Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква антена за кола на 144/430

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Каква антена за кола на 144/430

    Е, ако караш пернишки гоуф ...
    Ако си направиш труда, може да забележиш че в спецификациите на тия антени има устойчивост на вятър, в м/с.

    Коментар


    • #32
      От: Каква антена за кола на 144/430

      Аз съм с Diamond SG7900 с магнитна основа около 20 см..... и не пада от тавана ......

      А относно "представянето" и ... нямам забележки!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #33
        От: Каква антена за кола на 144/430

        Румене, пада, пада... моята е падала няколко пъти, но кабелът си я влачи...
        Въпреки еластичността на самата антена и предпазният шарнир в основата, не издържа на удар, с по-височка скорост, в клоните. За това се принудих да я закрепя стационарно, върху стойката на резервната гума, на тогавашната си джипка (LJ80), чак тогава спря да пада.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #34
          От: Каква антена за кола на 144/430

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Е, ако караш пернишки гоуф ...
          Малко трудно ще се задържи на багажник на "гоуф"
          Сега сериозно по темата. Изглежда нещата започват да клонят към антената която предлага vladi333, тази която е от Телком (мисля) за 50-60 лв. Тънка е и може да се накланя в основата което допълнително намаля челното съпротивление. Чудя се дали ще се представя задоволително на 2м. обхват?!
          LZ1DVB

          Коментар


          • #35
            От: Каква антена за кола на 144/430

            Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
            Малко трудно ще се задържи на багажник на "гоуф"
            Сега сериозно по темата. Изглежда нещата започват да клонят към антената която предлага vladi333, тази която е от Телком (мисля) за 50-60 лв. Тънка е и може да се накланя в основата което допълнително намаля челното съпротивление. Чудя се дали ще се представя задоволително на 2м. обхват?!
            Работи и на 2м. но не очаквай някакви DX-и.
            Грешно е това, че се накланя в основата. Това не го прави, защото ще повредиш въздушната бобина!
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #36
              От: Каква антена за кола на 144/430

              Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
              Грешно е това, че се накланя в основата. Това не го прави, защото ще повредиш въздушната бобина!
              Грешката е моя. Четох едно мнение на "nii" за нея и пише, че е с пружина в основата и пада трудно.
              LZ1DVB

              Коментар


              • #37
                От: Каква антена за кола на 144/430

                Клоните отнасят всичко, и скоростта няма никакво значение. Единственото известно ми изключение е зверската пружина на военните антени, ама тоя кютук тежи сигурно повече от 5 кила, и доколкото помня се завинтваше през контраплоча на задния калник отзад, на брезентовите УАЗове. Освен това антените бяха сноп от телове, не единствена пръчка.
                Колкото до скоростта и отнасянето на антените, то на околозвукови скорости видимо възникват особени турбуленции, и може да отлитат от настъпени на хубав път коли. При преминаване на звуковата бариера сигурно възниква и изкривяване на сигнала.
                Мда.

                Коментар


                • #38
                  От: Каква антена за кола на 144/430

                  Аз съм сложил Diamond NR-760 с 20см. магнитна основа на тавана на джипа. Карам със 180км./ч. и антената не пада!
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #39
                    От: Каква антена за кола на 144/430

                    Да бе Влади, ама твоята е 77 см, а моята е 146 см. ...... и пак не пада при дозвукови скорости .....

                    А, за клоните .... ясно. Там нищо не оцелява!
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Каква антена за кола на 144/430

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Да бе Влади, ама твоята е 77 см, а моята е 146 см. ...... и пак не пада при дозвукови скорости .....

                      А, за клоните .... ясно. Там нищо не оцелява!
                      Е, аз една Diamond SG-7500 оставих така на магистралата. Сега имам и Diamond SG-7900 но с нея не правя такива тестове!
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #41
                        От: Каква антена за кола на 144/430

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        ... Единственото известно ми изключение е зверската пружина на военните антени, ама тоя кютук тежи сигурно повече от 5 кила, и доколкото помня се завинтваше през контраплоча на задния калник отзад, на брезентовите УАЗове. Освен това антените бяха сноп от телове, не единствена пръчка...
                        Стефане, вероятно визираш т.н. антена "Куликов" - за никакъв чеп не става. Може да се преработи, като 5/8 за 2-та метра, но не си струва. От старите военни антени, единственото което става е 4-метровия танков щир, с антенен тунер, за КВ. А, да, стават и 10-метровите телескопични мачти, но за стационарно ползване, при изнасяне. Кеф ти да вдигнеш отгоре яги, за честоти от 50 MHz нагоре, кеф ти да ги поставиш върху изолатор и да ги ползваш като 10-метров вертикал за КВ.
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Каква антена за кола на 144/430

                          Остави антената, въпроса беше за закрепването и. И танковия щир е на зверска пружина, и тоя възел тежи ситурно стотина кила, ама оня е танк и не му пука.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Каква антена за кола на 144/430

                            Пружината е не повече от кило... довечера, ако не забравя, ще я снимам. По-рано беше монтирана на задната броня на LJ80, та се е случвало да правя връзки в движение. Сещам се как Наско (LZ3YY), "направи" на 28 МHz, един канадец, докато го возех из Бургас...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Каква антена за кола на 144/430

                              Не дълбай в сърце ми с длетото тънко
                              Такова прохождение не е имало отдавна ,
                              слънцето не ще да се събуди от сън и това си е ....

                              Наско
                              На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Каква антена за кола на 144/430

                                Винкела и контраплочата са тежки.
                                Бе знаеш ли, щом имаш такова чудо, дай да го разгледаме и да си направим, а? Тоя въпрос ми виси и на мене. Имам къде да навия пружини, и не е скъпо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X