Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

    Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
    сега видях другите колеги какво са писали - 350-400км оффроуд се минават, 500-600 асфалт също - това за България е ок, иначе е малко
    Спор няма, че ще е малко за експедиция до Магадан или други много рядко населени и слабо цивилизовани райони.
    За такива големи начинания обаче са си Тойота и Патрул дълга база - големи джипове, в които има място и за Long range резервоари, и за багаж ще остане.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

      Да ясно. Аз го сложих пояснението за да изравним мерните единици.

      Коментар


      • #18
        До: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

        До миналата година ги описах ("джипките", без Нивата с която просто не съм пътувал), за тази година - Тойота ЛК80. По дълго пътуване е само "Родопи 07" http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=9733&page=5 към 800км. само около половината черно :

        + Невероятен комфорт - можеш да караш "колокото си искаш" без сериозна умора!!!
        + Много висока средна скорост - комфортно
        + Климатик - няма прах, комари, мухи, няма схващания от "надухване"...
        + Олична проходимост - 33" гуми + Блокажи
        + много място
        + Маневрена - по-маневрена от Патриота макар и по-дълга
        + Огромен резервуар - >90 литра, при разход за пътуването 15-16 (само по черно) пак стига за >500км Черно!!!
        + Страхотен двигател - катери и под хиляда оборота без проблеми, от 1500-1600 набира като "изстрелян" - можеш да минаваш много сложни и чепати баири с камъни "като козичка" с предишните машинки си искаха засилка и съответно удари


        - лошата потдръжка през годините (преди мен) запушен с боклуци горивен филтър - сменен, намокрени кабели на мигачите - изсъхнаха, после ги оправихме Термо защита на лебедката - при едно Голямо вадене, трябваше да я чакаме да изстива
        - по-лошо разпределение на седалките от Патриот-а, там задните падаха и става легло персон и половина, тук задните се згъват Само напред и със спането е по-сложно (не съм пробвал още, но си нося спален чувал за всеки случай), задната е цяла и не може да сгънеш само част (1/2 към 2/3 както в Патриота)
        - по-лоша геометрия от Патриот-а - преден и особено заден свес, но опира само рамата и минава дори в кофтите участъци! Нищо не се чупи!


        Едвам успях да "измисля" някакви минуси - това е и първата ми "джипка" която се задържа повече от година, да е жива и здрава и още много по толкова
        П.С.
        До сега съм и навъртял 12-13 Хиляди километра - главно черно - много здрава машинка, но не "вълшебна" - кара ли се при тежки условия една кола - то тя се поврежда - някой повече - тази по-малко Важното е редовна и квалифицирана потдръжка - масло филтри, подтягане и много нафта

        Коментар


        • #19
          До: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

          Много бих желал да имам преживявания които да разкажа но за сега се радвам само на чудесните разкази в форума.

          Коментар


          • #20
            До: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

            Единствената експедиция (каквото и да означава това) направих с Лада - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...6%E8%E8&page=2

            Сега се каня да оборудвам G 300 GD - дълга база.
            Нещо този модел не се споменава в темите, та оставам с впечатлението, че няма много експедиционен опит с него.
            Или греша?
            “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
            Б.Франклин

            Коментар


            • #21
              До: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              До миналата година ги описах ("джипките", без Нивата с която просто не съм пътувал), за тази година - Тойота ЛК80. По дълго пътуване е само "Родопи 07" http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=9733&page=5 към 800км. само около половината черно :

              + Невероятен комфорт - можеш да караш "колокото си искаш" без сериозна умора!!!
              + Много висока средна скорост - комфортно
              + Климатик - няма прах, комари, мухи, няма схващания от "надухване"...
              + Олична проходимост - 33" гуми + Блокажи
              + много място
              + Маневрена - по-маневрена от Патриота макар и по-дълга
              + Огромен резервуар - >90 литра, при разход за пътуването 15-16 (само по черно) пак стига за >500км Черно!!!
              + Страхотен двигател - катери и под хиляда оборота без проблеми, от 1500-1600 набира като "изстрелян" - можеш да минаваш много сложни и чепати баири с камъни "като козичка" с предишните машинки си искаха засилка и съответно удари


              - лошата потдръжка през годините (преди мен) запушен с боклуци горивен филтър - сменен, намокрени кабели на мигачите - изсъхнаха, после ги оправихме Термо защита на лебедката - при едно Голямо вадене, трябваше да я чакаме да изстива
              - по-лошо разпределение на седалките от Патриот-а, там задните падаха и става легло персон и половина, тук задните се згъват Само напред и със спането е по-сложно (не съм пробвал още, но си нося спален чувал за всеки случай), задната е цяла и не може да сгънеш само част (1/2 към 2/3 както в Патриота)
              - по-лоша геометрия от Патриот-а - преден и особено заден свес, но опира само рамата и минава дори в кофтите участъци! Нищо не се чупи!


