е един добър компромисен вариант между шосеен а-л и такъв за пресечен терен.От това ми твърдение следва,че тя не е предвидена за постоянно движение извън асфалта.

          Коментар


          • #20
            До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

            Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
            Колега без да се обиждаш ти казвам,че със стандартна Нива не може да се ходи на кой знай колко тежък терен.Друг е въпроса кое за тебе е тежък терен.Аз от снимките,които съм пуснал не претендирам,че съм бил на такъв.Ако някога реша да ходя по сериозни пътища навсяка цена ще сменя джипа.За 50000км. от които доста са из чукарите разбрах,че Нивата е един добър компромисен вариант между шосеен а-л и такъв за пресечен терен.От това ми твърдение следва,че тя не е предвидена за постоянно движение извън асфалта.
            Ти нещо да не се засегна ...? Извинявай , не исках !
            Аз съм реалист - знам какво е НИВАта . Споко !
            Разликата е , че други се качват на Нива и после искат да я сменят с по-добър джип ( почти всеки западняк ЛР, Тойта и Нисан ).
            При мен се получи обратното - аз имах ЛР диско - бензин 3.5 , осмаци - и знам какво могат тези всъдеходи .
            Но в момента интересното ми е съвсем друго ...... какво мога аз , а не един подготвен джип ( супер гуми , вдигнат - лифт , и с лебедка )
            То на зелено и баба знае ...... С такъв джип кой терен е тежък ?
            И аз искам да сменя джипа - не съм се оженил за него , но все още ми е интересно .
            И спокойствието - че , ако днес го счупя - утре пак съм в движение си е приятно .
            За ЛР - една пружина я търсих 3 седмици . Добре , че беше със система за втвърдяване на амортисьорите , та не съм спирал разходките през тези 3 седмици .
            А какво е тежък терен - не знам ....може би не съм ходил все още на такъв . За мен всеки терен е интересен .....
            Ако хората около теб изтръпват от терена , а ти го смяташ за нормален .....дали е тежък ....
            Ако Нивата минава спокойно по калният наклон , а после други подобни возила се поузорят маааалко ......... дали е тежък ....
            Ако всеки разклон в гората го превземаш докато свърши просеката и пътя - дали е тежък ....
            Може би наистина не съм виждал тежък терен ......но да се надявам , че скоро ще го открия ....?
            Аз говоря за НИВА без комплекси и само с усмивка !
            А пускам снимки не за хвалби ..... грешно си ме разбрал .....
            Просто искам да си говорим като колеги ..... ама май няма смисъл ....
            Освен това видях първият пост - значи тази тема не е за мен !
            Поздрави и успех колеги !

            Коментар


            • #21
              До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

              Колега "bgbul" не спирай да пишеш. Ти си един от малкото каращи ме да се замислям върху думите им. Този твой отговор в темата е искрен и ме кара да погледна под още един ъгъл на офроудът и мястото на "нива". Адмирации за мирогледът, явно си се качил на горното стъпало.
              Пийте червено вино! Дава здраве.
              А то ни трябва за да пием ракия!

              Коментар


              • #22
                До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                ето малко материял и от мен.Много кал-закьсали ниви-блокирал двигател на узка опитваща се да ни вади-криви ламарини и накрая все пак ни извадиха-егати и джунглата.
                Прикачени файлове
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #23
                  До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                  Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                  ето малко материял и от мен.Много кал-закьсали ниви-блокирал двигател на узка опитваща се да ни вади-криви ламарини и накрая все пак ни извадиха-егати и джунглата.
                  Пичове - вие сте смелчаги - Браво !
                  Щом с такъв грайфер сте тръгнали да газите тази кал - евала - това си е смелост и търсене на мнооого емоции.
                  Наистина е джунгла вашето , истинска джунгла !
                  Поздравления , че все пак сте минали .....нали за тези емоции сме взели тия ламарини 4х4 . И браво за снимките !
                  Поздрави !

                  Първоначално публикуван от ggs Преглед на мнение
                  Колега "bgbul" не спирай да пишеш. Ти си един от малкото каращи ме да се замислям върху думите им. Този твой отговор в темата е искрен и ме кара да погледна под още един ъгъл на офроудът и мястото на "нива". Адмирации за мирогледът, явно си се качил на горното стъпало.


