Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТНТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ТНТМ

    Идеята е много добра. Аз съм готов да участвам и да помагам с каквото мога.
    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

    Коментар


    • #17
      До: ТНТМ

      Все пак, когато се мисли програма (поне началната) трябва да се отчете и факта, че Спарки е прав. Основен стимул си беше нямането... Например с приятел си бяхме направили телеграф, за да можем да си разменяме кратки съобщения през няколко къщи. Именно комуникацията беше стимула, а не телеграфа като самоцел. В днешно време с мобелните телефони със стотици безплатни минути, телеграфа не е играчка, която да привлече вниманието. А за детето всичко е игра, ТНТМто трябва да му дава невиждани "играчки", за да привлече вниманието му. След това вече може и от телеграфи да се заинтересува, но не и първоначално. Така че наистина трябва да се измислят теми, които от една страна са достатъчно прости, а от друга не могат да се купят от магазина.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: ТНТМ

        За съжаление Идеята макар и БРИЛЯНТНА (и аз съм бивш възпитаник на ТНТМ-то) иска много копане за да се осъществи! Иска База, ХОРА и не на последно място Реклама, че познавайки няколко младежи, Малцина ще се запишат - просто идеалите са други и забавленията също. Сегашните деца не искат да стават космонавти, а искат да се Фолк Звезди или хайде Футболист (То и аз вече искам като чета за Заплатата на някой от тях).
        Сега да си Инженерче е малко като да си прокажен - като рейтинг, какво да правиш ценностна система.
        Затова и горе написах Реклама, не като клипчета - запишете се в ТНТМ, а като "Знанието е Сила", "Каквото не знаеш, ще трябва да си го Купиш" и подобни мъдрости.... звучи глупаво, но първо трябва да върнем любопитството у децата, те после ще си намерят източниците, че сега на малко им пука кое как става и как работи, важното е Кинти да има - Хляб и Зрелища - не че е лошо, но "прост народ - слаба държава" и "Дръж го на тъмно - да му е Ясно Всичко" сами се натрапват

        Коментар


        • #19
          До: ТНТМ

          Може просто да се започне като нов раздел във форума...като за начало. И единствен модератор - Стефан...Респект за идеята за възраждане на нещо хубаво, Стефане.

          Коментар


          • #20
            До: ТНТМ

            Ясно е, че няма да стане съвсем както едно време.

            И тогава не искаха всички да стават космонавти, но тогава учителите в училище забелязваха децата, които има смисъл, и им предлагаха кръжоци. Някои неща, някои методи на работа, ще трябва да се измислят наново.

            Коментар


            • #21
              До: ТНТМ

              Някой да е в час с ЕС програмите?
              Щото тайно си мисля, че не може да няма такава за младежта, от където може да се вземе финансиране.
              Защото без пари ще е трудно, да не кажа невъзможно.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                До: ТНТМ

                идеята е супер, но е трудно да стане масова без държавата зад нея.

                за начало ,може да видим кои книжки са ни били интересни и да видим дали не можем да ги преиздадем
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #23
                  До: ТНТМ

                  Няма да е лесно да се убеди държавата в това начинание, при все че последните 20 години непрекъснато нещо все се променя в образователната система и уж все за добро, ама ядец ...
                  Трябва да се помисли за експериментална група - т.е. едно две училища да се образуват групи, да им се водят някакви кръжоци в зависимост от наличните специалицти и доброволци в различните области и да се види какъв ще е резултата и това поне 1-2-3 години. След това вече този модел ако се окаже успешен трябва да се представи на съответните държани институции и да се лобира за по-нататък. Но това само ако се окаже модела успешен.
                  Така мисля аз, поне за сега.
                  Записвам се доброволец, мога да осигуря материална база за кръжок по електроника, може и радиоклуб даже. Пак безвъзмездно.
                  Последно редактирано от Радослав Райчев; 08-07-09, 16:42. Причина: правописна грешка
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #24
                    До: ТНТМ

                    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                    Трябва да се помисли за експериментална група - т.е. едно две училища да се образуват групи, да им се водят някакви кръжоци в зависимост от наличните специалицти и доброволци в различните области и да се види какъв ще е резултата и това поне 1-2-3 години.
                    Знам, че има подобен експеримент с "кръжок" (не съм сигурен дали това е фактическата форма) по физика и астрономия в Национален дворец на децата (http://www.npc-bg.org), но май неуспешен поради липса на желаещи. А може и да е поради липса на гласност. Ентусиастите са студенти по физика в Софийски Университет.

