Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътешествие из Аляска с LR Discovery I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътешествие из Аляска с LR Discovery I

    Това, което следва е разказ в картинки за пътуването (или с по-прости думи – екскурзията) на едно обикновено американско семейство от Тексас. Тяхното преживяване не е с нищо по-особено от всяко друго такова или подобно, но реших да преведа и да поместя тук части от техния разказ, защото идеята, осъществяването, емоциите и удовлетворението, които носят подобни пътувания ме накараха мен самия да се влюбя в офроуда, макар и от тази му “софт” страна. Както се казва, като порасна искам и аз да правя така..

    Интернет страницата на въпросните хора е : http://www.northbyrover.com/index.html

    Та :

    През лятото (юни до август) на 2003, тези ентуасиасти тръгват на 100-дневно пътуване/ екскурзия предимно из Аляска и изминават точно 20,595 мили. Идеята е да пообиколят предимно по второкласни и други ненатоварени планински пътчета, да разгледат, да посетят близки и роднини през някои от градовете, където минават, и най-вече да къмпингуват сред красивата природа (далеч от установените за тази цел места). Ето и опростена карта/ графика на техният маршрут :



    На страницата на пътуването (линк-а към нея го изписах по-горе), при кликане върху картата са дадени и допълнителни детайли от маршрута.

    Предпоставки :

    Реализацията на подобно пътуване изисква освен мерак и емоционален заряд – ясен план, подготовка и организация. Накратко някои от подобренията/ надгражданията по джипа..

    Колата :

    Land Rover Discovery SE, производство 1997г., 4.0 V8 автоматик.





    Някои от подобренията включват :

    Окачване, трансмисия, гуми, помощни средства :
    • Custom и OME 3 и 4 инчови “heavy duty” пружини
    • Bilstein амортисьори за офроуд
    • Преден кардан с двойни шарнири от Дискавъри II, заден стандартен от Дискавъри I
    • Предавателно число 4.10:1
    • ARB блокажи на преден и заден мост

    • “heavy duty” предни и задни мостове на Maxi Drive
    • Goodyear MTR 285/85R16 на 16 цолови/7 инчови метални джанти



    • Алуминиеви плочи за предпазване на кормилна щанга (отпред)
      раздатъчна кутия и катализатор (в средата) и резервоар (отзад)

    • Хидравлична лебедка на MileMarker, монтирана отпред

    • Hi-Jack крик, лопата и PullPal, както и подготовка за работа с Hi-Jack-а отпред и отзад




    Електроника :
    • СВ радио, GPS с външна антена и лаптоп; четири извода за ел.захранване с 12V, по два отпред и отзад в багажния отсек



    • 110 волтов, 300 ватов силов преобразувател
    • Два халогена Hella по 55W на предната броня, четири IPF офроуд халогени монтирани на багажника, два за далечно осветяване, два за осветяване в завои, един халоген Hella за осветяване на заден ход



    Удобство :
    • Предпазни мрежи, отделящи багажният отсек при облегалките на задните седалки

    • Специален експедиционен багажник, палатка,монтирана на багажника от Hannibal

    • Алуминиева рамка в багажният отсек, за по-ефикасно поместване на багажа, и също така служеща за основа за спане за двата












    А ето и малка част от снимките от пътуването :































  • #2
    защо имам чувството, че двамата с байковете са минали по същия маршрут?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Много си прав колега : ", макар и от тази му “софт” страна." !
      С много пари /с които тези хора ЯВНО разполагат/ и в тази местност не е проблем .

      Май тръгнах да се заяждам , а ?
      Може да е от завист /благородна/

      .................

      Просто ми се карааааааа......
      Скоро , надявам се ще се срещнем в горите "тирилейски" ...

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от fulda
        Много си прав колега : ", макар и от тази му “софт” страна." !
        С много пари /с които тези хора ЯВНО разполагат/ и в тази местност не е проблем ...
        Митко, и аз като погледнах списъка с надгражданията по джипа ми се струва много, но :
        1) За тамошния стандарт и най-вече пазар и потребление (но за мен тук най-точната дума е "availability") това определено не са много скъпи занимавки.

