Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпинги в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Къмпинги в Гърция

    След това се насочих към Халкидики.Разгледах подхода към Атон,но там брега беше доста суров,а и както е известно,на самия Атон се влиза само със специално разрешение,така че се насочих на запад към Ситония.На самия полуостров има много отбивки от пътя които водът надолу към крайбрежието,но много от местата в северната част на полуострова се оказват частни имоти.Доста се поизнервих,а и започна да наближава вечерта.Но най-неочаквано "Мястото" ме намери.То сега като гледам го има и на Гугъл Ърт,но на живо е различно.
    Наричат го Ориндж бийч и е на около километър преди Платиники.
    Координатите са 40гр 07' 37"С и 23гр 58' 05"И.
    Има няколко спускания от пътя.Къмпира се в гора.Брега е главно скали,но много красиви!Пясъчните плажове са незначителна част.Лошата новина е че се пренаселва,особено уикенда.Но извън сезона сигурно е много по-спокойно.На най големия плаж има и бар.Няма как
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Къмпинги в Гърция

      След това продължих още по на юг.Полжението е пак така.Като изключим населените места,пътчета които водят до крайбрежието.Като цяло е по-голо.Но има места за къмпиране.На легалните къмпинги обаче беше лудница.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: Къмпинги в Гърция

        После започнах изкачване на север по западния бряг.Накратко там попаднах на друго място което ми хареса.
        Координатите са: 40гр 00'40"С и 23гр 51"45"И.
        Представлява един пясъчен залив разделен по средата с малък нос на който има параклисче и ЧЕШМА!Водата наистина е гореща от дългия тръбопровод,но не е отровна-проверено
        Може да се каже че в сравнение с другите места си беше направо безлюдно.Имаше само няколко кемпера.Вярно е че няма сянка но ми хареса.
        По пътя на север има още няколко заливчета,но попаднах само на застроени.
        Така стигнах до още едно място на което може да се преспи ,но само ако сте много закъсали и уморени.Представлява поляни над една пясъчна ивицаима и дръвчета.Само че е пренаселено от каравани и авто туристи.Има душове на плажа.На него снимки не направих. 40гр 11'30"С и 23гр 41'25"И
        И накрая само да спомена че без GPS пътуването ми щеше меко казано да е тежко.Не знам за вас
        P.S.На колкото хора казах че тръгвам така,ми казаха или направо че съм луд,или любезно ми отказаха
        А и още нещо.По-солената вода не сеоказа никакъв проблем
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от ctef; 13-07-09, 19:01.

        Коментар


        • #19
          До: Къмпинги в Гърция

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          ...Накратко там попаднах на друго място което ми хареса. Координатите са: 40гр 00'40"С и 23гр 51"45"И.
          Представлява един пясъчен залив разделен по средата с малък нос на който има параклисче и ЧЕШМА!Водата наистина е гореща от дългия тръбопровод,но не е отровна-проверено...
          Местността е известна като Азапико (заради името на хотела малко по-нагоре от брега). Там е много добре, аз бях там юни месец.

          Коментар


          • #20
            До: Къмпинги в Гърция

            Има ли други колеги,които са били на места в Гърция,където е възможно свободно къмпиране/не говоря за платени къмпинзи/?Мисля да поемам натам ето така..без предварителен план,както колегата по-горе,но незнам дали няма да се превърне в безкрайно обикаляне в търсене на място и в крайна сметка да се окаже,че съм пропуснал почивката!!А,,забравих да добавя,че смятам да съм с палатка!Някакви впечатления от ваши посещения?
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              До: Къмпинги в Гърция

              Абсолютно вярно е че ако се търсят местата в движение, без ясна представа къде точно може да се спре в края на краищата, пътуването може да се превърне в мъка.Особено ако са въвлечени и други хора
              За двете места които съм писал-гарантирам.Но е добре да се има предвид че в момента сезона е в разгара си и започва да става пренаселено. А е и доста горещо

              Коментар


              • #22
                До: Къмпинги в Гърция

                А т.нар регламентирани къмпинзи/т.е платени/,толкова ли са скъпи....???
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  До: Къмпинги в Гърция

                  Никой ли не е ходил на къмпинг в Гръцко??
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    До: Къмпинги в Гърция

                    Върнахме се.Ето какво оставихме на 450 км. от София, или на точно 6 часа път:

                    След малко ще пусна повече снимки, точки и описания.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #25
                      До: Къмпинги в Гърция

                      Хм, на тая снимка не виждам добре познатата ми картина на плуващи отпадъци и фекалии. Абе не пускайте такива снимки, че и малкото останали "любители" на Черноморието ще избягат от там. Ми кво ще правят горките хотелиери тогава? Тея сгради все пак не стават да се затварят в буркани, за да изчакат минаването на кризата.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #26
                        До: Къмпинги в Гърция

                        мерси предварително. тия дни само търся къмпинг във византия. ако знаеш цени и за слаб сезон моля сподели.
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #27
                          И така, ето малко разказ, снимки и равносметка.

                          Цел на пътуването-гледка към величествения Атон, наблюдаван от втория ръкав на Халкидическия полуостров- Ситония.


                          Машината:


                          Домът за следващите 16 дена:


                          Целта беше предварително добре подбрана, с възможност за наблюдаване от 6 различни бивака.След няколко греди намерихме първото подходящо място за преспиване.


                          Изгледа съответстваше на търсенията ни.Даже прекалено много.И тъй като много хубаво не е на хубаво, решихме да се наслаждаваме максимално на момента, пък колкото-толкова...


                          На следващият ден към обяд дойдоха някакви люде и ни заобясняваха, че ако къмпингуваме на дистанция под 30 метра от водата ни грозят 400 евро глоба.Тактично пропуснахме информацията покрай ушите си и продължихме с рицината.Малко по-късно докато си приготвяхме обяда се появи една дама от съседната таверна и ни попита дали желаем нещо .Тук е мястото да отбележа, че не сме се държали нито нагло, нито сме цапали или пък пречели на някого.Дори напротив.
                          В крайна сметка по някое време дойдоха униформени с джипка и се наложи да съберем панаира.
                          Последваха мъчително обикаляне по сокаци и паланки с идеята да не се набиваме в къмпинг, но уви.Резултатът бе сериозно затъване в пясъка на един много ветровит плаж, както и почти 100%-ва вероятност да се обърна по покрив с цялото семейство .Заигравка с някакъв полу-военен, полу-цивилен обект до Криарици щеше да завърши трагично- при инклинометър достигнал края на скалата си(при изкачване) реших да направя десен завой.Задна дясна гума пропадна между едни скали, а предна лява се вдигна на около 80-90 см.от земята.Дето се казва кой-каквото си направи, друг не може да му го стори.С божа помощ и с навигация от сина ми успях да излезна от критичното положение, но разбрах в крайна сметка, че сам джип НЕ СТАВА да ходи където няма пътища.
                          Отправихме се в търсене на къмпинг.Минахме през поне 20-ина, но или бяха пренаселени, или бяха пренаселени и прекалено скъпи за нас.Всички на пръв поглед изглеждаха обещаващи, но след обстоен преглед се отказвахме:


                          Най-накрая изморени и изнервени до краен предел, връщайки се за N-ти път по маршрута между Mamba beach и Сарти попаднахме на това място и решихме да останем за една вечер и да преосмислим стратегията.


                          Започна търсене на подходящото място.Изведнъж то ни откри само.Във вид на едно гръцко семейство, което ни предложи помощ и място пред караваните си.Речено сторено- бивакът е опънат.





                          От този момент нататък следващите две седмици и за миг не ни хрумна да търсим нещо друго.Попадението беше перфектно- чудесен изглед, кристална вода, възможно най-ниска цена за преспиване, но най-вече подходяща компания.Всъщност за сетен път се убедихме, че най-голямата благодат е да имаш местен гид, който да те посвети в тайните на местната кухня, кръчма, лайфстайл, както и да ти покаже места, непознати дори за самите гърци.
                          Сутрините минаваха със задължително кафе, което поради вятъра първите дни се приготвяше с разни чалъми:





                          Следваха плуване и гмуркане.Освен този представител на местанта фауна по дъното, обаче не ми се удаде да намеря дори една мида




                          Вечерите, разбира се не минаваха без традиционната скара и



                          без много ципуро.От местните разбрах, че узото и "епимено"-то са измислици за туристи.Гърците не близваха узо- наливаха се само с ципуро, което на вкус поне за мен беше същото, но малко по-слабо и разбира се поне двойно по-скъпо от да речем същото количество "Пломари".Местната музика(народна може би) няма нищо общо със сладникавите чалгии, които са ни (ми) представяли за типично гръцка музика.Танците им обаче са кошмарно сложни. Колкото и да се мъчеха да ме научат на някакви стъпки удариха на камък с мен.Може би защото моята чаша бе постоянно празна, за разлика от техните...