                    Коментар


                    • #25
                      До: ТНТМ

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Някой да е в час с ЕС програмите?
                      Щото тайно си мисля, че не може да няма такава за младежта, от където може да се вземе финансиране.
                      Защото без пари ще е трудно, да не кажа невъзможно.
                      Има такава програма, нарича се Развитие на човешките ресурси. В нея има специален модул за кръжоци за младежи, като под младеж се разбира до 29 г. Парите са повече, отколкото могат да се усвоят. Допреди една година за програмата отговаряше най-кадърният чиновник, който съм срещал и единственият в Европа, който направи 103% усвояване по ФАР. Понеже не искаше да краде, някак си се освободиха от него и сложиха партиец.
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • #26
                        До: ТНТМ

                        Виждам някакво ново ТНТМ само като място за създаване на практически умения, т.е. сръчните младежи да затвърждават уменията си практически да създадат нещо със собствените си ръце. Инак реална е опасността в бъдеще само китайчетата да могат да служат с ръцете си. Защото децата ни са умни и с теоретични знания могат да скрият топката на някои капацитети тук, но на практика е трудно да опитат нещо, за което трябват по-специални умения. Така е, защото теоретичната част на ТНТМ и кръжоците се пое от Google и при това много успешно - който се интересува от нещо, никога не е било по-лесно да го научи. Но ако му дадеш чук в ръцете, трябва бързо да се отдалечиш на безопасно разстояние.

                        Значи в крайна сметка за това обучение ще се опре до материална част, сиреч до пари и тук спираме разговора. Фондове може да има, но те както знаем служат за "усвояване", а не да се свърши реална работа с тях.

                        Коментар


                        • #27
                          До: ТНТМ

                          Да кажа и аз моята идея.
                          Предната неделя, тъкмо се каним да тръгваме с бъгитата към "полигона", и идва едно приятелче на моите синове.
                          -Къде са Тишко и Чоко?
                          -Отидоха до мястото където караме бъгитата, ще ни чакат там.
                          -Ооо, супер, ще се обадя на приятелите, и идваме...
                          -????
                          Оказа се, че момчетата се похвалили(какво по-естествено), а лапетиите на тази възраст са силно пристрастени към всякакъв вид МПС(то пък сякаш ние не сме), и до 15-20 минути на "полигона" имаше 4-5 пъпчиви момчета. Повозих ги всички, и всички бяха във възторг. Даже имаше плахи въпроси как могат да си направят такова нещо...

                          Мисълта ми беше, че трябва да се намери това което им е интересно на децата, и те сами ще ни потърсят...
                          А ако се случи да отидат на някоя кална разходка...
                          Пример за последното е Румбата от Разград.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            До: ТНТМ

                            Първоначално публикуван от Владо Йончев Преглед на мнение
                            Има такава програма, нарича се Развитие на човешките ресурси. В нея има специален модул за кръжоци за младежи, като под младеж се разбира до 29 г. Парите са повече, отколкото могат да се усвоят. Допреди една година за програмата отговаряше най-кадърният чиновник, който съм срещал и единственият в Европа, който направи 103% усвояване по ФАР. Понеже не искаше да краде, някак си се освободиха от него и сложиха партиец.
                            Има и още поне една "Младежта в действие" - естествено никой няма да ги рекламира. Няма нужда от държавата. Европрограмите са насочени към недържавни организации. Държавата няма нужда от умеещи и можещи деца, чалга фенове гарантират лесно манипулиране. А другите биха си задавали въпроси, първо на себеси, после на Стефан, а накрая и на управляващите.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              До: ТНТМ

                              Времената са други колеги...

                              Навремето месеци не спях, за да лепя балса и да запоявам резервоарчета за авиомодел... За етера и рициновото масло да не говорим...

                              Сега гледам един младеж пуска модел на М109, естествено, заковах спирачки до пътя, тичам възхитен от това което е направил и какво виждам - модела е готов, от стиропор, с електродвигателче...

                              Питам го / с надежда / нещо по въпроса, а той ми обяснява единствено как му излезнал по-евтино, като го поръчал през интеренет, и ми обясняваше 15 минути курсови разлики на валути и транспортни разходи...

                              Нищо "живо" нямаше в думите му, само сметки...

                              Така че тия идеи са кауза пердута!

                              Правете курсове за инвестиционни посредници!

                              Коментар


                              • #30
                                До: ТНТМ

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Така че тия идеи са кауза пердута!

                                Правете курсове за инвестиционни посредници!
                                Не съм съгласен. Това може да е вярно само до момента в който усети удоволствието от това да направи нещо със собствените си две ръце. Били те и две леви.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X