        2) Ако седнеш с един excel ще видиш, че парите по тази кола определено не надхвърлят средствата, които нашите състезатели тук в Б-я отделят за добре подготвен джип за едно съзтезание..

        Аз определено не считам думите ти за заяждане, и нека моите не се възприемат за такова..

        Първоначално публикуван от fulda
        ...Скоро , надявам се ще се срещнем в горите "тирилейски" ...
        Моята надежда е дори по-голяма и от твоята, тъй като все още нямам собствен джип...

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Yaro
          Моята надежда е дори по-голяма и от твоята, тъй като все още нямам собствен джип...
          ами вземи моя - не е Л.Р., но става за офроуд
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            много ми хареса рафта за багажник - сега всичко трупам на камари и хич не е удобно... трябва да си направя нещо такова, но лесно да се маха, защото често возя по много багаж със сгъната задна седалка...

            от палатка на покрива не виждам особен смисъл - у нас няма пълзящи гадинки, които да ти дойдат "на гости"... затова пък съм бил свидетел 2 пъти как силен вятър ми бута палатката /и щеше я отнесе ако не я бях затрупал с багаж, а първия път ако баща ми не беше я затиснал с 4-те гуми на колата /
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Яро, статията много ми хареса. Ако повече пишеха като теб...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от LJ73
                ами вземи моя - не е Л.Р., но става за офроуд
                Определено бих взел (някой като) твоя. Всъщност бих взел всеки един който отговаря на следните ми лични критерии/ предпочитания :

                1) Да има качества извън пътя. Определено няма да практикувам тежък офроуд (въпреки, че кой знае един ден.. ), но пък и неща като Фрийлендър, Рав4 и т.н. - да, чудесно изглеждат, но не ме грабват..

                2) Да може да държи 120 (130) км/ч. на магистралата.. Т.е. да е сравнително комфортен за нормален път. В това отношение например Дифендър-а ме задоволява напълно..

                3) Да е "daily runner" както казват англичаните или пригоден за ежедневна (разбирай градска) кола. Но едновременно с това да носи практичността на семейно комби (тук за мое съжаление Нивата се дъни).. В този ред на мисли да има възможност (и смисъл) за инсталация на климатик, ако няма такъв по подразбиране..

                4) Но не и на последно място - да е с дизайн на класическа джипка, сиреч кашонест и т.н. Уважавам съвременните аеродинамични тенденции, но това не е моя джип.. В общи линии ме грабва дизайна само на следните (безразборен ред) : Дифендър, Ленд Крузър, Уаз, Г-клас, Самурай, Нива, Патрол (Y60 и G60), Ренглър, в голяма стенем и Рейндж Ровър Класик.

                И дефакто като тегля чертата излиза следното : най-вероятния избор (best all-rounder както се казва ), според условията горе, а и все пак като цени (поне на първоначална покупка) са Дискавъри и Патрол.. Е, и Рейндж Ровър Класик ако попадна на хубавия дизел.. Защо не и Хънтър (не знам дали става за daily runner и дали има опция за климатик)?.. А сърцето си иска D110..

                Първоначално публикуван от LJ73
                много ми хареса рафта за багажник - сега всичко трупам на камари и хич не е удобно... трябва да си направя нещо такова, но лесно да се маха, защото често возя по много багаж със сгъната задна седалка...
                Имаш предвид рафтовете лесно да се вадят от джипа, или лесно да се сгъват и остават вътре?.. Имаш варианти много..

                Първоначално публикуван от LJ73
                ...от палатка на покрива не виждам особен смисъл - у нас няма пълзящи гадинки, които да ти дойдат "на гости"... затова пък съм бил свидетел 2 пъти как силен вятър ми бута палатката /и щеше я отнесе ако не я бях затрупал с багаж, а първия път ако баща ми не беше я затиснал с 4-те гуми на колата /
                Точно това са и моите доводи "за" такава палатка :

                1) Стабилна е, миналата година, който е бил на Градина (или където и да е наблизо) в края на Юли знае какво имам предвид..

