Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква антена за кола на 144/430

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Каква антена за кола на 144/430

    Повече от 15 години ползвам Даймънд SG7200. На времето нямаше други сериозни комуникации, та се бях захванал сериозно с радиото. Характеристиките на повечето "даймъндски" антени са много ярко изразени в обхвата за който са предназначени. В случая моята антена е, а предполагам и SG7500, цитирана от Веско, би трябвало да е, почти атенюатор в PMR-банда.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      До: Каква антена за кола на 144/430

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Знам, че колкото повече - толкова повече, но не ми е ясно усилването "6.0 dB gain" как е свързано с мощността "up to 150 watts" и колко ще е gain-a aко и подадеш на тая антена 1W? Имат ли въобще връзка двата показателя и каква?
      А 105CM си е 105CM, за добро или за лошо.
      Иво, няма пряка връзка между двете неща.
      Усилването си е един параметър, а мошността - друг. И при 1W и при 100 W, усилването на антената си е 6 децибела.
      "up to 150 watts" означава, че това е максималната мощност, която може да бъде подадена към антената, е 150 W.
      Последно редактирано от Митко (smile); 07-07-09, 10:57.
      LZ1DWW

      Коментар


      • #18
        До: Каква антена за кола на 144/430

        Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
        Иво, няма пряка връзка между двете неща.
        Усилването си е един параметър, а мошността - друг. И при 1W и при 100 W, усилването на антената си е 6 децибела.
        Правилно!!!

        Хубавото е, че тази антена търпи и "тунинги" ... тоест, може да и слагаш усилвател и ... т.н. .... но не повече от 150 Вата.
        Защото, още другия месец ще решиш, че 5 вата са малко и ще "лепнеш" някое стъпалце .... да те чуват ....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #19
          До: Каква антена за кола на 144/430

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          ...Защото, още другия месец ще решиш, че 5 вата са малко и ще "лепнеш" някое стъпалце .... да те чуват ....
          С риск да стана досаден, пак ще напомня, че колкото е важно да те чуват, толкова е важно и ти да чуваш, а това последното става с качествена антена!
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            До: Каква антена за кола на 144/430

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            С риск да стана досаден, пак ще напомня, че колкото е важно да те чуват, толкова е важно и ти да чуваш, а това последното става с качествена антена!
            Абсолютно съгласен съм Джорджио

            От психологическа гледна точка, обаче не е точно така. Ако някой ме чува, а аз него не - ще реша, че просто отсреща няма никой, демек всичко си е наред, и конфигурацията ми от техника си работи перфектно. Ако обаче аз чувам, а мен не ме чуват - ще ме хване яд т.е. слагаме якото стъпало, вдигаме нивото за отпушване на шомоподавителя и нещата са наред
            LZ1DWW

            Коментар


            • #21
              До: Каква антена за кола на 144/430

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              Повече от 15 години ползвам Даймънд SG7200. На времето нямаше други сериозни комуникации, та се бях захванал сериозно с радиото. Характеристиките на повечето "даймъндски" антени са много ярко изразени в обхвата за който са предназначени. В случая моята антена е, а предполагам и SG7500, цитирана от Веско, би трябвало да е, почти атенюатор в PMR-банда.
              Джорджо е много прав, аз използвам SG700 за мобилна антена. И наблюденията ми са следните:
              Много добра антена за 144-145Mhz
              Сравнително добра за 430-440Mhz
              Но MR77 е доста по къса и доста по-добра за 400Mhz
              Имам наблюдения и за SG7900, тя се държи еднакво добре и в двата банда, но пък е доста по-дълга.
              За мен мобилната антена за всекидневна употреба е посочената от Веско AZ506, а за сериозна работа в екстремни условия Atas-120!
              За Атаса в момента мога да кажа само хубави работи, работи перфектно и на PMR, но не бих карал с нея в гората!
              LZ1HKW
              Реглаж на преден и заден мост
              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

              Коментар


              • #22
                До: Каква антена за кола на 144/430

                Това е мойта антенаКупих е в комплект с мобилното радио от USA.Много добри връзки правя и нямам никакви проблеми
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Каква антена за кола на 144/430

                  Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                  Но MR77 е доста по къса и доста по-добра за 400Mhz
                  Днес се снабдих с една такава от Телком за сумата от 59лв
                  Модел Diamond MR77B
                  Засега съм доволен, ползвам px888 400-480MHz
                  LZ1VPT

                  Коментар


                  • #24
                    До: Каква антена за кола на 144/430

                    А по последни данни от тази вечер с такава антена хващам репитера на витоша от подземния гараж, а отгоре на това и ме чуват!!
                    LZ1VPT

                    Коментар


                    • #25
                      До: Каква антена за кола на 144/430

                      репитера на витоша (LZoUHF) предава с 50 вата, него трябва да го чуваш дори ако си изключиш радиостанцията
                      LZ1NDI
                      DR650SE K8

                      Коментар


                      • #26
                        До: Каква антена за кола на 144/430

                        Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                        репитера на витоша (LZoUHF) предава с 50 вата, него трябва да го чуваш дори ако си изключиш радиостанцията
                        Е да ама и мен ме чувахте, ти поне си свидетел...
                        LZ1VPT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Каква антена за кола на 144/430

                          Мисля скоро да се обзаведа с "Diamond AZ506" (0.7m). Притесненията са ми, дали има опасност от отлепяне на магнитната основа (10 cm. диаметър) и антената, при по-висока скорост 120-130 км. ч.
                          LZ1DVB

                          Коментар


                          • #28
                            От: Каква антена за кола на 144/430

                            Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
                            Мисля скоро да се обзаведа с "Diamond AZ506" (0.7m). Притесненията са ми, дали има опасност от отлепяне на магнитната основа (10 cm. диаметър) и антената, при по-висока скорост 120-130 км. ч.
                            Здравей колега, и аз пробвах тази антена. Но не съм впечатлен от нея. Тежка като конструкция и не дава кой знае какви резултати.
                            Съвета ми към теб е следния: Ако ти трябва по-сериозна антена си вземи Diamond NR-760.
                            Или за всекидневна антена с лек офроуд Diamond MR-77 е перфектна!
                            Ако искаш заповядай при мен в сервиза и ще ги видиш всичките, пък и разни други. Аз пробвах много антени докато стигна до това мнение.
                            LZ1HKW
                            Реглаж на преден и заден мост
                            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                            Коментар


                            • #29
                              От: Каква антена за кола на 144/430

                              Колеги, AZ506 работи добре само монтирана на булбар, тя за това е проектирана. Няма да работи на магнитна основа. Необходим и е сериозен противовес.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • #30
                                От: Каква антена за кола на 144/430

                                На мен ми трябва за леката кола. На магнитна основа върху тавана или багажника. И както казах се опасявам като настъпя по хубав път да не би да се отлепи от въздушната струя !
                                Иначе благодаря на ,vladi333, за предложението но ми идва малко далечко.
                                LZ1DVB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X