                  Колеги Ниваджии - забелязвам , че доста от вас се притесняват да споделят емоциите си .
                  Не знам дали заради марката ( всички я смятат за по-долу от другите ). не знам дали заради скромност или просто смятате тези емоции за нормални ....но ми се струва , че малко сте подтиснати ....ако греша - Извинения !
                  Ако съм прав - защо ?
                  Всеки се съобразява със своите нужди - емоционални , финансови и др. Нивата дава добър компромис между двете - емоции и разходи .
                  За емоциите - почти на ниво много добър джип . И това със заводското оборудване , а не подготвена.
                  За цени - няма по-евтина поддръжка на джип .
                  Когато имах друг джип - разговарях с колега , участвал на мисия в ИРАК . Там карал Хамър . И той се изказа доста добре ( меко казано ) за Нивата.
                  Аз естествено бях от "другите " и лекичко се присмях на възможностите на Нивата. Въпреки това взех Нива .
                  В началото я взех на шега - за малко и за друг ....но с течение на времето открих възможностите на Нивата. Вече ги знам почти 85 % .
                  С радост ще открия и другите възможности .... но няма къде ... за сега ...
                  Дразня се от хора които са карали Нива и после се жалват .."какъв боклук е била " ..
                  Боклук може да е определен екземпляр .... но с всяка марка е така . ( за справка вижте другите марки и проблеми ) За това - карането на всяка кола 4х4 е удоволствие и нищо друго .
                  Защо да си разваляме това удоволствие с глупави думи и обиди ?
                  Нека всеки кара каквото му е кеф и да уважава всички колеги - без значение от Марката и без съревнования кой е по-по - най ...
                  Аз не искам да развалям фабричното състояние на Нивата .
                  Искам да се науча в това състояние да минавам там , където други се притесняват .....
                  Казано по друг начин - искам да направя "лифт" и тунинг на своето оффроуд шофиране !
                  Ако го мога с Нива - какво ли ще е да се кача на Дефендър с блокажи и лебедка ...... и къде тогава ще търся трудните терени ....?
                  Айде повече усмивки и до нови срещи ! __________________
                  Последно редактирано от bgbul; 06-07-09, 22:50.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                    Колега bg bul-мисля,че някой ден ще е добре да се запознаем на живо.Определено ще има какво да си кажем,пък може и съвместна разходка да си спретнем-разбира се лека,без излишно трошене на машините.Иначе за обиждане и дума да не става-затова не се притеснявай.С УВАЖЕНИЕ-niva man.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                      Аз определено не се срамувам че в момента карам нива-напротив-много и се радвам.На други джипове, които сьм имал някак си много бьрзо им се нарадвах и хайде -у лево.А и с тази не сьм свьршил, едва в началото сьм,имам много доработки да направя по нея.Все още не сьм решил какви гуми да и кача.В момента сьм с ебати галошите ,които си бяха на витаровите джанти ,които скоро взех,но макар и с тях трьгвам навсякьде.Обичам тежките терени-другото специялно за мен си е разходка. Нивата за да я караш по тежки терени ,трябва да пипнеш, смениш и подсилиш доста детайли по нея,но точно за това ми харесва и за сега си я оставям.
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • #26
                        До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Какви са тези щанги дето се виждат на снимката,прилагам и едно фимлче на какво е способна лада нива.


                        http://www.youtube.com/watch?v=ZZws_ckFGno - Подзрави
                        А бе колега - къде го изрови тоя клип ......браво !
                        Доста се посмях ...... браво !

                        Коментар


                        • #27
                          До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          А бе колега - къде го изрови тоя клип ......браво !
                          Доста се посмях ...... браво !
                          Е посмей се и на тези явно нещо им е липсвала мощност но ето как са решили проблема
                          http://www.youtube.com/watch?v=cbIZa...eature=related

                          http://www.youtube.com/watch?v=racdtM__chI&NR=1
                          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                          Sofrace Offroad Team

                          Коментар


                          • #28
                            До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                            паяче :
                            http://www.youtube.com/watch?v=kYXSE...eature=related

                            и още:
                            http://www.youtube.com/watch?v=xudtp...eature=related
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                              Е посмей се и на тези явно нещо им е липсвала мощност но ето как са решили проблема
                              http://www.youtube.com/watch?v=cbIZa...eature=related

                              http://www.youtube.com/watch?v=racdtM__chI&NR=1
                              Не схванах шегата ... но може да съм тъп ...?
                              Смяна на двигател е нещо нормално за всеки състезателен автомобил ...... всеки ....
                              Аз карам Нива - СТАНДАРТНА заводска и няма да я променям.
                              Странно - но до сега мощност не ми е липсвала ......освен това е голям кеф да минеш с възможно най-слабият двигател на места където ...... минават силови двигатели .
                              По-слаб двигател е само на Вартбург и Трабант - но и за един трабант ми се върти идея .....
                              Всеки джип ( 4х4 ) може да превзема повече , отколкото очаква среден водач . Доста повече ..... но си зависи от водача .
                              А за Нивата - може да я пробваш на граничните състояния без страх ...... все се оказва , че не си достигнал границата .
                              Ама както казах - може да съм тъп и слаб водач - та за това още не съм достигнал границата на Нивата - като слушам разбирачите - всички знаете къде е границата на заводската Нива .
                              Браво на вас - знаете повече отколкото предполагате . Поздравления !
                              Нали разбирате , че пиша с усмивка ......нищо лошо ...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Представяне на нашите джипове - Лада Нива

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                ... Странно - но до сега мощност не ми е липсвала ...


                                Значи не си бил на достатъчно подходящи места ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X