Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема на резервоара на Фероза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Схема на резервоара на Фероза?

    Браво Любо!
    Ей това дето го правиш бях го замислил и аз докато правих ремонта, ама в последния момент се отказах. Домързя ме да творя нов резервоар.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #32
      До: Схема на резервоара на Фероза?

      Ето го съоръжението, надлежно наклепано с епоксиден грунд - вечерта преди монтажа (монтажа е утре).
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #33
        До: Схема на резервоара на Фероза?

        Преборихме я! Вече си имам 16 литров резервоар, който за учудване на Taran, дори не тече отникъде. Ще запита някой "Добре де, ама защо тази идиотска усмивка"!? ........Аз си знам защо. Измъчи ме, ей!
        Обаче стана.
        Равносметката до тук - подменени скорости и раздатка с парт тайм, монтаж на газов и бензинов резервоар под купето, подмяна на всички консумативи по двигателя. Булбар - дойде му реда и на него. Днес монтирах и 2 гредички на покрива - там ще се закрепят вантите, но на задната греда, през предната просто ще преминават гратис.
        Остават ръчни хъбове и ресори - тук става дума за пари и ще почакат месец-два. Въобще нещата се движат планово.
        И много благодарности към колегата Taran (Илиян) за оказаната техническа и морална подкрепа.

        п.п. Запознах се и с нови колеги около ремонтите. Няма нищо случайно на тоя свят.
        Последно редактирано от Любо Димитров(lama69); 09-07-09, 22:29.

        Коментар


        • #34
          До: Схема на резервоара на Фероза?

          Любо , радвам се , че сте се справили с модификацията. Поздравления! Бих се радвал , ако качиш някоя снимка , когато имаш време. Любопитно ми е как изглежда.
          Поздрави!

          Сашо
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #35
            До: Схема на резервоара на Фероза?

            Ето снимки на крайния резултат от усилията на Любо
            Прикачени файлове
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #36
              До: Схема на резервоара на Фероза?

              Комплименти! Много подредено и прибрано е станало!
              За някаква защита не мислите ли?
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                До: Схема на резервоара на Фероза?

                Aaaa,аз от както спрях да мисля,живея по-добре ...Любо отиде да мисли на морето,като се върне ще видим какво е измислил .
                Последно редактирано от taran; 11-07-09, 20:35.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #38
                  До: Схема на резервоара на Фероза?

                  всичко е добре когато свършва добре,след толкова работа си заслужава почивката,между другото утре и аз отивам към Царево

                  Коментар


                  • #39
                    До: Схема на резервоара на Фероза?

                    Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                    Мерси за помощта, както и на колегата Karno. Резервоара е почти готов, до 2 дни трябва да е монтиран.
                    Оригиналния остана нерязан и се оказа в неочаквано добро състояние. Срещу 120лв. бих се разделил с него, естествено с опцията "Провери преди да платиш".
                    Благодаря за предложението.
                    Нека да се възползва някой, който има нужда.
                    Аз приспособих и монтирах шкодовия. Има го горе на снимката. Наложи се да го добронирам от лявата страна, защото тръбата на ауспуха опира при клатене в пласмасата. Стана много добре. Понеже пластмасовия е по-тесен се вдигна по-нагоре и практически няма как да го закачиш, а за мен това е много важно, понеже карам джипката основно офф. Бензиномера работи нормално, дебита е достатъчен, така че за сега всичко е ОК. а и пластмасата все пак не ръждясва, така че ме смятам да се занимавам повече с тоя въпрос.

                    Да видим до кога :-).

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Схема на резервоара на Фероза?

                      Първоначално публикуван от karno Преглед на мнение
                      А така изглежда всичко в завършен вид,когато вече си спокоен че имаш и бензин и газ и място в колата, и ти трябвам само аз с карнобатската а пък от вас шопската,и който отива на море през Карнобат да тръгва един ден по -рано и да звъни на 0887795289че да се видим!!!
                      Добрата практика изисква рязане на ръцете и БОЙ ПО ТЪПАТА ГЛАВА на твореца на тази идиотия!!! Никога не правете това!
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Схема на резервоара на Фероза?

                        Много хубава тема! Как съм я пропуснал - не знам?!
                        Лекинко откраднах една идейка. Да видите какво ще сътворя, само малко време да ми остане.

                        Колегата със сонда надолу малко се е объркал, вероятно още не е загрубял в оффроуда.
                        Дано не е фатален урока, който ще получи от тази система от хризантеми.
                        Това са много опасни неща и шега не бива!
                        Дано да вземе под внимание мненията на колегите преди да му се наложи да се поучи от тази си грешка.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Схема на резервоара на Фероза?

                          Привет и от мен ...изключително млад притежател на ферозка 94г. . Не е за градски, или офроуд изпълнения а само за лов ( тук някой могат да спорят дали изпитанията при ловните излети не се доближават до офроуда, но аз няма да повдигам темата ) та ферозката е на газ ( разбира се че какво друго ) тъй като я взех так направена вднага лъсна въпроса за мястото все недостига при тези машинки и сега като прочетох темата направо се запалих ...Та ако е възможно да обясните малко по- подробно не е ли опасно в смисъл това все пак е газ ( кой каквото ще да говори това си е газова бутилка под налягане и всякакви удари, драскане, търкане, а да не говорим за шупли или кофти заварки и т.н. си е доста опасно и рисково) та така направено няма ли да търка с другата бутилка или в гредата към която е закрепена ? Дори и да има мека гума то трябва да е здраво притегната за да няма луфтове и да става триене и да се скъса и т.н. Така и накрая да попитам ако някой от вече правилите това да сподели колко струва изпълнението момчета и ако почнете "серийно" производство ( в кръга на шегата разбира се ) колко ще оцените преправката. Визирам колегата от Карнобат, че съм от Бургас има няма 20 л. газ, но и до София не ми е проблем ( хем ще направя червени точки пред тъщата и жената ( те са от там хем ще науча къде се намират всички газстанций по пътя и ще мога да помогна ако някой закъса на "Н"- тия км. и незнае къде се намира ).

                          А иначе джипа си е перфектен, но май от към части ще гризна дръвчето ... горчив опит с тойота терсел , но това е другите алтернативи не бяха по джоба

                          Коментар


                          • #43
                            От: Схема на резервоара на Фероза?

                            Любо трябва да каже имали некви ядове,като гледам датите излиза че трета година я кара вече.И той е ловец,а ферозата е и ловна и ежедневна кола.
                            Защита май така и не сложи.
                            За цената е относително,това дето спретнахме с любо е почти без пари.Купи си нова бутилка,щот старата не влизаше между гредите на шасито.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Схема на резервоара на Фероза?

                              е значи чакам Любо...да каже , а колегата от Карнобат ...дано се присети да влезе във форума, че той по - наблизко а газовата бутилка регистрирахте ли я или няма да може да мине преглед по този начин ?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Схема на резервоара на Фероза?

                                Искам да попитам опитните относно резервоара на ферозата, може ли да се извади поплавъка който дава инфо на таблото за ниво на бензина и как ще стане това по най безболезния начин? Питам понеже не ми дава коректно инфо и ми е трудно да определям колко гориво ми остава, съмнявам се в реостатната намотка на поплавъка и затова искам да надникна, но гледайки го на канал нищо не видях...Предварително благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X