                          След малко разказът продължава със снимки от плажовете.
                          Последно редактирано от cveti; 11-08-09, 21:09.
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #28
                            За Гърция да нямаш лодка е все едно в Щатите да нямаш кола.Колкото по-як е двигателят толкова по-добре при бурно море.Предпочитанията са към надуваемите модели, или към смесени-гумени с пластмасово дъно.Подготвяме (добавяне на втора туба бензин, задължителните жилетки, котва и др. урутки) и от съседният къмпинг вкарваме лодката.



                            Отправяме се към първият безлюден плаж:



                            Тъй като забелязвам път питам защо този плаж да е достъпен само по вода??? Отговорът гласеше, че отбивката е нарочно засипана с камари пръст и влизането е било невъзможно...с изключение на ленд-роувъри.Това е пръст в раната и веднага се засилвам да доказвам нелепостта на твърдението.На заявлението ми, че след два часа ще съм паркирал монтерото и ще съм опънал палатката ми бе зададен въпроса: "Ама наистина ли за теб е толкова важно да размениш местата на гумите и на палатката върху пътя???"...Размислям.Пия няколко ципуро и си обещавам че септември ще превзема буците.Не сам.В никакъв случай повече не сам.Поне още един джип и поне една лебедка.Иначе си е руска рулетка- въпроса не е дали, а по-скоро кога.



                            Водата и цялата природа е в уникална хармония.Поразителна чистота и девственост както за самият плаж, така и за близката горичка:



                            Въпреки твърдото ми настояване, че по-красиво място в Гърция не може да се намери, почти на сила ме качват в лодката за да ми покажат друго място.
                            При пристигането на въпросното място , първоначално негативното отношение срещу изваждането ми от рая се изпарява моментално:


                            Накъдето и да погледна оставам без думи:



                            Въпреки наличието на хора мястото е божествено



                            Първото ми усещане бе, че се намирам в огромен лазурно-син басеин.Само, че с лодка.Извадихме бялата течност на кристали от хладилната чанта, наляхме чашите и аз се потопих в утробата на морето.Времето и гравитацията постепенно се размиха. Отдадох се на момента.Часове наред....



                            Ето това е въпросният плаж, където къмпингуването е свободно, но в разгара на сезона, предполагам ще има доста хора.Може да се достигне безпроблемно с лека кола, или малко по-високи кемпер или каравана.Дали ще има място за паркиране е друг въпрос.Във водата няма начин да влязат толкова хора, че да стане пренаселено.Координатите на отбивката от асфалтовия път(около 100-200 метра черно) са:
                            40*07'33.08" N и 23*57'48.96" E

                            Последно редактирано от cveti; 11-08-09, 21:08.
                            08седемшест5едно513четири

                            Коментар


                            • #29
                              До: Къмпинги в Гърция

                              Вальо, благодаря за детайлната информация.
                              Надявам се късния Септември да се възползвам от нея.

                              Ей това се казава репортаж, хем има настроение, хем фактология, за който иска да повтори маршрута.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #30
                                До: Къмпинги в Гърция

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                Вальо, благодаря за детайлната информация.
                                Надявам се късния Септември да се възползвам от нея.

                                Ей това се казава репортаж, хем има настроение, хем фактология, за който иска да повтори маршрута.
                                Ник, това е перфектното време за едно вдъхновяващо преживяване- водата все още е топла, но вечерите са прохладни; навалицата се е изпарила, но малките, кокетни тавернички си функционират.
                                Ще се поровя да открия координатите и на затрупаното пътче, водещо до разкошния девствен плаж, пълен с критама...Не зная дали споменах какво е критама- растение, което местните берат здраво и вечер преди салатката хрупат за здраве.Било пълно с йод и други полезни екстри.Между другото е и вкусно.Въпросът е, че расте на границата между водата и сушата, само върху камъни и е любимата храна на местните кози от, които е доста по-трудно да го отнемеш, в сравнение с кокал от устата на куче.Въобще полезен треволяк.Ето го как изглежда:

                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X