Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионална или наборна армия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • че то в наборната кой ходи вече?

    Коментар


    • От: Професионална или наборна армия

      Когато се питаме каква армия трябва да имаме-наборна или наемна/профи,какквато е сега/,е важно да отчетем в каква военна среда е държавата ни-имаме ли спор за земи или население с държавите около нас?
      Турция и Гърция са ясни-поддържат висока бойна готовност и смесени формирования/набори и професионалисти/поради историческите им спорове и битки за острови и територии/напр.Кипър/.
      Ние до 1994 г.нямахме даже Военна доктрина.В действащата сега е записано,че нямаме непосредствени противници,главното ни военно действие е отбраната,а страната ни поддържа само военно ядро за три
      събития:отбрана на стратегически обекти и охрана на граница;международни участия;действия при бедствия,аварии и катастрофи.Те това е цялата работа.
      Ако се прочете цялостно новата военна доктрина,сега с тази армия-33000 души,можем да участваме само в един локален конфликт,с отбранителна цел,и в същото време да започнем мобилизация на резерва.
      Извода е:според авторите на доктрината-НЯМАМЕ нужда от 120000 армия,а само от мобилизационно ЯДРО,защото боенната среда е безконфликтна.Т.е.,няма нужда от наборна армия.А ДАЛИ Е ТАКА?
      В следващия ми коментар...

      Коментар


      • От: Професионална или наборна армия

        Наборната армия за България е безмислена. С това остаряло оборудване, в повечето случаи и липсващо за каква армия говорим просто...

        Коментар


        • От: Професионална или наборна армия

          Темата е доста стара , но в последно време като че ли придоби актуалност(ИДИЛ-ските изпълнения,патакламите в Украйна и истерията на сайдеров покрай "повиквателните").Та ето един интересен анализ по въпроса:







          Последно редактирано от ЕМО; 27-03-15, 23:28.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • От: Професионална или наборна армия

            Здравейте! Не знам в коя тема да пиша, а да отварям нова за един въпрос няма смисъл според мен. Искам да попитам дали някой от вас знае в българската история да е имало и дали все още има някаква институция или щаб, където по време на война са се записвали доброволци за участие във войната и в замяна са получавали парично възнаграждение?

            Коментар


            • Некропост...
              @ не активната Ралица...
              Не. Доброволци са се записвали, и даже без да се записват са идвали, при проблем... Виенските студенти, примерно, при отбраната на Видин, в Сръбската...

              Евентуално след това са получавали пенсии като участници в бойните действия....

              Но, в нашата военна традиция, (малко е по-сложно) но.. За доброволна служба се полага единствено чиния боб чорба, командир който умира с теб, и щик....
              За наборна или по мобилизация + пари за цигари.
              Последно редактирано от deyan_h; 27-06-23, 20:31.
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • Наборна се прави заради мобилизационният потенциал. А не щото я искаш сега голяма....

                Ние... Ние имаме нещо като опит, след Ньой... 35 000, но наборна...
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X