                2) И друго много добро преимущество - като я разпънеш над колата се открива прекрасна гледна. Като станеш сутрин гледаш морето/ язовира, а не палатката или караваната на съседа..

                Първоначално публикуван от VPetrov
                Яро, статията много ми хареса. Ако повече пишеха като теб...
                Благодаря.. Предполагам въпроса е в организацията на личното време (когато има такова)..

                Коментар


                • #9
                  А бе Яро, с такива яки статии май ще трябва да се прекръстим на Land Rover enthusiast
                  Дай по-полека, че да можем да публикуваме всичко. Сигурно ще трябва да те назначим на щат като редактор LR.

                  Коментар


                  • #10
                    много си е хубава статията! продължавай в същия дух!

                    относно избора на джипка, прав си - да останат Ленд /и Рейндж/ Ровърите, Лендкрузър, Патрол и Г-клас... останалите не покриват собствените ти критерии - повечето или са много малки /например Сузуки Самурай/ или прекалено неудобни за ежедневна употреба /например УАЗ/... За Хънтъра нямам впечатления...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Яро, Хубав материяал НО Много високи изисквания имаш (особено ако нямаш неограничени финанси), така рискуваш да си останеш бе "Джипка" Цял живот (не ти го пожелавам). Моя съвет е мятаи се на компромис който можеш да си позволиш да придобиеш, караш и Потдържаш, а после мисли за колата мечта (поне аз така разсъждавам). Пък после може да останат парички и за подобни пътешествия (е не по 22К мили). Успех

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от alex_markov
                        ... Много високи изисквания имаш...
                        казват, че най-хубав секс се правел с грозничка мацка - с красавиците човек не можел да се отпусне...

                        та може и с офроуда да е така - като вземеш идеалния джип да се разочароваш...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от LJ73
                          Първоначално публикуван от alex_markov
                          ... Много високи изисквания имаш...
                          казват, че най-хубав секс се правел с грозничка мацка - с красавиците човек не можел да се отпусне...

                          та може и с офроуда да е така - като вземеш идеалния джип да се разочароваш...

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от LJ73
                            Първоначално публикуван от alex_markov
                            ... Много високи изисквания имаш...
                            казват, че най-хубав секс се правел с грозничка мацка - с красавиците човек не можел да се отпусне...

                            та може и с офроуда да е така - като вземеш идеалния джип да се разочароваш...
                            Момчета , в случая "идеалния" за мене джип го карам почти пет години (напоследък рядко) и вярно, сравнително по-рядко се среща в България, но определено не е машина за неограничени финанси.. А пък и спрямо разбиранията на масата си е доста грозен, непрактичен, с кусури, но на мен ми харесва много.. Нали знаете - "мойто си гардже..."

                            Първоначално публикуван от alex_markov
                            ...Моя съвет е мятаи се на компромис който можеш да си позволиш да придобиеш, караш и Потдържаш, а после мисли за колата мечта (поне аз така разсъждавам). Пък после може да останат парички и за подобни пътешествия (е не по 22К мили). Успех
                            Прав си донякъде... В смисъл - приемам логиката "по-добре нещо отколкото нищо". Ако говорим сериозно, има няколко машини, които почти изцяло покриват горе-посочените критерии и всичките са в ценовия диапазон 12-17 хил.лв. Не, че ги имам (хилядите лева), просто си мисля..

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от izo4x4
                              А бе Яро, с такива яки статии май ще трябва да се прекръстим на Land Rover enthusiast
                              Дай по-полека, че да можем да публикуваме всичко. Сигурно ще трябва да те назначим на щат като редактор LR.
                              На щат?.. ммм, по-скоро LR editor at large - сиреч LR нещатен списвач... от време на време..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X