              Едвам успях да "измисля" някакви минуси - това е и първата ми "джипка" която се задържа повече от година, да е жива и здрава и още много по толкова
              П.С.
              До сега съм и навъртял 12-13 Хиляди километра - главно черно - много здрава машинка, но не "вълшебна" - кара ли се при тежки условия една кола - то тя се поврежда - някой повече - тази по-малко Важното е редовна и квалифицирана потдръжка - масло филтри, подтягане и много нафта
              За да съживя темата
              Миналата (вече) година навъртяхме 1295км из Стара планина и Родопите (има просторна тема по въпроса http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38938).
              Бях с другата 80-ятка, същите впечатления, никакви проблеми, голям кеф и за кой ли път доказателство, че дългата база е за предпочитана при по-дълги пътувания, особено из Родопите с местните камъни който ще ти разбият камъните в бъбреците




              Последно редактирано от alex_markov; 03-02-09, 10:02.

              Коментар


              • #22
                От: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

                Ха, ха, колко стара тема
                От тогава смених още две машинки
                нисан Патрул ГР дълга база автомат - Фантастиен извън пътя супер на пътя - но не попаднах на майстори и се разделихме
                Джип гранд Чероки V8 автомат - най-доброто за пътя - виж извън него, не е да не минава (никъде не съм закъсвал с него!!!), но го усещам по СУВ-че и повече внимавам

                Коментар


                • #23
                  От: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

                  Ленд Ровър Диско 2, Тд5, 1999 г., с чип - около 175 к.с.
                  2011-2012 г. - 50000 км добри и лоши пътища, от които 10% лек офф. (на око и по спомени).
                  Сменени:
                  - възд.в-ци по грешка на гоУем майстоР, оказа се строшен ножичен сензор!
                  - 4 възд. филтъра;
                  - 2 смени на мот.масло + 2 ф-ра;
                  - 1 смяна на масла на РСК, РК и дифове;
                  - 1 горивен ф-р;
                  - 1 к-т гуми АТ;
                  - ремонт стартер, антифриз, гарнитури, крушки и др.
                  - при последната мисия по брега на Дунав, светна АСЕ, но след няколко дни се оправи.
                  - среден разход 9,5 л/100 км;
                  - долято мот.масло за целия период - 1 л.
                  Мнение: здрава, надеждна кола, подходяща за дълги мисии, добра на шосе и черни пътища; твърде тежка и дълга за гората и без път.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

                    Готина тема, сега я видях! Да споделя и аз- Ком-Емине 2001.2002,2003 2004/с гипсиран крак/, нито съм мислил за климатик, нито за разход на гориво. Старият Патрол к 160 никъде не ме предаде. Ком-Емине, експедиция 2006 с ТЛК 73, качвайки се към Безбог, завидях на колегата Пламен Тенев,който караше пред мен с затворени прозорци с дълъг y61, а аз му дишах прахоляка/ зад мен имаше една леля с открит Самурай, тя си беше за пароструйка!/ София- Хърватска- Черна гора -Косово-Албания и обратно 2012-с ТЛК 95 д4д 70 процента off - без мисъл за разход , повреди,работи климатик, всичко супер.София- Виена-магистрала с Лексус lx470- пълна скука! Давам си сметка,че удоволствието е обратно пропорционално на комфорта,не зная, дали съм прав, ама нали все пак сме Офроуд Форум . Поздрави на всички, ще следя темата с интерес!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Собствен опит от машините при сравнително дълги експедиции

                      Ей каква хубава тема си си изровил от архива От тогава до сега сигурно всеки може да напише полезен опит натрупан с машини, които преди сме гледали на картинка, а вече са ни минали по 2-3 през ръцете

                      При мен минаха няколко Патрула, все дълги.
                      Nissan Patrol Y260 RD28 31/10.5/15
                      + Ресорно окачване - много по-стабилно както при товар, така и при странични наклони, които винаги са неприятни с големите джипове
                      + Добър вътрешен обем
                      + Относително комфортен за пътуване

                      - Не най-надеждния двигател на света с особена склонност към проблеми свързани с прегряване
                      - Тясна колесна база
                      - Липса на заводски блокажи
                      - Липса на климатик - Прекосяване на Гърция в най-горещия ден за 50 години (не знам как го уцелихме на път за Алпите) с бебе и малко дете се превърна в оцеляване

                      Nissan Patrol Y60 LWB TB42 Ironman +2", 31/10.5/15

                      + Мотор мечта, ръчката може да си я караш като автомат
                      + Комфорт на път - 120-150 км/ч са нормална скорост при която нищо не звучи като пред излитане;
                      + Мотора има отлично поведение при офроуд и тегли от 500 до 5000
                      + Заводски заден блокаж;

                      - Сериозен разход 14-22 л/100 км бензин

                      Nissan Patrol Y60 LWB TD42 Dobinsons +4", 255/85/16

                      + Здрава трансмисия, здраво окачване, здрав мотор, прост до съвършенство - създава спокойствие, че няма да те остави на пътя
                      + В комбинация с покривна палатка е отлична машина за дълги пътувания

                      - Тромав и бавен - нищо общо с поведението на бензиновия, нормалната скорост е около 100-110, после може и още, но не е приятно за никой
                      - Шумен
                      - С 4 инчово окачване и свалена задна стабилизираща щанга е особено неприятно на странични наклони, смятам, че комбинацията от 33 " гуми и 2 инча усилено като товароносимост окачване ще бъде по-универсална и практична за експедиционна машина
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X