Обява

Свий
Няма добавени обяви.

релета от къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • релета от къде?

    Трябва ми реле с поне 3 н/о контакта, 12В и 10 ампера
    По каталози намерих само до 3А.

    Имате ли идея в кой магазин има най-голямо разнообразие.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    До: релета от къде?

    На 30 ампера с два контакта намерих в "Конрад".Има разнообразие,провери за твоя случай как стои въпроса.Габаритно беше колкото две стандартни автомобилни.

    Коментар


    • #3
      До: релета от къде?

      Аз още си мисля дали няма да стане най-елегантно е 3 мощни P-канални MOS транзистора.
      Примерно такъв:
      http://www.irf.com/product-info/data...ta/irf4905.pdf
      Последно редактирано от Иван Горчев; 04-07-09, 17:23.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: релета от къде?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Трябва ми реле с поне 3 н/о контакта, 12В и 10 ампера
        По каталози намерих само до 3А.

        Имате ли идея в кой магазин има най-голямо разнообразие.
        Бе ти релета за фарове не си ли виждал? Ма за к'ъф ти е т'ва. Има и 40А. Ако става с транзистори най-добре. Не им нагарят контактите.

        Па има трифазни солид-стейт релета 100 вида....Мале, как звучи на Български....

        Бе напиши повече де.
        Последно редактирано от drukman; 04-07-09, 17:46.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          До: релета от къде?

          Точно за фарове става дума, но трябва да се комутират 3 отделни вериги. На Патрола е гадна схемата за модификации. Идеята е да се прекъсват през контактния ключ. Има предпазител за габарити, леви и десни светлини. Няма как да се прекъсне общото захранване преди предпазителите - това е централният + от акумулатора.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: релета от къде?

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Бе ти релета за фарове не си ли виждал? Ма за к'ъф ти е т'ва. Има и 40А. Ако става с транзистори най-добре. Не им нагарят контактите.

            Па има трифазни солид-стейт релета 100 вида....Мале, как звучи на Български....

            Бе напиши повече де.
            Вальо, трифазни солид-стейт релета - ко е тва?
            Що ли се бутам и аз по техниката, като съм прост пиар


            Както е обяснил колегата Горчев, искам малко да модифицирам управлението на фаровете на патрула. И понеже не ми се слагат три отделни релета се чудя дали няма по-прост вариант
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              До: релета от къде?

              Е,в такъв случай няма никакъв проблем да се организират три високоамперажни релета/транзистори с общо оперативно управлвние."Паяжината" също може да бъде спретната и семпла.

              Коментар


              • #8
                До: релета от къде?

                Ако е за фарове стават обикновенни релета 3 бр. и готово. Може да се провери солид стейт релетата ка се държат на прав ток и дали могат да комутират. 3Х40А са 25лева. Има за проточни бойлери малки релета по 30-40А. Аз имам 10А релета в изобилие но са на 24волта бобина.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  До: релета от къде?

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Е,в такъв случай няма никакъв проблем да се организират три високоамперажни релета/транзистори с общо оперативно управлвние."Паяжината" също може да бъде спретната и семпла.
                  Такава ми е идеята. Обмислям даже една закъснителна верига за минута или две за да ги пали със закъсние. Да имаш време да запалиш преди това.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    До: релета от къде?

                    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                    ... да се комутират 3 отделни вериги.....
                    Значи 3 релета. Иначе е като една верига.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      До: релета от къде?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Значи 3 релета. Иначе е като една верига.
                      Не е задължително. Управлението ще е общо, веригите ще са три отделни.
                      (трите drain извода през предпазители към +12V, трите soruce извода - към крушките, трите gate извода - заедно на късо)
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        До: релета от къде?

                        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                        Такава ми е идеята. Обмислям даже една закъснителна верига за минута или две за да ги пали със закъсние. Да имаш време да запалиш преди това.
                        Така съм си направил през бутон "зимните" задължителни фарове.Мисля пляснах 2000 микрофарада електролитен кондензатор-15/17 секунди закъснение.Според желанието-проби със стойността на кондензатора и респективно забавянето.При мен обаче е дублирана оперативната верига и управлявам паралелно оригиналните релета с едно допълнително+кондензатора.

                        Коментар


                        • #13
                          До: релета от къде?

                          Кратка проверка показа, че транзистори е най-добре.
                          Солид стейт не работи на прав ток... Най-лесно става и най-сигурно, 3 транзистора 3 резистора 3 ценера.. и имаш всичко по отделно управляемо. Стягаш с билтове на един радиатор и...

                          е то ти си го направил вече. Хитро е да се доведе + до фаровете и там да сложиш транзистора с тънко кабеле. И къси, дълги, за мъгла, за гора, мигачи и пр.
                          Последно редактирано от drukman; 04-07-09, 18:20.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            До: релета от къде?

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Стягаш с билтове на един радиатор и...
                            Е това е куцото в случая - понеже можем да управляваме по + транзисторите трябва да са P канални. Дрейновете трябва да са им отделни за да може да са независими трите вериги. Като гледам корпуса дрейна и плочката за охлаждане са заедно. Не го пише, трябва да се мерне за да е сигурно. Но по законите на всеобщата гадост вероятно ще трябват 3 радиатора.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #15
                              До: релета от къде?

                              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                              Е това е куцото в случая - понеже можем да управляваме по + транзисторите трябва да са P канални. Дрейновете трябва да са им отделни за да може да са независими трите вериги. Като гледам корпуса дрейна и плочката за охлаждане са заедно. Не го пише, трябва да се мерне за да е сигурно. Но по законите на всеобщата гадост вероятно ще трябват 3 радиатора.
                              Изолационни подложки има навсякъде. В комет дори от силиконовите. Проблем с изолацията няма да имате. Ако е ТО220 или ТО234, и дрейна е по средата - почти сигурно е че е едно с плочката.

                              Ама, я кажи какви транзистори мислите да ползвате? Щото не се сещам за достъпен P MOSFET за тия волтажи. Не че няма. Просто никой тук не продава и не държи в наличност. Иначе с поръчка може всичко. Другото - ценерите на гейтовете - абсолютно задължителни, а транзисторите - 60 волтови поне.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X